Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 01:34

Konkurs na mural poświęcony Sadom Żoliborskim

Celem konkursu jest upiększenie szkolnego budynku oraz propagowanie wartości związanych z ekologią.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o idei konkursu,
- o tematyce jaką ma mieć mural,
- o tym w jaki sposób zostanie wyłoniona zwycięska praca.

Szkoła Podstawowa nr 267 oraz Samorząd Uczniowski ogłaszają konkurs na projekt muralu, który ozdobi północno-wschodnią ścianę szkoły. Placówka znajduje się w sąsiedztwie parku Sady Żoliborskie, dlatego tematyka prac powinna dotyczyć właśnie tego miejsca. Sam pomysł jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

W ocenie będą brane pod uwagę zgodność z tematem konkursu, pomysłowość i oryginalność, a także wartość artystyczną i estetykę wykonania.

Mural poświęcony Sadom Żoliborskim. Zwycięzcę poznamy w czasie Światowego Dnia Ziemi

Prace można składać w sekretariacie szkoły lub wysyłając je na adres e-mail [email protected] do czwartku 20 kwietnia. Konkurs jest otwarty i jednoetapowy, a prace mogą być wykonane za pomocą farb, pasteli, z użyciem programu graficznego lub innych technik plastycznych umożliwiających zeskanowanie pracy. Plastelina jest wyłączona z konkursu.

Podczas Światowego Dnia Ziemi, czyli 21 kwietnia zostanie przeprowadzony plebiscyt, w którym uczniowie i pracownicy szkoły będą głosować na najlepsze projekty. Każdy głosujący będzie mógł wybrać trzy najlepsze prace. Te z największą liczbą głosów zostaną przedstawione do zatwierdzenia w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Warszawy oraz w Wydziale Architektury i Budownictwa Żoliborza. Zatwierdzony przez jednostki projekt, który uzyskał najwyższą liczbą głosów, zostanie ogłoszony zwycięzcą.

Przeczytaj również: Artystyczne oblicze Żoliborza na muralach

Ogromne, kolorowe obrazy przywracają stare ściany do życia. Powstają też na nowych budynkach po to by podkreślać tożsamość dzielnicy. Murale upiększają okolicę i zachwycają. Nic dziwnego, że wiele z nich już na dobre wpisało się w krajobraz miasta. 
„Lekarstwo na miłość” to jeden z popularniejszych murali znajdujących się na Żoliborzu. Wykonany na jednej ze ścian garaży zlokalizowanych na tyłach „Deski” przedstawia kadr z polskiego filmu z 1966 roku „Lekarstwo na miłość”, w którym główne role odegrali widoczni na muralu Kalina Jędrusik oraz Andrzej Łapicki.

szkola-4

szkola-4

szkola-3

szkola-3

serwis-rowerowy-1

serwis-rowerowy-1

szkola-2

szkola-2

szkola-3-1

szkola-3-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h