Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 04:26

Wydarzenia na Żoliborzu - od jogi na Targu Śniadaniowym do spaceru wokół Cytadeli

Wśród zbliżających się wydarzeń kulturalnych na Żoliborzu można znaleźć atrakcje dla miłośników jogi, kina, spacerów i nie tylko. Sprawdź co będzie się działo na Żoliborzu w najbliższych dniach.

Spacer wokół Cytadeli Warszawskiej

Cytadela Warszawska, znana również jako Twierdza Aleksandrowska, została zbudowana jako represja za Powstanie Listopadowe. Jednakże, dzisiaj jest to miejsce, które przypomina nam o walkach i cierpieniach narodu polskiego w okresie zaborów.

Podczas spaceru, przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka opowie o wielu ciekawych miejscach, takich jak: Łysej Górze, gdzie znajduje się pozostałość starej szubienicy, poternie, kaponierze, Faworach, bramach i wiele innych. Dowiemy się również, kto wzbogacił się na budowie Cytadeli, jak wyglądały egzekucje w okresie zaborów, jak działała działobitnia, jakie były sposoby skazania skazańców i gdzie prowadzono ich na miejsce egzekucji. Będziemy mieli okazję zobaczyć także małą galerię sztuki na świeżym powietrzu, wierzbową świątynię oraz miejsce, gdzie wydarzyło się coś ważnego w okolicy Mostu Kolejowego.

Nie ma opłat za udział w spacerze, jednakże jeśli uznacie, że przewodnik zasłużył na napiwek, to jest to dozwolone.

Kiedy? - Środa, 3 maja o godz. 15.00
Gdzie? - zbórka na Parkingu przed Muzeum Katyńskim

Ubrana w (pewność) Siebie - warsztaty ze stylistką

Centrum Lokalne Żoliborz już niedługo będzie gospodarzem warsztatów "Ubrana w Siebie", skierowanych do kobiet, które pragną pozostać wiernymi sobie, swoim poglądom i wartościom oraz odnaleźć swój styl w ubiorze i działaniu. Podczas warsztatów uczestniczki dowiedzą się, jak radzić sobie z różnymi emocjami, w tym trudnymi jak lęk, wstyd czy poczucie winy, ale również radość, spokój czy miłość.

Ponadto, Justyna Radecka - dyplomowana trenerka grupowa, trenerka mentalna oraz stylistka - przedstawi praktyczne wskazówki, jak wykorzystać swój potencjał i osiągnąć zmiany w swoim życiu, w tym w sferze wizerunku.

Warsztaty skierowane są do kobiet, które chcą pokonać swoje lęki i ograniczenia oraz odkryć nowe możliwości. Justyna Radecka od wielu lat współpracuje z kobietami, oferując im wsparcie na poziomie psychologicznym i wizerunkowym. Współpracuje także z fundacjami, które pomagają kobietom i ich prawom, m.in. Centrum Praw Kobiet w Warszawie oraz Dress for Success w Londynie. Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na profilu Instagram "Ubrana w Siebie" oraz na profilach Facebook i LinkedIn Justyny Radeckiej.

Kiedy? - Piątek, 5 maja o godz. 17.00
Gdzie? -
Centrum Lokalne Żoliborz

Sokół maltański - 100 lat Warner Bros. w Elektroniku!

Z okazji setnej rocznicy Warner Bros, w kinie Elektronik będzie można obejrzeć kultowy filmowy klasyk - "Sokół maltański". Film opowiada historię prywatnego detektywa, Sama Spade'a (Humphrey Bogart), który zostaje zatrudniony do odnalezienia młodszej siostry Ruth Wonderly (Mary Astor). W trakcie dochodzenia Spade odkrywa, że jego prawdziwym zadaniem jest odnalezienie posążka przedstawiającego sokoła, który zaginął wiele lat temu na pokładzie zatopionej przez piratów galery.

Film został nominowany do trzech Oscarów w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy (Greenstreet) oraz najlepszy scenariusz (Huston). Reżyserem obrazu jest John Huston, a w rolach głównych występują Humphrey Bogart i Mary Astor. Produkcja powstała w 1941 roku w USA, a czas trwania filmu wynosi 100 minut.

Bilety można kupić w kasie kina lub na stronie: https://bit.ly/3AHPYLJ

Kiedy? - Sobota, 6 maja o godz. 18.00
Gdzie? - Kino Elektronik

Joga Żoliborz na Targu Śniadaniowym

Ruszają regularne zajęcia jogi na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. Pamiętaj, aby wziąć ze sobą matę do jogi, butelkę z wodą oraz wygodny strój.

Zajęcia jogi na trawie poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy i instruktorki ze szkoły JOGA ŻOLIBORZ. Nauczanie jogi opiera się na metodzie B. K. S. Iyengara i skupia się na precyzyjnie opracowanych pozycjach, które wzmacniają i rozciągają ciało, regenerują je i wprowadzają w stan relaksu. Zajęcia są odpowiednie dla każdego, bez względu na kondycję i możliwości motoryczne. "W trakcie zajęć losujemy karnety na zajęcia jogi w szkole Joga Żoliborz" - zapowiadają organizatorzy. Zajęcia są darmowe i nie wymagają zapisów. W przypadku złej pogody joga może zostać odwołana.

Kiedy? - Sobota, 6 maja o godz. 10.00
Gdzie? - Targ Śniadaniowy

Majowa Otwarta Scena w PanDymińskiej // improwizowane dyrygowanie

PanDymińska zaprasza wszystkich miłośników muzyki, teatru i improwizacji na majową Otwartą Scenę, która odbędzie się na Dymińskiej 10. Tym razem spotkanie będzie przypominało otwarte warsztaty dyrygenckie, gdzie każda osoba - niezależnie od doświadczenia - będzie miała okazję pokierować zespołem składającym się z pozostałych uczestników.

Podczas wydarzenia, które jest nieoficjalnym szmerowym świętem stowarzyszenia, będą tworzone ad hoc dzieła, zacierając granice między teatralnością a muzykalnością gestów oraz przybliżając w bezpośredni sposób problematykę relacji w zespołach.

Nie można przegapić tej okazji! Zwłaszcza, że w kwietniu minął rok od założenia stowarzyszenia. Na przybyłych czekać będzie mały, urodzinowy poczęstunek. Wstęp na wydarzenie jest, oczywiście, wolny.

Podczas spotkania będziemy też zbierać fundusze na dalsze działanie stowarzyszenia PanDymińska oraz Szmerów. Niezdecydowani, do zobaczenia na Dymińskiej 10!

Kiedy? - Niedziela, 7 kwietnia o godz. 19.00
Gdzie? - PanDymińska


343056644_1418710218958636_7343908717506478856_n
343056644_1418710218958636_7343908717506478856_n

cytadela
cytadela

pandyminska
pandyminska

336886420_913295896459238_8711499048236752767_n
336886420_913295896459238_8711499048236752767_n


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 17 km/h