Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 23:54
Reklama

Po majówce koniec utrudnień na Sokratesa

Według zapowiedzi Zarządu Dróg Miejskich, po majówce kierowcy będą mieli do dyspozycji całą jezdnię na ulicy Sokratesa. Jej przebudowa trwa od lipca zeszłego roku.

W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o tym na jakim etapie są prace na ulicy Sokratesa,
- kiedy kierowcy będą mogli korzystać z nowej jezdni,
- co zmieni się na Sokratesa.

Przebudowa ulicy Sokratesa trwa dłużej niż zakładano. Wstępnie prace miały zakończyć się jesienią, jednak Zakład Remontów i Konserwacji Dróg wykonujący przebudowę Sokratesa musiał również sprostać wdrożeniu Strefy Płatnego Parkowania na Żoliborzu. Pracom nie sprzyjała również zła pogoda, bo część prac, które przesunęły się na zimę można wykonywać tylko przy odpowiednio wysokiej temperaturze. Stąd też opóźnienia w pracach na bielańskiej ulicy, które pierwotnie miały trwać 5 miesięcy.

Teraz trwa ostatni etap prac drogowych. Jedna strona ulicy jest gotowa od listopada. Ruch odbywa się do tej pory wyłącznie po południowej stronie. W grudniu prace przeniosły się na drugą stronę jezdni ulicy Sokratesa. Najpierw, w miejscach przyszłych pasów dzielących jezdnię przed wlotami osiedlowych ulic, ułożono krawężniki. Następnie dokończono częściowo wybudowane ronda.

Przeczytaj również: Rusza asfaltowanie ulicy Sokratesa. Kierowcy pojadą w jednym kierunku

Byle do majówki

W chwili, kiedy pogoda zaczęła dopisywać, wznowiono prace po zimowej przerwie. Wówczas wymieniono podbudowę jezdni. Zwieńczeniem było ułożenie warstwy wyrównawczej asfaltu i przejście do właściwego układania masy, czyli warstwy wiążącej i ścieralnej. Związane z tym prace rozpoczęły się tydzień temu w poniedziałek 11 kwietnia od ulicy Kaliszówka w kierunku ulicy Cienkiej. W kolejnych dniach prace prowadzone są odcinkami, do momentu aż nową nawierzchnię zyska cały fragment między ulicami Kasprowicza a Wólczyńską.

Według zapowiedzi Zarządu Dróg Miejskich po majówce kierowcy będą mieli do dyspozycji całą jezdnię ulicy Sokratesa. Na weekend majowy, czyli od 29 kwietnia do środy 4 maja planowane jest układanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, a także malowanie oznakowania poziomego. Kierowcy po kilku miesiącach przerwy znów będą mogli korzystać z ulicy Sokratesa by dostać się od strony ulicy Kasprowicza do Wólczyńskiej.

Przeczytaj również: Bielany. Kiedy koniec prac na Sokratesa?

Następnie chodniki i zieleń

Drogowcy dalej pozostaną jednak na ulicy Sokratesa. Prace przeniosą się na chodniki, a na plac budowy wejdzie kolejny wykonawca zajmujący się zielenią. Ostatnim elementem inwestycji będzie wzbogacenie ulicy Sokratesa nowymi roślinami. Istniejące szpalery drzew uzupełni 19 dębów błotnych i 12 jarzębów szwedzkich. Część nowych nasadzeń pojawi się w pasie dzielącym jezdnię. Powstanie jeszcze siedem ogrodów deszczowych o łącznej powierzchni 497 metrów kwadratowych.

„Wprowadzane zmiany uzupełniła już modernizacja oświetlenia. W 2021 r. wymieniliśmy latarnie – betonowe zastępując stalowymi. Na większości zamontowaliśmy oprawy skierowane na jezdnię i na chodnik, w sumie 140 LED-ów. Modernizacja oświetlenia została przeprowadzona z programu SOWA – oświetlenie zewnętrzne” – informuje ZDM.

Na Skoratesa wszystkie istniejące przejścia dla pieszych będą skrócone i zabezpieczone azylem. Powstanie też nowe przejście na wysokości budynku nr 13. Po północno-zachodniej stronie, gdzie koncentrują się wszystkie sklepy i punkty usługowe, mieszkańcy zyskają szerszy chodnik. Po zmianach będzie przebiegać bliżej jezdni, a od pieszych oddzieli ją pas zieleni.

Przeczytaj również: Doszło tam do tragicznego wypadku. Teraz rusza przebudowa Sokratesa na Bielanach


sokratesa-1

sokratesa-1

sokratesa-2

sokratesa-2

sokratesa-31

sokratesa-31


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h