Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 22:37
Reklama

Wydarzenia na Żoliborzu. Charytatywny koncert, pokazy przedpremierowe filmowych perełek i koncert świąteczny

Okres świąteczny to nie tylko czas przygotowań. Organizowane są wydarzenia na Żoliborzu, z których warto skorzystać.

Paweł Szamburski / Ceratitis Capitata

To wydarzenie wprowadzające nas w świąteczny nastrój. W końcu muzyka i sztuka są dziedzinami, które w dużym stopniu kreują klimat nadchodzących świąt. Repertuar jest tak szeroki, że nie ogranicza się on do tradycyjnych kolęd, które powszechnie są znane.

Udowadnia to Paweł Szamburski, który w PanDymińskiej zagra materiał z debiutanckiego albumu „Ceratitis Capitata" z muzyką liturgiczną pięciu religii basenu Morza Śródziemnego. „Artysta prowadzi koncert w oparciu o dźwięk, ale także słowo. Wprowadza to słuchacza w głębszy - muzykologiczny kontekst, a także relację z muzykiem, jego ekspresją i przekazem. Sama muzyka - na klarnet solo podejmująca wątki pieśni religijnych - to intymna, subiektywna podróż w głąb tradycji sufickiej, prawosławnej, bahastycznej, żydowskiej oraz chrześcijańskiej” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Paweł Szamburski do 20 lat jest aktywny na scenie muzyki niezależnej. W ramach swojej działalności artystycznej bierze udział w wielu projektach muzycznych. Wraz z zespołem Bastarda we współczesny sposób reinterpretuje muzykę dawną i średniowieczną. Z kolei w duecie SzaZa działa na polu interdyscyplinarnym  

Paweł Szamburski - artysta od 20 lat aktywny na scenie muzyki niezależnej, skupionej głównie wokół środowiska Lado ABC. Z zespołem Bastarda we współczesny sposób reinterpretuje muzykę dawną i średniowieczną, w duecie SzaZa działa nie ograniczając się do jakichkolwiek ram gatunkowych. Komponuje dla filmu, teatru, kina niemego oraz słuchowisk radiowych.

Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilety dostępne są po kliknięciu tutaj.

Kiedy? – Środa, 21 grudnia o godz. 19.00
Gdzie? – PanDymińska

Jakie są jeszcze inne wydarzenia na Żoliborzu? Szczegóły poniżej.

Przeczytaj również: Dawna siedziba ORMO, dziś miejscem sztuki na Żoliborzu. „Ta przestrzeń jest pomiędzy sceną kameralną a offową”

Wydarzenia na Żoliborzu. Popołudnie dla maluchów z francuskim

W Centrum Lokalnym Żoliborz, uczennice 8 klasy jednej z żoliborskich podstawówek i wolontariusz CL, czyli Gabrysia i Michalina prowadzą dla przedszkolaków i dzieci z klas młodszych zajęcia, w trakcie których prowadzone są wszelkie zabawy, tańce, gry, rysowanie i malowanie, a bonusem jest nauka języka francuskiego. Gabrysia z Michaliną zapewniają materiały. „Prosimy o przybywanie pod okiem rodziców” – apelują organizatorki.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kiedy? - Czwartek, 22 grudnia o godz. 17.30
Gdzie? – Centrum Lokalne Żoliborz

Aftersun: pokaz przedpremierowy | w rolach głównych Paul Mescal i Frankie Corio

Nadchodzące wydarzenia na Żoliborzu są różnorodne. Tym razem zapowiadamy przedpremierę filmu przedstawiającego historię młodego ojca, który wraz z córką wyjeżdża do tureckiego kurortu.  Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.

W branży filmowej „Aftersun” uważany jest za filmowe odkrycie roku z niezwykłym ładunkiem emocjonalnym. Film nazywany jest czarnym koniem sezony nagród. Dzieło zdobyło 7 nagród BIFA, w tym dla Najlepszego Filmu, 4 nominacje Gotham Awards, 5 nominacji Film Independent Spirit Awards, jedno z największych olśnień tegorocznych festiwali, od Cannes aż do Toronto. Paul Mescal („Normalni ludzie”, „Córka”) w zachwycającej roli godnej Oscara i w fenomenalnym duecie z debiutującą na wielkim ekranie Frankie Corio.

W nadchodzący piątek odbędzie się pokaz przedpremierowy. Filmu. Bilety są do nabycia w kasie kina. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu.

Kiedy? – Piątek, 23 grudnia o godz. 18.00
Gdzie? – Kino Wisła

Podaruj Dzieciakom Święta | The NoNamers & June66 & INITIUM

W Potoku odbędzie się świąteczna impreza o niezwykle szczytnym celu. Cały uzbierany dochód będzie przeznaczony na osierocone dzieci. Tego wieczoru zagrają:

June66 to glamrockowy zespół spod Warszawy. Każdy koncert daje im potężnego kopa do dalszego działania. Kochają być na scenie, bo jak mówią: „Tylko wtedy można pokazać swoje prawdziwe ja. Odkryć w sobie swoje wewnętrzne zwierze. Jeżeli na scenie jesteśmy sobą, publika to widzi, odczuwa i samoczynnie staje się częścią naszego show.”

Zespół The NoNamers powstał oficjalnie w maju 2021 roku i jest tworzony przez 5 młodych osób pełnych pasji i zaangażowania. Grają szeroko pojętego rocka. Mają kilka autorskich piosenek, ale na ten moment w ich repertuarze znajdują się również największe hity takich zespołów jak Guns n’ Roses, Metallica, Nirvana, Maneskin, O.N.A… W ich skład wchodzi wokal damski, gitara solowa, rytmiczna, bas i perkusja.

Ponadto będzie też karaoke.

Kiedy? – Piątek, 23 grudnia o godz. 19.00
Gdzie? - Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka

Fabelmanowie – pokaz przedpremierowy w Kinie Elektronik

„Fabelmanowie” to film, w którym Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa. Osią fabuły jest historia dorastania Sammy’ego Fabelmana wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i początkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

„Najlepszy film roku” – pisał o najnowszym filmie Spielberga dla NY Post Johny Oleksiński.

Bilety na seans dostępne są w kasie kina lub po kliknięciu tutaj.

Kiedy? – Poniedziałek, 26 grudnia o godz. 20.00
Gdzie? – Kino Elektronik


francuski
francuski

KONCERT-CHARYTATYWNY
KONCERT-CHARYTATYWNY


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h