Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 maja 2024 23:01

Mobilny Serwis Rowerowy w Forcie Sokolnickiego

Każdy będzie mógł skorzystać z podstawowego serwisu swojego roweru.

W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o tym co oferuje mobilny serwis,
- kto będzie mógł z niego skorzystać,
- kiedy i gdzie będzie stacjonować.

Właściciele rowerów mają okazję skorzystać z usług Mobilnego Serwisu Rowerowego w Forcie Sokolnickiego. Mechanicy i mechaniczki wykonają w Twoim rowerze podstawowy serwis, w tym regulację hamulców i przerzutek, skasowanie luzów oraz ocenę ogólnego stanu roweru.

Ponadto miłośnicy dwóch kółek będą mieli okazję skorzystać z dwóch niezwykle przydatnych warsztatów. W sobotę odbędą się zajęcia pod hasłem „Jak wymienić dętkę w rowerze”, natomiast w niedzielę będzie można dowiedzieć się „Jak wyregulować hamulce rowerowe”.

Warsztaty są skierowane do osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat naprawy i konserwacji roweru. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak wymienić dętkę w praktyce i nauczyć się, jakie narzędzia są potrzebne do tego zadania. Będzie również czas na zadawanie pytań i omówienie ewentualnych wątpliwości.

W niedzielę natomiast, poruszone będą zagadnienia związane z regulacją hamulców rowerowych. Uczestnicy dowiedzą się, jakie czynniki wpływają na efektywność hamulców i jak je poprawnie wyregulować.

Jest to doskonała okazja dla pasjonatów kolarstwa a także tych, którzy wybierają rower jako środek transportu, aby zobaczyć, jak profesjonaliści wykonują naprawy i zdobyć wiedzę, dzięki której będą mogli samodzielnie naprawiać swoje rowery.

Wszystkie usługi oferowane w mobilnym serwisie rowerowym są bezpłatne, dzięki czemu każdy rowerzysta ma możliwość skorzystania z podstawowych napraw, niezależnie od swoich możliwości finansowych.

Drugie życie dla rowerów

Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu w stolicy. Coraz więcej ludzi decyduje się na poruszanie się po mieście rowerem, ze względu na korzyści zdrowotne i ekologiczne. Dlatego wraz z pierwszymi tygodniami sezonu rowerowego warto zadbać o swój sprzęt, by bezpiecznie i komfortowo poruszać się po mieście

Dodatkowo, organizatorzy serwisu zachęcają również do przynoszenia używanych, niepotrzebnych rowerów, które zostaną przekazane Stowarzyszeniu Mierz Wysoko. To idealna okazja, aby stary rower miał drugie życie i jednocześnie wesprzeć działalność Stowarzyszenia i Fundacji.

Mobilny Serwis Rowerowy będzie stacjonował w sobotę i niedzielę, 15 i 16 kwietnia w godzinach od 12 do 15 w Forcie Sokolnickiego.

Przeczytaj również: Potrzebujesz salę, leżaki czy rower cargo? Wszystko znajdziesz w specjalnej wyszukiwarce

Spółdzielnia” to warszawska wyszukiwarka, dzięki której można łatwiej zorganizować sąsiedzkie spotkanie, warsztaty i wydarzenia integrujące sąsiadów.


mobilny-serwis

mobilny-serwis


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 17 km/h