Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 13:49

Wydarzenia na Żoliborzu. Przesłuchanie do Żoliborskiego Chóru Sąsiedzkiego i wizyta gości ze Schroniska na Paluchu

Nadchodzący weekend na Żoliborzu upłynie w rytmie muzyki, ale to nie wszystko. Na Kępie Potockiej w ten weekend pojawią się psy ze Schroniska na Paluchu.

Halo, kino Tęcza!

We wrześniowe czwartki na dziedzińcu kina Tęcza odbywają się seanse plenerowe, w czasie których można zobaczyć filmy związane z Żoliborzem i Warszawą, będące jednocześnie ponadczasowymi klasykami polskiego kina.

Tym razem wyświetlony zostanie film „Zezowate szczęście”. „Urodzony pechowiec jest pełen jak najlepszych intencji. Chce być wzorowym harcerzem, studentem, żołnierzem, urzędnikiem, obywatelem. Ciąg życiowych porażek sprawia, że ucieka od wolności i prosi o możliwość pozostania w więzieniu” – czytamy w zapowiedzi filmu.

Kiedy? – Czwartek, 22 września o godz. 20.00
Gdzie? – Kino Tęcza

Przesłuchanie do Żoliborskiego Chóru Sąsiedzkiego

Po publikowanych przez nas artykułach o Żoliborskim Chórze Sąsiedzkim, niektórzy z Was pytali, jak można zasilić jego szeregi. Teraz pojawiła się szansa by stanąć z w jednym rzędzie z członkami nasz perły muzycznej. Trwają obecnie przesłuchania do ŻChS. W piątek odbędzie się przesłuchanie. „Dyrygent sprawdzi Twoje predyspozycje wokalne na podstawie kilku ćwiczeń. Nie musisz więc przygotowywać żadnego repertuaru ani czytać nut. Wykształcenie muzyczne nie jest konieczne, żeby dołączyć do chóru, jednak doświadczenie jest mile widziane” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Członkowie ŻChS to ludzie pełni pasji do muzyki, dlatego rozważając dołączenie do nich warto wziąć pod uwagę, że próby będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Kiedy? – Piątek, 23 września o godz. 18.30
Gdzie? - Szkoła Podstawowa Nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie

The Moneymakers

To zespół bluesowo-rockowy, założony przez wykształconych i doświadczonych muzyków. The Moneymakers jest nowym projektem muzycznym znanego dotąd z tworzenia w nurcie muzyki Reggae Adama "Luty" Tersy, trzech muzyków starszego pokolenia: Darka Zaracha, Piotra Karwackiego i Jurka Wojewódki, oraz Krzyśka Hnatiuka, młodego absolwenta Gdańskiej Akademii Muzycznej.

Wstęp płatny 35/40 złotych.

Kiedy? – Sobota, 24 września o godz. 19.00
Gdzie? - PraCoVnia Art-Club

Znajdź swego Psiego Przyjaciela! Spacery z Gośćmi ze Schroniska Na Paluchu

To wydarzenie może być przełomowe dla Ciebie. Być może spotkasz tam swojego przyjaciela na dobre i na złe. Wszystko dlatego, że do Parku Kępa Potocka zawitają podopieczni ze Schroniska na Paluchu.

W czasie wydarzenia będzie można poznać ponad 100 psów z Palucha albo pomóc w poszukiwaniach najlepszych domów. Dodatkowo ci, którzy mają psy będą mogli je za darmo zaczipować. Trzeba wziąć ze sobą dowód osobisty i książeczkę zdrowia psa.

Zainteresowani będą mogli uzyskać informacje o adopcji i wolontariacie.

Miłośnicy kotów z kolei będą mogli zajrzeć do kociej strefy i wziąć udział w warsztatach robienia kocich zabawek.

Kiedy? – Sobota, 24 września o godz. 13.00
Gdzie? – Park Kępa Potocka

Żółte kalendarze - IV potańcówka z PRL-u

W Kalinowym Sercu szykuje się kolejny wieczorek taneczny utrzymany w klimacie dancingów PRL-u. Tańce odbywać się będą w rytmie polskich szlagierów i światowych hitów z lat 60, 70 i 80 pochodzących z repertuaru takich gwiazd estrady jak m. in.: Jerzy Połomski, Zbigniew Wodecki, Stan Borys, Anna Jantar, Karel Gott, Paul Anka czy Frank Sinatra w wykonaniu Solistów Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej z Warszawy: Tomasza Czerskiego & Mariusza Pawła Jaśko.

Rezerwacja i sprzedaż biletów pod nr: 887 333 383.

Kiedy? – Niedziela, 25 września o godz. 19.00
Gdzie? – Kalinowe Serce


kino-tecza

kino-tecza

zchs

zchs

moneymakers

moneymakers

adoptuj-warszawiaka

adoptuj-warszawiaka

304799364_739776914053993_8637003669323552341_n

304799364_739776914053993_8637003669323552341_n


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ