Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 22:14

Nominuj swoją kandydatkę do Żoliborzanki Roku 2022. Na zgłoszenia zostały dwa dni

Trwa plebiscyt na Żoliborzankę Roku 2022. Piątek, 27 stycznia jest ostatnim dniem, w którym możecie nominować swoje kandydatki.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym jak nominować swoją kandydatkę,
- jakie są kolejne etapy plebiscytu,
- kto zasiada w kapitule i jaką pełni ona rolę.

W piątek, 27 stycznia kończy się etap zgłaszania kandydatek do Żoliborzanki Roku 2022. Tego dnia po raz ostatni w tej odsłonie możecie zgłaszać kobiety, które Waszym zdaniem zasługują na wygraną w plebiscycie.  Do środy, 25 stycznia dokonano łącznie 40 zgłoszeń.

Jak nominować swoją kandydatkę? Na końcu artykułu znajduje się formularz za pośrednictwem którego, można zgłaszać kobiety zasługujące na tytuł Żoliborzanki Roku 2022. Wystarczy wpisać imię i nazwisko swojej kandydatki wraz z uzasadnieniem, dlaczego tytuł powinien trafić do zgłoszonej kandydatki. Uzasadnienie powinno zawierać minimum 3 tys. znaków. To ważny element zgłoszenia, które są anonimowe.

W kolejnym etapie, kapituła wybierze do finałowego etapu 5 kandydatek ze wszystkich zgłoszeń, które ich zdaniem powinny się w nim znaleźć. Dlatego ważne są Wasze uzasadnienia przy nominacjach.

Kapituła w następującym składzie będzie obradować 31 stycznia

Katarzyna Jaroszyńska - dziennikarka Dzień Dobry
TVN, konferansjerka,
prezenterka telewizyjna.

Magdalena Popławska -
aktorka teatralna, filmowa i serialowa, związana na stałe z Nowym Teatrem.

Monika Sobień-Górska -dziennikarka, scenarzystka, autorka pięciu książek z gatunku literatury faktu. Publikuje felietony w
"Zwierciadle" i "Claudii".

Aldona Machnowska - Góra - zastępczyni Prezydenta Warszawy. Nadzoruje obszar kultury, polityki lokalowej, rewitalizacji oraz spraw społecznych.

Justyna Glusman - autorka
publikacji nt. zielonych miast,
dyrektorka zarządzająca w Stowarzyszeniu Fala Renowacji,
miejska aktywistka.

Mateusz Durlik - lokalny
aktywista, prezes
stowarzyszenia Żoliborz
Przyszłości, wydawca
portali gazetazoliborza.pl,
gazetawoli.pl, gazetabialoleki.pl i bielany.Info.

Grzegorz Małecki - aktor
teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Na stałe związany z Teatrem Narodowym.

Maciej Stuhr - aktor filmowy, serialowy i teatralny, reżyser, konferansjer i wykładowca akademicki.

Decydujący głos, należy do czytelniczek i czytelników Gazety Żoliborza, bo to właśnie wy, w trwającym od 6 do 17 lutego głosowaniu wybieracie spośród 5 kandydatek Żoliborzankę Roku 2022. Wyniki głosowania poznamy wraz z końcem lutego. Nagroda dla Żoliborzanki Roku 2022 zostanie wręczona podczas gali, która odbędzie się w restauracji Moonsfera, znajdującej się na dachu Centrum Olimpijskiego.

Plebiscyt na Żoliborzankę Roku 2022. Harmonogram

  • Zgłoszenia od 16 do 27 stycznia. W tym czasie, każda czytelniczka i czytelnik Gazety Żoliborza będzie miał możliwość, za pośrednictwem formularza na stronie Gazety Żoliborza, zgłosić kandydatkę do tytułu Żoliborzanki Roku 2022.
  • Obrady kapituły 31 stycznia. Powołana kapituła dokona wyboru spośród wszystkich nominowanych, 5 mieszkanek dzienicy, które znajdą się w finałowym głosowaniu.
  • Głosowanie na Żoliborzankę Roku 2022 potrwa od 6 do 17 lutego. W ten sposób zostanie wyłoniona zwyciężczyni plebiscytu.
  • Gala finałowa odbędzie się 28 lutego. W trakce uroczystego wręczenia nagród poznamy zwyciężczynię plebiscytu.


Patron honorowy:

Partnerzy strategiczni:

Partnerzy plebiscytu:

Obsługę prawną zapewnia:

Przeczytaj również: Poznaliśmy Żoliborzankę Roku 2021

Dorota Łoboda od lat niestrudzenie walczy o dobrą edukację, a swoją działalność społeczną rozpoczęła jako przewodnicząca rady rodziców w Szkole Podstawowej nr 267. Jest radną z okręgów Żoliborz oraz Bielany i przewodniczącą Komisji Edukacji w Radzie m.st. Warszawy. Żoliborska oświata nie ma przed nią tajemnic. Zawsze pomaga rodzicom, którzy zwracają się do niej z problemami dotyczącymi szkoły czy przedszkola. Dużo czasu poświęca także na kontakt z żoliborskimi uczennicami i uczniami. Zabiegała o jak najszybsze powołanie szkoły przy ulicy Anny German. Ostatnio dość intensywnie postuluje w sprawie różowych skrzyneczek z bezpłatnymi artykułami higienicznymi dla dziewczyn.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 27 km/h