Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 01:10
Reklama

Nadchodzący weekend na Żoliborzu: Zbiórka krwi, spacer z przewodnikiem i koncerty

W nadchodzący weekend na Żoliborzu odbędą się wydarzenia kulturalne, które zapewnią możliwość aktywnego spędzenia czasu i rozrywkę. Będzie można zrobić również coś bohaterskiego, czyli oddać krew. Poza tym za sprawą różnorodnych wydarzeń będzie można wziąć udział w koncercie czy poznać kulturę innych krajów. Więcej znajdziecie w weekendowym zestawieniu wydarzeń.

Perforto

PanDymińska zdążyła nas przyzwyczaić do wyjątkowych wydarzeń. Nie inaczej będzie w nadchodzący piątek. Na pandymińskiej scenie wystąpi duet Peforto, który w swojej improwizacji bada cechy fizyczne dźwięku, takie jak wysokość, barwa, natężenie i jego następstwo w czasie. „Poszukuje swoistej wrażliwości sonorystycznej w chaotycznym wymiarze otoczenia. Intensywnie, delikatnie, przenikliwie, subtelnie, radykalnie. W Warszawie wystąpimy jako Peforto B - zamieniając fortepian, na preparacje strun cytry, zestawu perkusyjnego i obiektów” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Perforto tworzy Ola Rzepka, perkusistka, pianistak, kompozytorka i performerka. Występowała na wielu festiwalach, zarówno tak mainstreamowych jak Opener czy Męskie Granie, jak i bardziej niezależnych i alternatywnych Jazz Jantar i Inne Brzmienia.

Połówką Perforto jest Łukasz Marciniak kompozytor i improwizator. Współtworzy Brzoska Kolektyw i działa również w zespole trio_io grającym współczesną muzykę kameralną oraz EL topo-trio badające zawiłość strun oraz czyneli.

Kiedy? – Piątek, 17 marca o godz. 20.00
Gdzie? – PanDymińska

W weekend na Żoliborzu odbędzie się zbiórka krwi

To zdecydowanie najważniejsze wydarzenie na Żoliborzu w nadchodzący weekend. Na parkingu przed szkołą nr 396 przy ulicy Anny German zaparkuje krwiobus, w którym będzie można oddać krew. Krew mogą oddawać osoby dorosłe od 18. do 65. roku życia, ważące co najmniej 50 kilogramów. Ważne by w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonywały: akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, nie miały wykonanych zabiegów endoskopowych oraz nie były leczone krwią i jej składnikami.

Krew jest niezwykle cenna, ponieważ nie da jej się wyprodukować sztucznie. Co ważne krew, którą oddasz może uratować komuś życie. Więcej szczegółów znajdziesz w facebookowym wydarzeniu, które dostępne jest po kliknięciu tutaj.

Kiedy? – Sobota, 18 marca od godz. 10.00 do 17.00
Gdzie? – parking przed Szkołą nr 396 przy ulicy Anny German

Dzień otwarty w Dharmie

Dharma to miejsce kobiet na Żoliborzu. To centrum różnorodnych aktywności przede wszystkim dla kobiet. W nadchodzącą sobotę w Dharmie odbędzie się bezpłatna praktyka Jogi Kundalini.

Planowany czas trwania praktyki to pełna godzina. Zgodnie z zapowiedziami zajęcia są odpowiednie dla początkujących jak i zaawansowanych. Organizatorzy proszą o przybycie 10-15 min. przed rozpoczęciem zajęć. Na miejscu dostępne są do wypożyczenia maty.

Na zajęcia obowiązują zapisy poprzez stronę: www.dharma-zoliborz.pl/

Kiedy? – Sobota, 18 marca o godz. 9.30
Gdzie? – Dharma Żoliborz

FESTIWAL TERRA

W kinie Wisła odbędzie 20 Festiwal Slajdów Podróżniczych Terra. Wydarzenie zaplanowane jest na dwa dni. W sobotę będzie można przyjść na spotkania o Indiach, Mali lub Himalajach. Jednym z sobotnich spotkań będzie też opowieść od podróży do dokoła świata na rowerze.

W niedzielę z kolei odbędzie się spotkanie o Teneryfie, morzu Aralskim USA i zimowym przejściu górami Polski.

Prelegenci opowiedzą o zwyczajach, kulturze miejsc, które odwiedzili i przygodach jakich doświadczyli w czasie swoich podróży. Opowieściom towarzyszyć będzie pokaz slajdów.

Na każde ze spotkań obowiązuje wstęp płatny. Bilet na jeden pokaz kosztuje 25 złotych, ulgowy 20 złotych.

Bilety dostępne są na: festiwalterra.pl.

Kiedy? – 18 i 19 marca
Gdzie? – Nove Kino Wisła

Gerard Edery - Treasures of the world songs

„Treasures of World Song” to materiał, który według zapowiedzi bada egzotyczne muzyczne synergie obecne w niektórych z wielkich światowych tradycji muzycznych.

„Zróżnicowany i fascynujący program pieśni ludowych i popularnych w kilkudziesięciu językach z Ameryki Północnej i Południowej, Francji, Hiszpanii, Anglii, Irlandii, Grecji, Turcji, Maroka i Bałkanów opowie bogatą historię muzyczną i przyczyni się do propagowania i uznania zależności kulturowych. Dzięki instrumentalnej wirtuozerii Gerarda, bogatemu barytonowi i mistrzowskim aranżacjom, którym towarzyszy jego zespół wirtuozowskich muzyków, ta wyjątkowa muzyczna eksploracja przeniesie publiczność do odległych krain, aby doświadczyć najbardziej barwnych kultur świata” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilety dostępne są na: kicket.com .

Kiedy? – Sobota, 18 marca o godz. 19.00
Gdzie? – Kalinowe Serce

St. Patrick's 🍀Tour🍀 2023 – Warszawa

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest hucznie nie tylko w Irlandii, ale również w Polsce. Na Żoliborzu będzie można świętować w Potoku, gdzie wystąpią Всё_CRAZY oraz Molly Malone's. To zespoły grające muzykę punkową połączoną z elementami folku celtyckiego. Bilety na koncert dostępne są w cenie 35 złotych.

Kiedy? – Niedziela, 19 marca o godz. 19.30
Gdzie? – Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka

Niezwykłe historie miłosne. Spacer po Starych Powązkach

Wczesnowiosenna aura zachęca by nieco pospacerować. W niedzielę będzie ku temu okazja.

„Zapraszam na spacer po Starych Powązkach. Jednej z najstarszych nekropoli warszawskich, która stała się z biegiem lat Panteonem nie tylko Warszawy, ale i Polski. To miejsce magiczne, pełne tajemnic i niezwykłych opowieści o ludziach związanych z historią Warszawy i Polski. Podczas spaceru dowiemy się m.in. jak w spektakularny sposób uczcić pamięć żony, jak zakończył się romans Wisienki, kogo całowała „biedna polska sierota”, komu ślubu udzielał Mickiewicz,kto z miłości odrzucił szansę na karierę w Hollywood,kim była power couple czasów PRL-u oraz czyim swatem był Kiepura” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. To zaledwie część wymienionych historii, których będzie można posłuchać.

Spacer jest bezpłatny, natomiast kto chce może nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Kiedy? – Niedziela, 19 marca o godz. 12.00
Gdzie? - zbiórka przed II bramą- św. Honoraty


Zbiorka-krwi

Zbiorka-krwi

dharma-zoliborz-joga

dharma-zoliborz-joga

terra

terra

kalinowe-serce

kalinowe-serce

potok

potok

powazki

powazki


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h