Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:37

Weekend na Żoliborzu: Spotkanie z Orbitowskim, spacer ornitologiczno-dendrologiczny po Sadach i Festiwal Marymonckiej Mączki

Najbliższy weekend zapowiada się różnorodnie pod wzgledem planowanych wydarzeń.

Łukasz Orbitowski w Najlepszej Księgarni!

To wydarzenie odbędzie się nieco wcześniej niż zapowiadany weekend, ale warte jest polecenia. W Najlepszej Księgarnia zagości Łukasz Orbitowski, laureat "Paszportu Polityki" za "Inną duszę" i Nagrody Literackiej Warszawy za "Kult".

Wizyta pisarza w żoliborskiej księgarni związana jest z wydaniem jego najnowszej powieści "Chodź ze mną".

"Łukasz Orbitowski w swojej najlepszej powieści zagląda w trudny świat relacji rodzinnych i próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wiele z naszych rodziców zostaje w nas samych. „Chodź ze mną” to doskonała analiza wielkich namiętności i tajemnic, które kładą się cieniem na życiu najbliższych. Kanwą dla opisanych wydarzeń jest między innymi zaczerpnięta z prasy historia tajemniczego obiektu latającego, który spadł do gdyńskiego basenu portowego pod koniec lat pięćdziesiątych. Czy był to odłamek meteorytu, satelita, a może coś innego?" – czytamy w opisie książki.

Spotkanie poprowadzi Anna Karczewska prowadząca audycję o książkach "Albo poczytam" i znana dzięki inicjatywie Książki kupuję kameralnie.

„Chodź ze mną” ma również wątek żoliborski, o czym można przeczytać w artykule Żoliborski Chór Sąsiedzki, czyli muzyczna perełka dzielnicy.

Wydarzenie będzie transmitowane również na Facebooku Najlepszej Księgarni.

Kiedy? – Czwartek, 23 czerwca o godz. 19.00
Gdzie? – Najlepsza Księgarnia

Joga na plaży Żoliborz

Boogaloo i Letnisko co niedzielę organizują otwarte zajęcia z jogi. Wystarczy przynieść ze sobą maty, jeśli macie to również pasek. Przydadzą się bluzy z długim rękawem i ciepłe skarpetki na czas po praktyce. Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Zajęcia prowadzi Beata Godlewska. „Praktykować jogę zaczęłam ok.8 lat temu, w systemie B.K.S. Iyengara, w którym precyzja wykonania pozycji jest kluczowa, a proces jej osiągnięcia czesto wspomagany pomocami. Podczas pobytu w Indiach, gdzie ten sposób jest dużo mniej popularny niż na Zachodzie, praktykowałam z kolei dynamiczną Ashtangę Vinyasę. W Mysore ukończyłam dwa kursy nauczycielskie certyfikowane przez Yoga Alliance (2x 200+ RYT). Czerpię z różnych systemów praktyki, bo choć różnią się ekspresja mają wspólne korzenie i cel” – czytamy w opisie wydarzenia.

Kiedy? – Niedziela, 26 czerwca o godz. 10.30
Gdzie? – Boogaloo

Spacery ornitologiczno-dendrologiczne na Żoliborzu

To już ostatni z cyklu spacerów. Ostatni poprowadzony będzie w Sadach Żoliborskich. Spacer poprowadzą: dendrolog Justyna Dziedziejko i ornitolog Bartosz Smyk - doświadczeni przewodnicy, praktycy i specjaliści w swoich dziedzinach. W spacerze może wziąć udział każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych ani co do liczby uczestników.

Kiedy? – Niedziela, 26 czerwca o godz. 11.00
Gdzie? - Zbiórka na skrzyżowaniu ul. Braci Załuskich i Sady Żoliborskie

Festiwal Marymonckiej Mączki

To pierwsza odsłona tego wydarzenia. Ma nawiązywać do historii Marymontu, na którym w odległej przeszłości znajdowały się młyny. Jak podkreślają organizatorzy tego wydarzenia, podobno mieliły mąkę tak dobrze, że zdobyły uznanie w całym kraju.

W programie przewidziano m.in. pokazy i warsztaty pieczenia chleba, warsztaty plecenia wianków i modelarsko-kreatywne. Na koniec wystąpi zespół Gypsy Trio.

Kiedy? – Niedziela, 26 czerwca o godz. 10.00
Gdzie? – Park Kaskada

POP UP | DARMOWY POKAZ | Spektakl dyplomowy Studium Wokalno-Aktorskiego WSF

W kinie Elektronik będzie można obejrzeć spektakl dyplomowy studentów Studium Wokalno-Aktorskiego działającego przy Warszawskiej Szkole Filmowej.

„Niespełniona pisarka, utalentowany programista, awangardowa malarka, wywrotowy muzyk i ambitna dziewczyna z prowincji. Wszyscy pracują w bezdusznej korporacji, która stopniowo wysysa z nich życie i zabija marzenia. Przeładowani obowiązkami, zagubieni i samotni, próbują przypomnieć sobie, kim byli, zanim przekroczyli próg agencji reklamowej Salto. Czy będą w stanie wytańczyć i wyśpiewać sobie drogę ucieczki z tego szarego korporacyjnego świata?” – czytamy w opisie wydarzenia.

Kiedy? – Niedziela, 26 czerwca o godz. 16.00
Gdzie? – Kino Elektronik


chodz-ze-mna

chodz-ze-mna

joga-letnisko

joga-letnisko

spacer-sady

spacer-sady

marymoncka-maczka

marymoncka-maczka

pop-up

pop-up


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h