Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 10:30

Warszawska Masa Krytyczna przejedzie przez Żoliborz

W związku z wydarzeniem na głównych arteriach Żoliborza mogą występować utrudnienia

W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o tym, którymi ulicami przejedzie Warszawska Masa Krytyczna,
- o możliwych utrudnieniach.

Pierwsza tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się pod hasłem: „Jest wiosna i jest więcej rowerów na ulicach miasta!”. Rowerzyści wyruszą w kolumnie z placu Zamkowego na Żoliborz, a do Śródmieścia wrócą przez Wolę. Do pokonania będą mieli blisko 16 kilometrów.

Warszawska Masa Krytyczna to wydarzenie, które ma na celu promowanie jazdy na rowerze w mieście. Jest to forma manifestacji, w której uczestnicy jadą w kolumnie, przypominając o swoim istnieniu na drodze i zwracając uwagę na konieczność poprawy infrastruktury rowerowej.

Utrudnienia w centrum Żoliborza

Przejazd rozpocznie się w piątek o godzinie 19:00. Kolumna rowerów przemieszczać się będzie ulicami: plac Zamkowy – Miodowa – plac Krasińskich – Bonifraterska – Muranowska – Andersa – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Popiełuszki – Krasińskiego – Powązkowska – Rydygiera – plac Grunwaldzki – al. Jana Pawła II – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Okopowa – Anielewicza – Zamenhofa – Nowolipki – Andersa – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa – plac Zamkowy. Meta znajduje się na Woli.

Warszawska Masa Krytyczna zawsze jest zabezpieczana przez policję. W tym roku nie będzie inaczej. Na trasie mogą jednak wystąpić czasowe wstrzymania ruchu, co może wpłynąć na kursowanie komunikacji miejskiej. Warto więc zaplanować swoją podróż wcześniej, zwłaszcza, że piątek dla niektórych jest pierwszym dniem długiego weekendu majowego.

Przeczytaj również: Potrzebujesz salę, leżaki czy rower cargo?

Zasoby „Spółdzielni” są na tyle różnorodne, że znajdziemy w niej nie tylko konkretne przedmioty, ale również ogłoszenia m.in. o lekcjach języka polskiego czy obcego. W wyszukiwarce znajdują się wskazówki dotyczące np. tego jak założyć sąsiedzki ogródek na półpiętrze w bloku, czy pakiet materiałów przydatny do stworzenia sąsiedzkiej skrzynki z narzędziami

Warszawska-Masa-Krytyczna-28-kwietnia-2023
Warszawska-Masa-Krytyczna-28-kwietnia-2023


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ