Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 08:44

Targ Śniadaniowy, koncerty i warsztaty - kulturalny weekend na Żoliborzu

W najbliższych dniach mieszkanki i mieszkańcy Żoliborza będą mieli okazję wziąć udział w kilku interesujących wydarzeniach, w tym Targu Śniadaniowym, koncercie Cris Mili & Bin Fu Latino Vibes oraz wiosennym weekendzie z rękodziełem: ODNOWA.

Targ Śniadaniowy

To już 11 sezon kulinarnego wydarzenia, które znają i lubią niemal wszyscy mieszkańcy nie tylko Żoliborza, ale i Warszawy. „Szczęśliwi i trochę starsi, ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy. Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość. Najważniejsze, że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy” – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Kiedy? – Sobota, 15 kwietnia o godz. 9.00
Gdzie? – aleja Wojska Polskiego

Sąsiedzki koncert: Buczkowska & Kleinwächter/Litwiniec

Przed nami wieczór słowno-muzyczny przy pianinie, pełen poetyckich tekstów i monologów oscylujących wokół poezji śpiewanej, jazzu i kabaretu.

Swoje autorskie o zacięciu poetyckim zaprezentuje Iwona Buczkowska. Towarzyszyć jej będzie Janusz Kleinwächter.

Tego dnia wystąpi również Janusz Litwiniec, grający na gitarze i śpiewający przeboje z dawnych lat, które są opatrzone anegdotami i zabawnymi scenkami.

Występ Janusza Litwinca, grającego na gitarze i śpiewającego znane przeboje z dawnych lat, opatrzone anegdotami i zabawnymi scenkami.

Wstęp wolny.

Kiedy? - Piątek, 14 kwietnia o godz. 17.30
Gdzie? – Centrum Lokalne Żoliborz

Wiosenny weekend z rękodziełem: ODNOWA

W sobotę i niedzielę w Forcie Sokolnickiego odbywać się będą różnego rodzaju warsztaty i wydarzenia dla dzieci i dorosłych. Zwieńczeniem trwającego cały weekend wydarzenia będzie koncert Żoliborskiego Chóru Sąsiedzkiego.

W trakcie warsztatów będzie można zrobić woskowijki, szarpak dla psa czy świece. Dodatkowo będzie również sporo atrakcji dla ciała i ducha. Szczegółowy program znajdziecie po kliknięciu tutaj.

Kiedy? – Sobota i niedziela, od 15 do 16 kwietnia
Gdzie? - Fort Sokolnickiego

Sąsiedzki Koncert/ Cris Mili & Bin Fu Latino Vibes

Cris Mili i Bin Fu, wokalistka i pianista z różnych stron świata, zapraszają na niezwykły koncert. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 15 kwietnia w Centrum Lokalnym Żoliborz w Warszawie, artyści zagrają autorskie utwory i radosne kawałki z Brazylii. Na scenie pojawi się nieoczywisty pop alternatywny z muzycznymi wpływami z Ameryki Południowej i klasyki. Cris Mili jest wokalistką, flecistką i songwriterką, a Bin Fu pianistą urodzonym w Chinach. Oboje są laureatami licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Centrum Lokalne Żoliborz to miejsce, które sprzyja inicjatywom mieszkańców, przyjazne sztuce i artystom. Koncert jest darmowy, ale istnieje możliwość wsparcia artystów datkiem "do kapelusza".

Kiedy? – Sobota, 15 kwietnia o godz. 19.00
Gdzie? – Centrum Lokalne Żoliborz

Urodziny Aliny

W niedzielę, 16 kwietnia przypada 100 rocznica urodzin Aliny Janowskiej w związku z tym dzielnica przygotowała kilka wydarzeń.

W programie przewidziano m.in. spacer śladami Aliny Janowskiej o godzinie 12:00, który poprowadzi przewodnik po Warszawie - Piotr Czerwiński. Zbiórka przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Żoliborz.

O godzinie 14:00 w sali Społecznego Domu Kultury w budynku Teatru Komedia odbędzie się spotkanie z autorem książki "Jam jest Alina, czyli Janowska Story" - Dariuszem Michalskim oraz improwizacje teatralne inspirowane biografią artystki.

Dla chętnych dostępne będą kody dostępu do ebooka oraz pierwsze egzemplarze wznowionej biografii. Spotkanie zakończy się urodzinowym ciachem i rozmowami. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia.

Kiedy? – Niedziela


alina
alina

cris-mi
cris-mi

odnowa
odnowa

koncert-w-clz
koncert-w-clz

targ-sniadniowy
targ-sniadniowy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ