Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 15:14

Żoliborz zgarnie dodatkowe 5 mln złotych

To nagroda od miasta za zrealizowanie na wysokim poziomie budżetu przeznaczonego na inwestycje. Żoliborz zajął miejsce na podium.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym jaką nagrodę dostała dzielnica,
- na jakim poziomie dzielnica
zrealizowała wydatki inwestycyjne,
- co pochłonęło najwięcej pieniędzy.

Co roku trzy dzielnice, które najlepiej wywiązały się z inwestowania posiadanych pieniędzy w budżecie otrzymują od miasta premię w postaci dodatkowy 5 mln złotych.

W tym roku w pierwszej trójce, a konkretnie na trzecim miejscu znalazł się Żoliborz. „Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zrealizował wydatki inwestycyjne w wysokości 28 mln 670 tys. 301 zł, co stanowiło 96 proc. poziomu wydatków majątkowych zaplanowanych w budżecie na 2021 roku” – czytamy w komunikacie rozesłanym przez dzielnicę. Lepsza była tylko Wesoła i Ursynów.

Przeczytaj również: Budżet Warszawy na 2022 rok. Żoliborz na inwestycje otrzyma 15 mln zł

- Szczególne podziękowania należą się naszym pracownikom, których wkład, zaangażowanie i ciężka praca przyczyniły się do tego sukcesu. To dzięki nim możliwe jest realizowanie wielu skomplikowanych inwestycji jednocześnie – zwraca uwagę cytowany w oficjalnym komunikacie Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza.

Urząd dzielnicy Żoliborz najwięcej pieniędzy wydał na inwestycje w oświatę

Lwią część wydanych w 2021 roku pieniędzy przeznaczonych na inwestycje pochłonęło dokończenie szkoły przy ulicy Anny German (to aż 21,9 mln zł). Wydanie jedynie tej kwoty gwarantowałoby dzielnicy wykonanie budżetu na poziomie 73 procent.

Urząd przypomina, że 99 proc. wydatków inwestycyjnych na Żoliborzu stanowiły pieniądze przeznaczone na oświatę. Wśród nich długo wyczekiwana budowa boiska szkolnego Zespołu Szkół nr 31 przy ulicy Felińskiego, na którą w ubiegłym roku wydano 950 tys. złotych. Kolejną oświatową inwestycją była termomodernizacja i odwodnienie budynku Zespołu Szkół nr 53 przy ulicy Popiełuszki 5.

Jako kluczowe inwestycje w tym roku dzielnica wymienia m.in. remont ulicy Śmiałej, który trwa obecnie na odcinku od ulic gen. Zajączka do alei Wojska Polskiego czy kontynuację przebudowy boiska szkolnego na ulicy Felińskiego.

Dzielnica przymierza się również do rozpoczęcia budowy zespołu przedszkolno-żłobkowego przy ul. Ficowskiego, pod budowę którego wycięte zostanie ok 180 drzew i przebudowy ul. Przasnyskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Rydygiera. „Prowadzone będą także prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy Środowiskowego Domy Samopomocy przy ul. Izabelli oraz przebudowy budynku przy ul. Śmiałej pod siedzibę Żoliborskiego Domu Kultury” – zapowiada Urząd.

Przeczytaj również: Ponad 180 drzew do wycinki pod nowe przedszkole i żłobek na Ficowskiego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ