Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:09

Letnisko Żoliborz, czyli polskie lato na pięknym brzegu. Materiał partnera

Obok Plaży Żoliborz działa Letnisko, to miejsce idealnie wpisujące się w klimat sielskiej i kameralnej atmosfery dzielnicy. Odnajdą się tu właściwe wszyscy – fani nocnych tańców, dobrej muzyki i aktywnego spędzania czasu. Całość spina nostalgia i nienachalny klimat retro.

Dziki i pełny zieleni żoliborski brzeg Wisły sprawia, że całkowicie odcinamy się od miejskiego zgiełku. Atut tego miejsca docenili twórcy mieszczącego się obok żoliborskiej plaży Letniska. Znajdujące się na skraju lasu, wśród drzew i z widokiem na Wisłę Letnisko przenosi nas w czasie. Już sama nazwa tego miejsca wskazuje, że stworzono je z nostalgii do dawnych czasów, gdy na wakacje wyjeżdżało się do popularnych letnisk.

Sam pomysł stworzenia tego typu miejsca okazał się strzałem w dziesiątkę, co pokazały zeszłe wakacje, bo Letnisko działa od lipca ubiegłego roku. Organizowane koncerty i wydarzenia pokazały, że idea twórców tego miejsca nie pozostała w sferze marzeń, a rzeczywiście została zrealizowana. To miejsce łączy pokolenia, co udowodniają imprezy, w trakcie których pojawiają się ludzie w różnym wieku. Widać, że dobrze się bawią zarówno 50-latkowie jak i 30, a nawet 20-latkowie.

W Letnisku odpoczniemy na łonie natury i potańczymy w rytm przebojów z minionych dekad

- Mając na uwadze okoliczności przyrody, stwierdziliśmy, że w tym miejscu brakuje polskiego lata, który każdy kocha, rozumie i ma swoje wspomnienia z nim związane. Dookoła mnóstwo jest konceptów azjatyckich czy amerykańskich, a my chcieliśmy zrobić coś innego, co będzie pasowało do tego miejsca i charakteru dzielnicy, a jednocześnie okaże się wyjątkowe – zdradza Ola Wiśniewska, pomysłodawczyni Letniska, która również prywatnie jest związana z dzielnicą. Tu mieszka jej babcia i wychowywał się jej tata. Na Żoliborzu chodziła do szkoły i ma mnóstwo przyjaciół, zaś sama dzielnica jest jej ulubioną ze wszystkich w Warszawie.

W ciągu dnia można tu odpocząć od miejskiego zgiełku, hucznych bulwarów i upałów. Wszystko za sprawą otaczającej dzikości i wyjątkowości żoliborskiego pięknego brzegu. Od czerwca ruszają zajęcia jogi, które odbywać się będą co niedzielę. W planie jest jeszcze kilka innych pomysłów takich jak kino plenerowe czy zajęcia z tańca bluesowego. Aby być na bieżąco, warto śledzić Letnisko Żoliborz na facebooku, gdzie bezzwłocznie udostępniane są wydarzenia.

Wieczorami z kolei nie zabraknie muzycznych wrażeń. Koncertowy sezon w Letnisku 2 czerwca otwiera zespół Wczasy. Tego dnia rozpocznie się cykl „Czwartkowych Przygrywek”. Zespół Letniska już dziś może zdradzić, że w planie jest koncert zespołu Muzyka Końca Lata. Na scenie nie zabraknie również muzyków grających w rytmie bluesa. Pomysły na wydarzenia i koncerty przez cały czas rodzą się w głowach załogi Letniska, więc kolejne wydarzenia będą ogłaszane na bieżąco. Obecnie prowadzone są jeszcze rozmowy nad nawiązaniem współpracy z artystką z Charkowa, która ma śpiewać i grać na pianinie.

Letnisko to też miejsce, gdzie można potupać nóżką w piątkowe i sobotnie noce w rytmie znanych i lubianych przebojów z lat 60., 70. czy 80.

Klimat retro w nienachalnym stylu

Wykreowany w Letnisku klimat retro odczuwalny jest nie tylko za sprawą sielskiej atmosfery. Ważne są również detale, jak zjawiskowy neon w kolorze żółtym wiszący nad barem i dodatki, które Ola wynajduje na targu staroci. Dodatkowo Letnisko nawiązało współpracę z panią sprzedającą kwiaty przy wyjściu z metra na placu Wilsona.

W klimacie retro utrzymana jest również karta dań i drinków. W Letnisku króluje kuchnia wegetariańska i wegańska. Uwagę przyciągają drinki, które nawiązują do polskich tradycyjnych smaków. Hitem okazała się Helenka, czyli polskie Long Island z nutą słynnej oranżady. W karcie znajdziemy też Motylą nogę czy w Brzoskwiniowym chruśniaku. – W naszych autorskich koktajlach stawiamy na polskie smaki – zaznacza pomysłodawczyni Letniska.

Letnisko Żoliborz otwarte jest od środy do niedzieli.


IMG_5587_small

IMG_5587_small

IMG_5744_small

IMG_5744_small

DSC092181

DSC092181


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ