Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 09:36

Niezwykły świat pozorów, złudzeń i paradoksów! Muzeum Świat Iluzji

Uwielbiam odkrywać Warszawę jak turystyka. Mieszkamy w bardzo ciekawym mieście z ogromną ilością atrakcji. Bardzo potrzebowaliśmy zluzować, podotykać, oderwać się od zmartwień życia codziennego. Czegoś co odciągnie nasze myśli od wojny. Trafiliśmy do magicznej krainy czarów.

W tym artykule przeczytasz m.in:

  • o tym co zachwyca w Muzeum Świat Iluzji,
  • czego doświadczymy w pokoju luster.

Muzeum Świat Iluzji ma bardzo turystyczną lokalizację – mieści się na pierwszym piętrze kamienicy w rynku Starego Miasta. Jeszcze bardziej zachwyca, miejscem, w którym każdy wpadnie w magiczne sztuczki.

Zabawa jest nie tylko dla dorosłych, również dzieciaki doceniają ilujzjonistyczne sztuczki. Doświadczyliśmy totalnej fascynacji i ogromu zdziwienia. Iluzja to zabawa fizyką, optyką, naszymi zmysłami. Zupełnie nieświadomie można się tu wiele dowiedzieć. Pamiętam, jak w liceum nie ogarniałam zagadnień na lekcjach fizyki i by je wyjaśnić nauczyciel przyniósł lustrzankę. W mig skumałam, bo to był mój język. I tu właśnie można się uczyć, zrozumieć świat poprzez zabawę.

Przeczytaj również: Widowiskowa wystawa o Da Vinci po raz pierwszy w Polsce

Świat Iluzji to wywołanie u widza wrażenia, iż robi się rzeczy pozornie sprzeczne z prawami fizyki poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów. Ekspozycja to kilkadziesiąt konstrukcji, które trzeba zrozumieć i doświadczyć. Ponadto muzeum jest fajnie zorganizowane – niektóre efekty widać dopiero na zdjęciach. Są wyznaczone punkty na podłodze, skąd sugerowane jest pstryknięcie. Wtedy się okazuje, że nagle nieprawdopodobnie się zmniejszamy.

W pokojach luster doświadczymy nieskończoności, to coś co nigdy się nie nudzi. Dodatkowo totalnym odlotem jest symulacja kręcącego się tunelu. Autentycznie miałam ogromny problem, by do niego wejść i zaufać własnemu ciału. To fantastyczne doświadczenie!

Muzeum Świat Iluzji jest niewielkie. Dlatego nie spieszcie zwiedzając, warto każdemu urządzeniu poświęcić dłuższą chwilę i je zinterpretować. Widać, że jest to miejsce stworzone przez pasjonatów. Muzeum jest czynne od poniedziałku do niedzieli. Będziecie wszyscy się dobrze bawić, całą rodziną. Na Rynek Starego Miasta można z Żoliborza wybrać się na spacer.

Przeczytaj również: Jak i gdzie ukrywali się Żydzi w czasie Holokaustu? Odpowiedź na wystawie w Zachęcie


6-9
6-9

8-10
8-10

7-10
7-10

4-12
4-12


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ