Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 15:26

Konsultacje w sprawie remontu Przasnyskiej. Spotkanie z projektantem już w sobotę

Remont Przasnyskiej zbliża się wielkim krokami. W czwartek wieczorem, z dwudniowym wyprzedzeniem żoliborski Urząd ogłosił spotkanie z mieszkańcami. O ile na spotkanie może przyjść każdy, to do końca stycznia uwagi będą zbierane jedynie od wspólnot z budynków znajdujących się na remontowanym odcinku.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o formie zapowiadanych konsultacji,
- terminie spotkania.

Przebudowa odcinka ulicy Przasnyskiej jest jedną z większych inwestycji na Żoliborzu w tym roku. Dzielnica obecnie pracuje nad przygotowaniem ostatecznego projektu. O tym, że sprawy nabrały biegu zwiastowała wizyta burmistrza Żoliborza Pawła Michalca 5 stycznia na Przasnyskiej wraz z wykonawcą projektu. Tydzień później, a dzień po otrzymaniu koncepcji, czyli 12 stycznia żoliborski Urząd ogłasza konsultacje społeczne.

W sobotę, 14 stycznia odbędzie się spacer w trakcie, którego omawiana będzie koncepcja przebudowy odcinka ulicy Przasnyskiej. Swoją obecność zapowiedział autor wstępnej koncepcji oraz żoliborscy urzędnicy. O ile samo spotkanie jest otwarte i może przyjść na nie każdy, o tyle druga część konsultacji ma uwzględniać głosy konkretnej grupy mieszkańców.

Remont Przasnyskiej. Zbieranie uwag tylko od wspólnot z odcinka, na którym będą prace

Do końca stycznia zbierane będą pisemne uwagi do projektu. W całym procesie mają pośredniczyć Wspólnoty Mieszkaniowe z budynków znajdujących się przy przebudowanym odcinku ulicy Przasnyskiej.

„Po zebraniu wszystkich nadesłanych oraz zebranych podczas spaceru uwag, pracownicy Urzędu wraz z projektantem przeanalizują je również pod kątem obowiązujących przepisów m.in. budowlanych, drogowych czy architektonicznych, z zachowaniem obecnej zieleni i uwzględnieniem położenia sieci wodno-kanalizacyjnych oraz energetycznych. A następnie w oparciu o obowiązujące przepisy i uwagi mieszkańców, przygotowany zostanie projekt wykonawczy przebudowy ul. Przasnyskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Rydygiera”  - czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Dzielnicy.

Przypomnijmy. Przebudowany ma być odcinek ulicy Przasnyskiej od Krasińskiego do Duchnickiej. Prace obejmą również budowę ronda na przecięciu Przasnyskiej z Rydygiera. Prace i projekt wykona firma Wegarten, która wyceniła swoje usługi na 8,2 mln złotych.

Koncepcja przebudowy ulicy Przasnyskiej do wglądu jest w linku dostępnym tutaj. O samej inwestycji szerzej będziemy informować wkrórce.

Przeczytaj również: Remont Przasnyskiej. Umowa na prace podpisana

Według informacji przekazanych przez urząd, wykonawca jest zobowiązany do ochrony znajdującego się w tamtej części ulicy pomnika przyrody wiąza szypułkowego i pozostałych drzew rosnących wzdłuż ulicy Przasnyskiej. – Chcę podkreślić, że zakładamy i oczekujemy od wykonawcy, że zaproponowany przez niego projekt przebudowy ulicy nie będzie powodował wycinki drzew – zapewnia Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ