Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 00:53

Startuje projekt "Kawa dla seniora" na Żoliborzu

To inicjatywa prospołeczna i biznesowa będąca wsparciem dla najstarszych mieszkańcow dzielnicy.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o warunkach dołączenia do akcji,
- na czym polega projekt „Kawa dla seniora”,

W ostatnich latach zwraca się coraz większą uwagę na potrzeby seniorów z Żoliborza. Powszechność troski o najstarszych mieszkańców zapoczątkowała pandemia. Do dziś mieszkańcy Żoliborza angażują się w różnego rodzaju akcje pomocowe dla seniorów.

Jednym z największych wyzwań jest zapewnienie im godnych warunków życia i dostępu do podstawowych potrzeb. Dlatego też na Żoliborzu rusza projekt "Kawa dla seniora", którego celem jest wsparcie miejscowych seniorów.

Inicjatywa ta ma na celu stworzenie specjalnej karty rabatowej, dzięki której seniorzy będą mogli kupić za symboliczną złotówkę kawę lub herbatę lub skorzystaż z 50 proc. rabatu na deser w wybranych punktach gastronomicznych na terenie Żoliborza. Karnety wydawane są w siedzibie OPS Żoliborz przy ul. Dembińskiego 3, codziennie w godzinach od 8.00 do 16.00.

Dołączając do akcji, lokalne kawiarnie i restauracje mogą okazać swoje zaangażowanie w życie społeczności oraz przyczynić się do poprawy jakości życia seniorów.

"Kawa dla seniora" szansą na budowanie lokalnej społeczności

Projekt "Kawa dla seniora" to nie tylko inicjatywa prospołeczna, ale także korzyść dla miejscowych przedsiębiorców. Dzięki temu programowi mogą oni pozyskać nowych klientów i zyskać na popularności wśród mieszkańców dzielnicy. To także szansa na budowanie silnej relacji z lokalną społecznością, co w przyszłości może przynieść wiele korzyści.

Na dzień publikacji tego tekstu w akcję włączyła się restauracja „Via Suzina”. Aktualizowany wykaz dostępny jest po kliknięciu tutaj.

Wszystkie kawiarnie i restauracje, które chcą wziąć udział w projekcie "Kawa dla seniora" muszą skontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na Żoliborzu.

„Serdecznie zachęcamy do udziału w projekcie podmioty gastronomiczne, które chcą uczestniczyć we wspólnym budowaniu długotrwałych relacji sąsiedzkich i przyczynić się do aktywizacji żoliborskich seniorów” – zachęca żoliborski OPS.

Przeczytaj również: Seniorzy na Żoliborzu są naciągani na pokazach konsumenckich

Sprzedawcy kreują oferowane produkty i prezentowane oferty, jako limitowane okazje dostępne tu i teraz. Samych uczestników otaczają aurą wyjątkowości tak, jak pana Jacka. – Pani ogłosiła loterię. Ten kto ma najwięcej siódemek w dowodzie wygrywa. Padło na mnie. Wszyscy się cieszyli i gratulowali mi – relacjonuje pan Jacek.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ