Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 21:03

Rusza plebiscyt "Najlepsi sportowcy Żoliborza 2022" - nominacje trwają!

Celem plebiscytu jest promowanie sportu wśród wszystkich grup wiekowych z naciskiem na najmłodszych oraz docenienie sportowców z żoliborskich szkół.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym jak cel ma plebiscyt,
- dowiesz się jak nominować,
- o tym, z jakich etapów składa się plebiscyt,
- kto zasiada w kapitule.

Plebiscyt "Najlepsi sportowcy Żoliborza 2022" jest inicjatywą mającą na celu docenienie i nagrodzenie wyróżniających się sportowców z dzielnicy, a przede wszystkim z żoliborskich szkół podstawowych i średnich. Oprócz indywidualnych zgłoszeń, każda szkoła ma możliwość nominowania wyróżniających się sportowo uczennic lub uczniów. Jest to doskonała okazja, aby nagrodzić tych, którzy angażują się w różne aktywności sportowe. Wiele osób żyjących w społeczności lokalnej nie osiąga spektakularnych wyników sportowych słyszanych na cała Polskę, ale wyróżnia się na tle klasy. Celem plebiscytu jest docenienie właśnie takich osób.

Sport to nie tylko rywalizacja i zdrowy styl życia, ale również rozwój charakteru, umiejętności i pozytywnych wartości. Dlatego tak ważne jest, aby wyróżniać i doceniać osiągnięcia sportowe, o których na co dzień się nie słyszy.

Formularz do głosowania i szczegóły etapów dostępne są poniżej.

Kapituła plebiscytu składająca się z autorytetów sportowych, dokładnie oceni nominowane osoby i wybierze finalistów, czyli 10 osób w każdej kategorii. Następnie, w otwartym głosowaniu, czytelnicy i czytelniczki Gazety Żoliborza zdecydują o tym, do kogo trafi tytuł „Najlepszego sportowca Żoliborza 2022” w poszczególnych kategoriach.  

Plebiscyt ma charakter otwarty, każdy może zgłosić swojego kandydata lub kandydatkę. To doskonała okazja, aby wyróżnić swojego ulubionego sportowca i pokazać, że jego ciężka praca i wysiłek są doceniane.

"Najlepsi sportowcy Żoliborza 2022" to również doskonała okazja, aby pokazać, ile sportowych talentów, kryje się w naszej dzielnicy.

Przebieg plebiscytu:

Etap 1: Nominacje trwające od 17 do 28 kwietnia. Wypełnij formularz znajdujący się poniżej

Rozpoczęła się pierwsza faza plebiscytu "Najlepsi sportowcy Żoliborza 2022". Mieszkańcy dzielnicy oraz szkoły podstawowe i średnie mogą zgłaszać swoich kandydatów i kandydatki do tytułu najlepszego sportowca w aż 11 kategoriach i 4 grupach wiekowych.

Każda szkoła będzie mogła nominować maksymalnie trzech uczniów lub trzy uczennice w każdej kategorii (czyli maksymalnie 33 osoby z każdej szkoły) wraz z uzasadnieniem, które jest niezwykle istotne. To na podstawie uzasadnienia kapituła plebiscytu będzie oceniała i wybierała finalistki i finalistów.

Wśród kategorii, do których można zgłaszać kandydatów znajdują się: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekka atletyka, taniec, sporty walki, tenis, jeździectwo, łucznictwo, pływanie oraz kolarstwo szosowe i górskie.

Grupy wiekowe, w których można nominować to:

  • Junior (dla uczniów szkół podstawowych),
  • Młodzież (dla uczniów szkół średnich),
  • Senior (dla osób w wieku od 20 do 49 lat),
  • OldBoy (dla osób w wieku 50+ lat).

Etap 2: Spotkanie kapituły między 29 kwietnia a 5 maja

Po zakończeniu przyjmowania nominacji, kapituła plebiscytu na "Najlepszego Sportowca Żoliborza 2022" weźmie na siebie odpowiedzialność wyboru finalistów na podstawie otrzymanych uzasadnień będących częścią zgłoszeń. Spotkanie Kapituły odbędzie się między 29 kwietnia a 5 maja.

W finale w każdej kategorii wiekowej (junior i młodzież), każda szkoła będzie miała maksymalnie jednego przedstawiciela lub przedstawicielkę. W finale znajdzie się również pięć osób spoza szkół (z kategorii senior i oldboy).

Członkowie Kapituły będą oceniać finalistów według punktacji, od 5 (za pierwsze miejsce) do 1 (za piąte miejsce).

Etap 3: Głosowanie czytelniczek i czytelników Gazety Żoliborza na Najlepszego Sportowca 2022 od 6 do 27 maja

Po wyborze finalistek i finalistów przez Kapitułę plebiscytu na "Najlepszego Sportowca Żoliborza 2022", czytelniczki i czytelnicy Gazety Żoliborza będą mieli możliwość oddania swojego głosu na swoje faworytki lub faworytów.

Osoby, które zdobędą najwięcej głosów w każdej kategorii, zostaną ogłoszone zwycięzcami i zwyciężczyniami. Każdy czytelnik będzie mógł oddać swój głos raz na dobę.

Ogłoszenie wyników w każdej kategorii odbędzie się 31 maja.

Kto zasiada w kapitule?

Ewa Brodnicka – bokserka zawodowa, była mistrzyni Europy i była mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej.

Agnieszka Kobus-Zawojska –polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy. Zawodniczka AZS-AWF
Warszawa, dziennikarka radiowa.

Olga Gorzelak – trenerka Tenisa, 29 rakieta świata w kategorii U-18. Wielokrotna mistrzyni Polski, uczestniczka
turniejów wielkoszlemowych.
Promotorka aktywności fizycznej.

Wanda Gąsiewska-Król
łyżwiarka szybka, wielokrotna reprezentantka Polski, olimpijka, medalistka i rekordzistka mistrzostw Polski.

prof. Jolanta Maria Żyśko
polska teoretyczka sportu, prorektorka Akademii Wychowania Fizycznego w
Warszawie. Kilkukrotna mistrzyni Polski w żeglarstwie
regatowym w klasie 470.

dr Adam Pawlukiewicz
felietonista Przeglądu Sportowego i Forbesa, korespondent Mistrzostw świata Qatar 2022, ekspert od marketingu sportowego. Twórca rankingu „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie.

Krzysztof Włodarczyk –
bokser, były mistrz świata
organizacji WBC oraz były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej.

Michał Pol – dziennikarz
sportowy, bloger i youtuber,
były wieloletni redaktor
naczelny Przeglądu
Sportowego, pierwszy laureat
Grand Press Digital.

Piotr Popławski przedstawiciel Polskiego Związku Rugby. Absolwent AWFiS w Gdańsku. Specjalista w zakresie marketingu sportowego, social media i
zarządzania marką.

Przeczytaj również: Sławomir Napłoszek, zawodnik Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont po 29 latach wraca na Igrzyska Olimpijskie

Obecnie radość jest dużo większa niż te 29 lat temu. W czasach, kiedy pierwszy raz pojechałem na Igrzyska system kwalifikacji był zupełnie inny. Wówczas wystarczyło przejść kwalifikacje wewnątrz państwowe, na których poziom bywał różny. To bywało o tyle kłopotliwe, że czasami, trzeba było udowadniać, wyrażę się przysłowiowo, że nie jest się garbatym. Wtedy nie było też takiego dostępu do informacji jak dziś i o tym, że jadę na Igrzyska do Barcelony dowiedziałem się z Przeglądu Sportowego. Wtedy bardzo ucieszyłem się i nogi się pode mną ugięły - mówi Sławomir Napłoszek.

Ewa-Brodnika

Ewa-Brodnika

zawojska

zawojska

olga-gorzelak

olga-gorzelak

wanda

wanda

pol

pol

Pioytr-poplawski

Pioytr-poplawski

pawluczkiewicz

pawluczkiewicz

pawluczkiewicz-1

pawluczkiewicz-1

diablo

diablo

pol-1

pol-1

prof.-Jolanta-Maria-Zysko

prof.-Jolanta-Maria-Zysko


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ