Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:08

Piknik Olimpijski na Kępie Potockiej. To okazja do spróbowania swoich się w sportach olimpijskich

Na Kępę Potocką po dwóch latach przerwy wraca Piknik Olimpijski. W trakcie wydarzenia będzie można spotkać się i porozmawiać z olimpijczykami i poznać wiele dyscyplin sportowych.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym w jakich dyscyplinach będzie można spróbować swoich sił w czasie sobotniego pikniku,
- jakich olimpijczyków będzie można spotkać na Kępie Potockiej.

To już 23. odsłona sztandarowej imprezy Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który swoją siedzibę ma właśnie na Żoliborzu. To wydarzenie, które ma przybliżyć ideę sportu, a także być okazją do porozmawiania z olimpijczykami. Piknik odbędzie się w sobotę, 28 maja między godziną 12.00 a 18.30 na Kępie Potockiej.

- To nasz coroczny projekt integrujący miłośników sportu z kraju i ze świata oraz niezwykłe święto olimpizmu, promujące igrzyska i olimpijskie wartości – szacunek, przyjaźń, dążenie do doskonałości oraz fair play. Każdy piknik to kilkadziesiąt tysięcy uczestników i wiele atrakcji. Cieszę się, że po długiej przerwie będziemy mogli po raz kolejny się spotkać – mówi Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W tym roku swoją obecność na wydarzeniu potwierdzili już m.in.: Natalia Czerwonka (łyżwiarstwo szybkie), Izabela Dylewska (kajakarstwo), Wojciech Fortuna (skoki narciarskie), Robert Korzeniowski (lekkoatletyka), Krzysztof Kosedowski (boks), Marek Leśniewski (kolarstwo), Piotr Małachowski (lekkoatletyka), Renata Mauer-Różańska (strzelectwo), Paweł Nastula (judo), Janusz Peciak (pięciobój nowoczesny), Andrzej Supron (zapasy), Anita Włodarczyk (lekkoatletyka), Andrzej Wroński (zapasy), i Luiza Złotkowska (łyżwiarstwo szybkie).

Przeczytaj również: Sławomir Napłoszek, zawodnik Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont po 29 latach wraca na Igrzyska Olimpijskie

Dziesiątki dyscyplin sportowych na wyciagnięcie ręki w jednym miejscu

PKOL w ramach wydarzenia przygotował blisko 50 stanowisk, na których będzie można spróbować swoich sił w sportach olimpijskich. Chętni będą mogli pod okiem olimpijczyków i zawodowych sportowców zagrać w badmintona, hokeja na trawie, piłkę nożną, tenisa i tenisa stołowego. Z niecodziennych dyscyplin będzie można zapoznać się z żeglarstwem, saneczkarstwem, podnoszeniem ciężarów, szermierką czy sportami walki takimi jak, judo czy boks.

- Warszawa jest dumna ze swoich olimpijczyków. Wiemy, ile wysiłku trzeba, by wejść do sportowej elity. Staramy się stwarzać dzieciom i młodzieży warunki do treningu, budujemy obiekty sportowe, wspieramy stołeczne kluby. Ale do sportu konieczna jest jeszcze iskra – być może ktoś z kilku albo kilkunastoletnich uczestników sobotniego pikniku złapie tę iskrę właśnie podczas sobotniego Pikniku Olimpijskiego – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Przeczytaj również: Mistrzowie na Sadach. Poruszające oraz wyjątkowe historie olimpijczyków i utytułowanych sportowców z Żoliborza

Gry terenowe, Koło Fortuny i warsztaty plastyczne

Dodatkowo będzie można zagrać w ultimate freesbe, krykieta, teqballa (ulubiona gra Ronaldinho) i padla (jeden z najpopularniejszych ostatnio sportów), a także wziąć udział w Grze Miejskiej. Będzie to terenowa gra o tematyce olimpijskiej – wystarczy pobrać na stoisku karty do gry (będzie przygotowanych 500 zestawów) i znaleźć 10 stacji ukrytych na terenie Pikniku Olimpijskiego, a na koniec odpowiedzieć na pytania dotyczące Olimpizmu. Do wygrania będą również nagrody.

Interesująco zapowiada się również tzw. Strefa mega-olimpijska, a w niej: strefa Letnich
i Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a także strefa olimpijska 3D i VR

W ramach pikniku przygotowano również strefę Edukacji Olimpijskiej PKOl, w której będzie można poznać świat olimpijskich wartości. W Kole Fortuny będzie można sprawdzić swoją wiedzę o sporcie olimpijskim.

Znajdzie się również coś dla lubiących wyzwania artystyczne. W trakcie warsztatów plastycznych, będzie można przygotować torby z olimpijskim nadrukiem. Najmłodsi z kolei będą mogli wziąć udział w konkursie na projekt maskotki olimpijskiej.

fot. PKOL

Przeczytaj również: Karolina Koszewska: “Połączenie kobieta-boks coraz mniej szokuje”


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ