Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:45

Bliskie spotkanie z dinozaurem. Muzeum Geologiczne

Czy marzysz by spotkać dinozaura? Albo mamuta? Czy przeszłość jest dla ciebie fascynująca zagadką? Czy zawsze marzyłeś, by na zapomnianych bezdrożach odkrywać kości gigantów, ale rodzice zmusili Cię do pójścia na ekonomię? Wbijaj na Rakowiecką, wcale nie do zakładu zamkniętego.

Muzeum Geologiczne w Warszawie znajduje się na ul. Rakowieckiej 4, w bardzo imponującym budynku. Mi przypominającym wiedeńskie historie naturalne. Wejście po paru schodkach może być problematyczne dla wózków, ale ciągle ktoś się kręci, kto pomóc może. Ekspozycja usytuowana jest w olbrzymiej, przepięknej auli ze świetlikiem wielkości całego sufitu.

W wielu gablotkach niezliczona jest ilość historii geologicznej ziemi, na wielu planszach szkolne dzieciaki znajdą dla siebie wiele interesujących, precyzyjnych informacji. Najbardziej jednak królują szkielety prahistorycznych zwierząt i zrekonstruowany dinozaur. Miejsce jest jednak również idealne dla dorosłych. Na spotkanie, randkę czy samotny spacer. Jest interesująco i inspirująco do rozmowy.

Ekspozycja jest na dwóch piętrach, drugie też daje perspektywę na pierwszy poziom, bo jest na galerii. Ciekawe są komnaty z grotą i pustynią. Onieśmielają totalnie prastwory. Wystawa jest mimo archaiczności fajnie przygotowana i zrobiona. Ma swój polot historii muzealnictwa.

W Muzeum Geologicznym w Warszawie działa wspaniale zaopatrzony sklepik z minerałami i księgarenką, gdzie znajdują się również pozycje napisane przystępnie dla dzieci.

Muzeum Geologiczne w Warszawie, ul. Rakowiecka 4

otwarte: poniedziałek-piątek 9-15, niedziela 10-14.

Wejście jest bezpłatne.


muzeum-geanologiczne

muzeum-geanologiczne

muzeum-geanologiczne-3

muzeum-geanologiczne-3

muzeum-genalogiczne-2

muzeum-genalogiczne-2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ