Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 09:02

Aktywny sezon nad Wisłą: rajdy rowerowe, treningi frisbee i akcje edukacyjne

Sprawdź jakie atrakcje nad Wisłą planowane są w tym roku .

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym jakie wydarzenia planowane na nadchodzący sezon nad Wisłą,
- o tym gdzie będzie można popływać na SUPie,
- o tym czy w tym sezonie wrócą promy.

W tym roku organizatorzy zaplanowali wiele wydarzeń na prawym brzegu Wisły, gdzie znajduje się unikatowa ostoja nadrzecznej flory i fauny. Centrum wydarzeń edukacyjnych i przyrodniczych będzie Pawilon Edukacji Kamień na Golędzinowie.

Zielone Mazowsze zorganizuje rajdy z przyrodnikiem, lornetkami i mapami pod hasłem "Nad Wisłę rowerem". Fundacja "W związku z naturą" przeprowadzi w Kamieniu zajęcia z cyklu "Nadwiślańskie ekoprzygody". Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział "Mazowsze" oprowadzi spacerowiczów i warszawskich włóczykijów, aby poszerzyć wiedzę historyczną i móc poznać unikatowy charakter Skarpy Warszawskiej.

Dla najaktywniejszych mieszkańców Warszawy, Dzielnica Wisła przygotowała specjalną ofertę na swoich plażach. Będą to stałe treningi ultimate frisbee, beach ultimate oraz discgolf, przygotowane z myślą o początkujących. Projekt Aktywny Warszawiak przewiduje również widowiskowe spotkania z frisbee na plaży Rusałka na Pradze Północ i w okolicy plaży Romantycznej w Wawrze.

W Porcie Czerniakowskim miłośnicy aktywności na wodzie będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach kajak polo, tradycyjnie zorganizowanych przez mistrzów z Klubu Sportowego KS Powiśle. Przygotowana została również oferta dla wiosłujących na stojąco - basen Portu Czerniakowskiego to idealne miejsce dla deski SUP.

A co na lewym brzegu?

Na lewym brzegu, zgodnie z planem odbywać się będą rodzinne pikniki i warsztaty. Ulubionym nadwiślańskim miejscem spotkań plenerowych na kocu jest Skwer Kahla. W tym sezonie już w maju dzielnica Śródmieście planuje zorganizowanie 3 pikników z bezpłatnymi atrakcjami dla dzieci i ich opiekunów. Dwa pikniki odbędą się w maju. Pierwszy to „Dzień Dziecka na sportowo” gdzie będzie można postrzelać z łuku, zmierzyć się z torem przeszkód, wzbogacić umiejętności z zakresu samoobrony i pierwszej pomoc. Drugi to „Śródmiejskie Sportowe Rozgrywki Rodzinne”: biegi na dystansie 800 m, ruchowa gra planszowa, sportowe stacyjki. W sierpniu przewidziano piknik szachowo-ruchowy, symultanę z arcymistrzem oraz dodatkowymi warsztatami kuglarskimi.

Od maja do sierpnia Dzielnica Wisła planuje zajęcia sportowe na Bulwarach Wiślanych. Będą to m.in. zajęcia szachowe, rolki, bule, fitness i stretching z elementami jogi. Zajęcia będą przeznaczone dla wszystkich – od malucha do weterana.

Dodatkowo planowane są zajęcia edukacyjne. Do tej pory część z nich odbywała się na plaży Żoliborz.

Dodatkowo w okresie od maja do sierpnia dzielnica Śródmieście wznawia Śródmiejskie Rejsy Gondolami po Wiśle.

Zajęcia są otwarte i bezpłatne dla uczestniczek i uczestników. Pełna oferta będzie pojawiała się sukcesywnie na facebookowym profilu Dzielnica Wisła.

Przeczytaj również: [Felieton] Piękny brzeg w dzikiej odsłonie. Czyli gdzie na Żoliborzu można obcować z naturą

Plaża Żoliborz już sama w sobie może być świetnym celem wycieczki. Jest tu drewniany plac zabaw, (miłośników klasycznych kolorowych plastików zapraszam do Żeroma) huśtawki z liny, równoważnie, pieńki. Są też wyznaczone pod ogniska miejsca biwakowe, bar z kraftowym piwem i toitoiem (sezonowy, zarówno bar jak i toitoi), oraz przystań rzeczna.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h