Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 03:42
Reklama

Wydarzenia na Żoliborzu. Wiosnę przywitamy koncertami i wyprzedażą garażową

W tym tygodniu odbędzie garażówka spotkanie autorskie z Pawłem Pieniążkiem oraz koncerty: Asi Band, Marcina Olaka i Lwowskiego Narodowego Chóru Męskiego Dudaryk.

Charytatywny koncert Lwowskiego Narodowego Chóru Męskiego "Dudaryk"

W Kinie Elektronik odbędzie się koncert Lwowskiego Narodowego Chóru Męskiego „Dudaryk”. Chór działa od 1971 roku. Od tego czasu podbija czołowe sceny świata. "Dudaryk" pod batutą Dmytra Kacała zaprezentuje program "STAND WITH UKRAINE" z Szewczenką – to będzie spojrzenie na spuściznę ukraińskiego wieszcza Tarasa Szewczenki w kontekście trwającej właśnie wojny obronnej narodu ukraińskiego. Twórczość poety była i nadal jest jednym z symboli tożsamości Ukrainek i Ukraińców, a w obecnych tragicznych realiach stała się dobitnym patriotycznym manifestem.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kiedy? – Środa, 22 marca o godz. 19.00
Gdzie? – Kino Elektronik

Paweł Pieniążek w Najlepszej | "Opór"

W Najlepszej Księgarni zapowiada ciekawe spotkanie autorskie. Gościem będzie Paweł Pieniążek, który opowie m.in. o pracy nad swoją książką „Opór” przedstawiającej wojenną codzienność Ukraińców.Rozmowę z reporterem poprowadzi Wojtek Szot (Zdaniem Szota, Szot - bez fikcji).

Spotkanie będzie również transmitowane na żywo na naszym facebooku.

"Ukraiński opór zbrojny przeciwko rosyjskiej inwazji przykuł uwagę świata. Jednak za jego sukcesem stoi nie tylko siła militarna, ale oddolne, czasami bardzo skromne, działania milionów obywateli. Opór to bowiem przekazanie pieniędzy na siły zbrojne, przyniesie herbaty na posterunek, ewakuowanie ludności cywilnej czy organizowanie pomocy, a czasami pozostanie w domu.

Niemal z dnia na dzień ludzie kultury, sportowcy, informatycy, personel medyczny, pośrednicy nieruchomości, emeryci musieli zmienić swoje dotychczasowe życie i zmierzyć się z wojną, która stała się jednym z największych wyzwań Europy od końca drugiej wojny światowej.

To właśnie tym osobom Paweł Pieniążek – ceniony dziennikarz i reporter wojenny, który relacjonował wydarzenia na Ukrainie z pierwszego frontu walki – poświęcił swoją nową książkę. Tym, którzy w tragicznych okolicznościach, trudnych warunkach i rzucając wyzwanie strachowi, starają się ratować swój kraj" – czytamy w opisie książki pochodzącym od wydawcy.

Kiedy? – Czwartek, 23 marca o godz. 19.00
Gdzie? – Najlepsza Księgarnia

Asi Band

Asia Band to zespół z Warszawy wykonujący popowy chillout powstały z inicjatywy Asi Bronkiewicz , wokalistkę i songwriterkę.

„Twórczość zespołu to połączenie wrażliwości autorki kompozycji i tekstów - wokalistki - Asi Bronkiewicz z temperamentem, talentem, pozytywnym flow reszty członków zespołu, co zapewnia słuchaczowi kojącą i energetyczną ucztę dla ducha” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Kiedy? – Piątek, 24 marca o godz. 20.00
Gdzie? - PraCoVnia Art-Club

"WJO La Boheme": MARCIN OLAK

Na scenie La Boheme wystąpi Marcin Olak. Zapowiadane wydarzenie jest songwriterskim debiutem.

Jak czytamy w zapowiedzi wydarzenia artysta do tej pory był znany jako lider zespołów jazzowych i free, Marcin Olak Trio i Imagine Nation zagrały na Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Free Jazz Days i innych, a Olak w innych konfiguracjach grał między innymi na Warszawskiej Jesieni czy Ad Libitum. „Jako muzyk sesyjny grał choćby z Korą czy Michałem Bajorem, dał się też poznać jako kompozytor pisząc koncerty na gitarę i orkiestrę symfoniczną na zamówienie Warszawskiego Festiwalu Gitarowego. W tym projekcie Olak po raz pierwszy zaśpiewał. I to swoje własne piosenki. Napisał teksty i muzykę. Bardzo osobiste” – czytamy.

Sugerowane wsparcie dla artysty to 30 złotych.

Kiedy? – Piątek, 24 lutego o godz. 19.30
Gdzie? – La Boheme

Żoli Retro Bazar w Forcie Sokolnickiego

To pierwsza odsłona żoliborskiej garażówki w Forcie Sokolnickiego. Tego typu wydarzenia są okazją do znalezienia oryginalnych przedmiotów i ubrań w przystępnej cenie. Dzięki temu kupujący nadają znalezionym rzeczom drugie życie.

W dobie kryzysu klimatycznego tzw. garażówki mają podwójne znaczenie. Są okazją nie tylko do wyszukiwania okazji, ale także promowania gospodarki cyrkularnej.

„Nie marnujemy, nie wyrzucamy, ale odsprzedajemy lub wymieniamy. Mamy nadzieję, że nasz nowy projekt stanie się cyklicznym wydarzeniem na mapie Żoliborza” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Kiedy? – Sobota, 25 marca o godz. 11.00
Gdzie? – Fort Sokolnickiego

WIEDZA TAJEMNA...

W PanDymińskiej wystąpi Patryk Zarocki, który zagra swój solowy koncert gitarowy. „Gitara odmieniła moje życie [naprawdę] jak miałem 16 lat i powtórnie jak miałem 42. Ten instrument ma w sobie coś niesamowitego, swietnie się na nim improwizuje, ale też układa muzykę. Jest też w gitarze, w pierwotnym pomyśle rozciągniętej na desce struny, zachęta do eksperymentów dźwiękowych i preparacji. Tym razem pokażę dźwięk, stereofoniczny, cytropodobny, długowybrzmiewający, leciutko wspomagany granularnym delayem” – opowiada artysta.

Koncert będzie okazją do wsparcia samej PanDymińskiej, która już od dwóch lat działa prężnie na Żoliborzu. To przestrzeń dla artystów chcących pokazać swoją sztukę światu, ale również dla publiczności, która często odgrywa znaczącą rolę i może bezpośrednio wchodzić w relację z artystą, ponieważ PanDymińska jest niezwykle kameralnym miejscem.

Zbiórka prowadzona jest m.in. internetowo: https://zrzutka.pl/xegrfw. Datki będzie można wrzucić również do puszki. Wsparcie okaże się niezwykle pomocne, ponieważ życie PanDymińskiej w aspekcie materialnym wygląda marnie.

Patryk Zakrocki jest muzykiem, improwizatorem, kompozytorem aktywnym od 1998roku. To uczeń Bogusława Schaeffera. Specjalizuje się w natychmiastowej kompozycji, muzyce elektroakustycznej i kameralnej. Obecnie gra na altówce, syntezatorze analogowym i gitarze współtworząc zespoły SzaZa, Polski Piach i Spontaneus Chamber Music. Zajmuje się też dyrygowaniem orkiestrami improwizatorów, muzyką do teatru tańca, niemego kina, filmu i teatru.

Autor projektów dedykowanych głębokiemu słuchaniu takich jak: Kino Dźwięku (seanse z wielokanałową muzyką elektroakustyczną i akuzmatyczną), Zakład Produkcji Dźwięku (słuchowiska radiowe) czy Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego (koncerty muzykoterapeutyczne dla jednego słuchacza). W duecie SzaZa wielokrotnie koncertował w Japonii, U.S.A., Urugwaju, Chinach, Islandii, Norwegii i wielu krajach europejskich.

Kiedy? – Niedziela, 26 marca o godz. 20.00
Gdzie? – PanDymińska


pieniazek-w-najlepszej-ksiegarni

pieniazek-w-najlepszej-ksiegarni

asi-band

asi-band

la-boheme

la-boheme

zoli-retro-bazar

zoli-retro-bazar

patryk-zarocki-pandyminska

patryk-zarocki-pandyminska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ