Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 11:21

Ruszyła zrzutka na sprzęt dla walczących Ukraińców, który pomoże przetrwać mrozy

Trwa kolejna już zbiórka, której celem jest zebranie pieniędzy na ciepłe koce, konserwy, nagrzewnice gazowe i śpiwory. Zakupiony sprzęt ma trafić na pierwszą linie frontu i pomóc w coraz chłodniejszym okresie.

Na terytorium Ukrainy wciąż toczą się walki. W czwartek, 10 listopada jest już 259 dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Mimo bohaterskiej i nieugiętej postawy Ukraińców i Ukrainek oraz sukcesów w walkach z najeźdźcą nadal potrzebna jest pomoc.

Na dworze dominują coraz niższe temperatury, a wkrótce pojawią się mrozy. Dlatego celem najnowszej zrzutki zorganizowanej przez naszego redakcyjnego kolegę Mateusza Durlika, jest zebranie pieniędzy na zakup przedmiotów, które pomogą w obliczu trudnych warunków wojennych. Link do zrzutki znajdziecie na końcu tekstu.

Paczka znajomych wymysliła wyścig kolarski na Żoliborzu i zebrała 5 tys. złotych dla Ukrainy

Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup śpiworów, koców, konserw, nagrzewnic gazowych, które będą nieocenioną pomocą w przetrwaniu mroźnych dni i nocy.

To już 6 zbiórka i zarazem kolejny wyjazd na terytorium Ukrainy, organizowana przez Mateusza i stowarzyszenie Żoliborz Przyszłości. Zakupione przedmioty za każdym razem trafiają tam, gdzie są one najbardziej potrzebne, a to za sprawą odpowiednich kontaktów nawiązanych z Wojskami Obrony Terytorialnej we Lwowie i Połtawie. To właśnie stamtąd osobiście przekazane przedmioty trafią na front.

Dlaczego pomoc Ukrainie nadal jest ważna i kluczowa. Na samym początku wojny było mnóstwo zbiórek, a precyzyjne kierowanie pomocy nie miało aż tak dużego znaczenia jak teraz, w chwili, gdy tej pomocy jest nieco mniej. W tej chwili kluczowe jest poznanie potrzeb i odpowiednie kierowanie pomocy tam, gdzie ona jest najbardziej potrzebna, czyli na froncie.

Jak można udzielić wsparcia? Zrzutka prowadzona jest za pośrednictwem portalu zrutka.pl. Celem jest zebranie 15 tys. złotych.

Link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/k6sp2a?fbclid=IwAR0Z93HDM8sEnb5_YDux4MCKr5aCauGloJyRkwbs3KNKuTbD5hU8rlU-Z50

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ