Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 21:55

Pobici ratownicy i zdemolowana karetka przy ul. Felińskiego

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego „Meditrans” wycenia straty na 20-25 tys. złotych.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym jak doszło do ataku na ratowników,
- o stratach jakie zostały spowodowane,
- o tym jaka kara grozi mężczyźnie.

Zgłoszenie o leżącym mężczyźnie na ulic Felińskiego pogotowie otrzymało w czwartkowy poranek. Gdy ratownicy dotarli na miejsce, nieprzytomnemu mężczyźnie zaczęli udzielać pomocy i przenieśli go do karetki.

W chwili, gdy 30-latek się obudził zaczął atakować ratowników. Według relacji dyrekcji pogotowia medycy zostali dotkliwie pobici a następnie skopani. - Gdy w obronie zdołali wypchnąć go z ambulansu, zdemolował zaledwie dwuletni pojazd i uszkodził w nim sprzęt medyczny. Agresywnego mężczyznę obezwładnili dopiero wezwani przez ratowników medycznych policjanci. Nasi ratownicy doznali na tyle poważnych obrażeń, że dyspozytor musiał wysłać do nich Zespół Ratownictwa Medycznego – przekazała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" w Warszawie.

Zdemolowana karetka. Najbardziej brutalny atak do jakiego doszło w ostatnim czasie

Straty jakie zostały spowodowane w wyniku ataku 30-latka wyceniono łącznie na 20-25 tys. złotych. Zniszczony został m.in. defibrylator. Uszkodzona została także boczna szyba oraz drzwi ambulansu.

To już trzeci atak w tym roku na członków Zespołu Ratownictwa Medycznego, jednak jeden z najbardziej brutalnych ataków, do których doszło w ostatnim czasie.

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" w Warszawie zapowiedziała pełne wsparcie prawne poszkodowanym ratownikom medycznym i uruchomienie całej machiny Wymiaru Sprawiedliwości, by mężczyznę odpowiedzialnego za atak spotkała surowa kara.

Według ustaleń policji, zatrzymany mężczyzna był pod wpływem środku odurzających. 30-latkowi za atak na ratowników grozi nawet 10 lat więzienia a za zniszczenie mienia 5 lat.

Przeczytaj również: Żoliborz w czołówce najbezpieczniejszych dzielnic. To dobra wiadomość, ale jest też zła

Jaka jest najbezpieczniejsza dzielnica Warszawy? Urząd Statystyczny w Warszawie opublikował policyjne dane, z których wyłania się obraz każdej ze stołecznych dzielnic pod względem bezpieczeństwa. Żoliborz jest jedną z bezpieczniejszych dzielnic w Warszawie. Niepokoić może równie istotna statystyka, dotycząca pracy żoliborskich policjantów.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ