Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 12:59

Wydarzenia na Żoliborzu: Garażówka, joga i spacer po Powązkach śladem artystów

Co robić w trakcie najbliższych dni? Przedstawiamy zestawienie proponowanych wydarzeń na Żoliborzu, a wśród nich, oprócz tytułowych kino plenerowe i warsztaty dla zdrowego ducha.

Kino na leżakach przed Westfield Arkadia

Na styku trzech dzielnic, w Westfield Arkadia w wakacje odbywa się cyklicznie kino plenerowe. Nadchodzący seans będzie przedostatnim w całym cyklu.

W środę, 18 sierpnia wyświetlony będzie film z 2020 roku „Jeźdźcy sprawiedliwości”, w reżyseria Andersa Thomasa Jensena. To kryminał zawierający elementy z gatunku kina akcji duńskiej produkcji. W roli głównej zobaczymy Madsa Mikkelsena, który wciela się w postać Markusa.

W wyniku katastrofy kolejowej ginie żona Markusa. Główny bohater wraca wraca więc z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde. Początkowo wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu, kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk.

Kiedy? – Środa, 18 sierpnia o godz. 12.00
Gdzie? – Westfield Arkadia

Moje Dobre Życie | warsztaty #2

Ten warsztat jest skierowany właściwie do każdego, kto chce poświęcić sobie chwilę. Żyjąc w szybkim rytmie miasta, można na moment zwolnić i skupić się na sobie. Z pomocą nadchodzi Letnisko Żoliborz wraz z Aleksandrą Correią De La Cruz organizując warsztaty dla zdrowego ducha.

„Ten warsztat to hamulec dla dzikiego pędu, przełączenie na tryb bycia i czucia, wygospodarowanie czasu dla siebie, zwolnienie tempa, pogłębienie się w sobie, spokoju i samoakceptacji. Zajęcia będą oparte w dużej mierze na osiągnięciach psychologii pozytywnej, która skupia się przede wszystkim na dobrych stronach ludzkiego życia i badaniu szczęścia” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Kiedy? – Sobota, 20 sierpnia o godz. 12.00
Gdzie? – Letnisko Żoliborz

Sobotnia Joga z Zielonym Weteranem

We Florabo w każdą letnią sobotę odbywają się bezpłatne zajęcia jogi. Skorzystać z nich może każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania. Praktyka odbywa się w plenerze w towarzystwie zieleni i roślin.

Zajęcia poprowadzi zaprzyjaźniona z Florabo joginka Agata Barbara Wnuk.

Kiedy? – Sobota, 20 sierpnia o godz. 11.30
Gdzie? – Florabo

Sąsiedzka Wyprzedaż Garażowa na Żoliborzu

W Centrum Lokalnym Żoliborz odbędzie się wyprzedaż garażowa. To wydarzenie, które miało odbyć się tydzień temu jednak pogoda pokrzyżowała plany. Jeżeli warunki atmosferyczne dopiszą, wydarzenie odbędzie się w nadchodzącą sobotę. Warto jednak śledzić komunikaty na facebookowej stronie Centrum Lokalnego Żoliborz i samego wydarzenia.

Na samej garażówce będzie można kupić m.in. ubrania, książki czy przedmioty, które nie są używane przez ich obecnych właścicieli, a cały czas nadają się do użytku.

Kiedy? – Sobota, 20 sierpnia o godz. 10
Gdzie? – Centrum Lokalne Żoliborz

Stare Powązki. Gwiazdy, celebryci, skandaliści. Spacer z przewodnikiem.

Powązki to nekropolia, gdzie spoczywają postacie zasłużone w polskiej kulturze. To artyści, którzy nierzadko budowali wokół siebie atmosferę kontrowersji i skandalu.

„W autorskim spacerze opowiem o XVIII i XIX wiecznym teatrze, o warszawskim "małym Hollywood", o międzywojennych filmowych produkcjach, które biły rekordy popularności i wynosiły aktorów na szczyty. O fenomenie przedwojennego kabaretu, burleski i gwiazdach teatru i kina ostatnich lat- tych znanych i bardzo lubianych!” – zapowiada organizatorka wydarzenia Monika, licencjonowa przewodniczka.  Spacer nie jest biletowany, ale mile widziany jest napiwek.

Kiedy? – Niedziela, 21 sierpnia o godz. 16.00
Gdzie? – Cmentarz Stare Powązki. Zbiórka przy bramie głównej


letnisko-zoliborz-warsztaty-dla-dobrego-ducha
letnisko-zoliborz-warsztaty-dla-dobrego-ducha

joga-florabo
joga-florabo

299628271_748428972783297_1566171376746573156_n
299628271_748428972783297_1566171376746573156_n


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 17 km/h