Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 02:42

"Piosenki o miłości". Opowieść o młodzieńczej pogoni za marzeniami

Filmy muzyczne zawsze cieszyły się ogromną popularnością i sympatią widzów. Ja od pojawienia się pierwszych zajawek w ukochanych fotelach Muranowa wiedziałam, że "Piosenki o miłości" mnie zachwycą. To nie tylko kawał dobrej nuty, to przede wszystkim wspaniały film o młodzieńczej miłości i nie wiem, na prawdę nie wiem, kiedy to się stało, że wpadłam do grupy mówiącej "o, te dzieciaki!".

Szybko dorastamy, czas nieubłaganie pędzi. Warto pielęgnować wszystko co było i co przyniosło nam kiedyś radość. Piosenki o miłości, choć nie są filmem prostym, są najlepszym wspomnieniem, które każdy z nas gdzieś w sobie na pewno pielęgnuje.

Przeczytaj również: “Najgorszy człowiek na świecie”, czyli jak millenialsi próbują ułożyć sobie życie

Schemat jest dość typowy - ona, dziewczyna z bloku, z powiedzmy, podstawowej "warstwy" społecznej, on z zamożnej, znanej rodziny, takiej z kontaktami. Ona kelnerka z niebotycznie pięknym głosem, on chciałby ten talent puścić w świat, a przy okazji pokazać środkowy palec własnemu ojcu. Pewnie wszystko potoczyłoby się inaczej, gdyby tu nie zaiskrzyło coś więcej. Uczucie jest trudne i kruche. I te odwieczne problemy: ona ucieka, on kłamie.

Ona walczy, jest głosem kobiet. Chce być niezależna, nie chce być "gwiazdką", mamy XXI wiek, a nie lata 70. ubiegłego. Jest jednak zakorzeniona w naszej patriarchalnej kulturze i uwolnienie się w męskich macek przynosi za dużo frustracji i emocji.

Film utkany szalenie delikatnie i poetycko, jest dziełem Tomasza Habowskiego. To debiut, który okazał się ważnym wydarzeniem na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni. Startował w konkursie filmów mikrobudżetowych, i w tej konkurencji wygrał.

Tomasz Włosok i Justyna Święs, czyli odgrywający główne role dużo na ekranie rozmawiają. Warto docenić postać ojca kreowaną Andrzeja Grabowskiego, gra on najlepiej od lat.

Idźcie na Piosenki koniecznie! Wakacje to zawsze czas posuchy w kinowych salach, a te zbliżają się nieuchronnie, więc korzystajcie póki jest co oglądać.

fot. Gutek Film

Przeczytaj również: Niezwykły świat pozorów, złudzeń i paradoksów! Muzeum Świat Iluzji


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h