Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 11:56

Podcast. Nadchodzi koniec wierzby z witrażami w parku Fosa jaką znamy

"Daje jej maksymalnie rok lub dwa. Teraz trzeba ją zamknąć" - mówi w najnowszym podcaście Janek Sajdak.

W tym podcaście posłuchasz m.in.:
- o tym jak powstał pomysł na witraże w wierzbie,
- o współpracy artysty z Tomaszem Niewczasem, żoliborskim ogrodnikiem,
- o specyfice tworzenia w przestrzeni publicznej,

- o tym jaka przyszłość czeka wierzbę w parku fosa,
- o tym jaka przyszłość czeka wiślarza, który będzie musial zniknąć z obecnej lokalizacaji,
- o przesłaniu twórczości Janka,

- znajdziecie link do zrzutki, dzięki której będziecie mogli wesprzeć remont wierzby i przeniesienie wioślarza,
- posłuchacie improwizacji muzycznej Janka i jego partnerki Ewy.

W najnowszym odcinku podcastu spotykamy się z miejscowym artystą Janem Sajdakiem, który opowiada m.in. o swoich pracach, które zdobią żoliborską przestrzeń. Jednym z najbardziej znanych dzieł są witraże w starej wierzbie w parku Fosa. Janek opowiada w barwny sposób o tym jak zrodził się pomysł na „wierzbową światnię". Dzięki tej innowacyjnej koncepcji udało się połączyć sztukę z naturą, a witraże w wierzbie stały się nie tylko piękną ozdobą, ale również sposobem na przywrócenie życia staremu drzewu. Jaka przyszłość czeka wyjątkową wierzbę? Więcej na ten temat w podcaście.

Tymczasem Janek planuje reanimację wierzby oraz przeniesienie wioślarza. Potrzebne jest wsparcie. Szczegóły znajdziecie na: https://zrzutka.pl/9k2py2?fbclid=IwAR1dNxBck0rcf8bVlgHQK6onh4I9fLgkyKARq7y4hd1AdSzkYYJW6KPmB9A

Janek Sajdak to nie tylko artysta, ale również osoba z wielką wizją. W rozmowie z nami opowiada o swoich artystycznych planach dotyczących parku Fosa, w którym można znaleźć kilka jego prac, zdobiących przestrzeń publiczną, ale również skłaniających do refleksji.

Nie tylko rzeźba, ale również muzyka jest dziedziną sztuki, w której nasz rozmówca się realizuje. Janek uwielbia grać na berimbau, instrumencie pochodzącym z Brazylii. W podcaście posłuchacie próbki talentu Janka oraz jego partnerki Ewy, która również jest utalentowaną artystką. Cały utwór improwizowany dostępny jest po rozmowie z Janekiem, w której wyjaśnia, jak działa ten oryginalny instrument i jakie są jego korzenie.

Odcinek podcastu z udziałem Janka Sajdaka to nie tylko opowieść o sztuce, ale również może stanowić dla Was inspirację do działania i poznania nowych dziedzin sztuki.

Przeczytaj również: Andrzej Rysuje: “Polska jest dobrym miejscem dla satyryków”

W tym podcaście Andrzej Milewski opowiada o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda z rysunkiem, czym w przeszłości się zajmował. Prace Andrzeja są trafnym komentarzem naszej rzeczywistości, który bawi wszystkich. Sytuacje i zjawiska wyrażone nawet jednym obrazkiem i zapisanym w dymku jednym zdaniem potrafią wyrazić więcej niż niejedne felietony, komentarze i artykuły.

IMG_9946
IMG_9946

IMG_9947
IMG_9947

IMG_9960
IMG_9960

IMG_9970
IMG_9970

IMG_3655
IMG_3655


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 7 km/h