Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 22:02

Weekend na Żoliborzu: Urodziny PanDymińskiej, rusza cykl spotkań filmowych Watch Docs i warsztaty wiklinowe

Nadchodzi weekend a w raz z nim porcja wydarzeń kulturalnych. Co będzie się działo na Żoliborzu?

W tym artykule przeczytasz m.in.:
- gdzie odbywają się warsztaty z wyplatania wikliną?
- gdzie na Żoliborzu można wspólnie oglądać filmy, które wzięłu udział w festiwalu Watch Docs?
- co zaplanowano na urodziny PanDymińskiej?
- jaki kultowy film będzie można obejrzeć w kinie?
- jakie inne wydarzenia odbędą się w weekend na Żoliborzu?

Koncert BARWY - promocja singla "Planeta B"

Barwy to zespół, którego brzemiennie jest efektem połączenia syntezatorów, tradycyjnych instrumentów, analogowych i cyfrowych brzmień, żywych instrumentów i samplingu. Do modulacji głosu wykorzystywany jest również budzący skrajne emocje autotune.

– Mamy w swoim arsenale każdą barwę (w brzmieniu i w obrazie), każdy instrument (cyfrowo lub na żywo) i każde słowo (chociaż staramy się raczej nie bluzgać) – mówią cytowanie w opisie wydarzenia muzycy. W zespole występuje producent i kompozytor Maciej „Matcha” Kwiecień, basista Janusz Rutkowski oraz nawijacz i beatboxer Filip „FiFo Samaritan” Tarnowski.

Zapowiadany koncert jest elementem promocji wydanego w styczniu singla „Planeta B”. „Historia tej kompozycji sięga spotkania muzyków ze śp. Piotrem „Struną” Strojnowskim (Daab, Strojnowy) przy okazji prac nad remiksem jego piosenki »Do Plastička« z kultowego albumu »Daab« z 1986 roku. Proces powstawania utworu przerwała nagła śmierć Strojnowskiego w 2020 roku. Nie zdołała ona jednak odebrać zespołowi ducha ani mocy jej równoważenia przez tworzenie nowego. Muzycy poszli za ciosem i dokończyli rozpoczęte z Piotrem dzieło, a roboczy tytuł »Plastik«, którym się posługiwali, zainspirował do podjęcia tematyki ekologicznej” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Wstęp na wydarzenie 15 złotych.

Kiedy? – Piątek, 18 lutego o godz. 20.00
Gdzie? - PraCoVnia Art-Club

W świecie równoległym...- wernisaż wystawy malarstwa Marioli Pietroń-Ratyńskiej

„Na wystawę, którą prezentuję w Tęczy od Kuchni wybrałam prace z ostatniego okresu. Charakteryzuje je mnogość technik, fascynacja strukturą i nasycenie kolorem” - pisze artystka, której prace będzie można podziwiać już w piątek.

Dodatkowo w czasie wernisażu pojawią się inni artyści, którzy uświetnią wydarzenie swoimi występami. Wśród gości wieczoru znajdzie się: Alicja Kozłowska, Angelika Krystosiak, Robert Siwak, Magda "Magic" Smati, WitruWpolu, Zespół Bezimienni, Harry Harmonic.

Kiedy? – Piątek, 18 lutego o godz. 18.00
Gdzie? – Tęcza od Kuchni

Warsztat Tworzenia Naturalnych Perfum

Tym razem klimatyczna kawiarnia Kawowiec zmieni się w przestrzeń warsztatową, w której będą powstawały niepowtarzalne perfumy, skomponowane na bazie naturalnych olejków eterycznych.

„Komponowanie ich to sztuka, która wyzwala pełną kreatywność, więc możemy przyjemnie spędzić czas. Każdy uczestnik wyjdzie z unikatową kompozycją zapachową oraz wiedzą o olejkach eterycznych. Jeżeli będziecie zainteresowani to proszę kontaktujcie się z naszą sąsiadką Aishą - organizatorką. Tym razem wydarzenie jest biletowane oraz ma ograniczoną ilość osób” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Mail do Aishy: [email protected]

Udział w warsztatach jest płatny. Cena to 60 złotych.

Kiedy? – Piątek, 18 lutego o godz. 18.00
Gdzie? – Kawowiec

Klub filmowy w CLŻ - WATCH DOCS | OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Rusza cykl składający się z 8 pokazów filmowych, które będą odbywać się co tydzień od 19 lutego do 9 kwietnia. Pokazy organizwane są we współpracy z festiwalem filmowym Watch Docs. Po każdym pokazie będzie można przy herbacie podyskutować o samej produkcji i tematyce, którą porusza.

Cykl spotkań zainauguruje pokaz filmu „Zatrute serce” opowiadające historię pary gejów z San Francisco, którzy przemierzają koleją transsyberyjską Rosję, zbierając świadectwa prześladowań osób LGBT i oporu aktywistów.

Kiedy? – 19 lutego, sobota o godz. 16.00
Gdzie? – Centrum Lokalne Żoliborz

Pleciemy KOSZE WIKLINOWE na owocobrania z Jankiem Sajdakiem! Kolejne warsztaty.

Powracają, ale póki co tylko na jeden weekend warsztaty z wyplatania koszy wiklinowych pod czujnym okiem żoliborskiego artysty Janka Sajdaka, twórcy wyjątkowych prac utrzymanych w nurcie Land-artu, które możemy podziwiać w parku Fosa.

„Możecie skorzystać i bezpłatnie nauczyć się pleść od mistrza, spędzić czas w superprzyjaznej i twórczej atmosferze, ale... Janek i my stawiamy tym razem pewne warunki. Dajemy materiał (najlepszej jakości wiklinę), know-how od artysty, ale oczekujemy czegoś w zamian:

1) wykonania w pierwszej kolejności kosza na owocobrania na Sadach, a jeśli zdążycie wypleść więcej, kolejny będzie Wasz,

2) żeby zrobić 1) pożądany jest udział w warsztatach przez 2 dni czyli trzeba zarezerwować cały weekend (sobota i niedziela - łącznie 10 godzin!).” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego trzeba zarezerwować sobie miejsce wysyłając maila na adres: [email protected]

Organizatorzy proszą o wzięcie ostrych NOŻYKÓW i sekatorów do cięcia.

Kiedy? – 19 lutego, sobota i 20 lutego, niedziela o godz. 11.00
Gdzie? – Najprawdopodobniej Szkoła Podstawowa nr 267 (ul. Braci Załuskich 1)

Gdy lokalny spożywczak stał się niezależną sceną eksperymentalną - pierwsze urodziny PanDymińskiej

To już rok, odkąd na kulturalnej mapie Żoliborza pojawiła się PanDymińska. „Spotkajmy się po roku, pocelebrujmy, obejrzyjmy zdjęcia z samych początków zaistnienia PanDymińskiej, plakaty z naszych wydarzeń i posłuchajmy muzyki, pograjmy, pośpiewajmy. Będzie tort, będzie muzyka” – zapowiadają twórcy tego miejsca.

Wydarzenie uświetnią muzycy związani z PanDymińską. Około godziny 17 kilkunastominutowy set zagra Superastral (Anna Jędrzejewska i Kamil Kowalski), formacja multimedialna-akustyczna, która powstała tu i jest nieodłączną częścią PanDymińskiej.

„Krótkie pozdrowienia urodzinowe zagra na akordeonie Alexey Vorsoba. Nie wykluczone, że ktoś jeszcze” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Do kupienia będzie między innymi płyta Duszysko i Ceramiczne Magnesiki w wyk. Wojtka Skowronka -wersja limitowana

Kiedy? – 19 lutego, sobota o godz. 17.00
Gdzie? – PanDymińska

2001: ODYSEJA KOSMICZNA - niedziela z klasyką

„2001: Odyseja kosmiczna” to kultowy film Stanleya Kubricka. Scenariusz oparto na powieści Arthura C. Clarke’a. Film otrzymał Oscara za efekty specjalne.

Dzieło najpierw zabiera nas w zamierzchłą przeszłość, gdy na Ziemi żyli przodkowie człowieka. Następnie – dzięki jednemu z najgenialniejszych trików w historii kina – przeskakuje całe tysiąclecia i przenosi widza w skolonizowaną przestrzeń kosmiczną. W finale z kolei przerzuca jednego z bohaterów, astronautę Bowmana (Keir Dullea), w niezbadane rejony kosmosu, realizując tym razem nasze marzenia o nieśmiertelności.

POJEDYNCZE BILETY w cenie 16zł/ulgowy, 20 normalny dostępne w kasie kina oraz on-line: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-631-co-sie-zdarzylo

Kiedy? – 20 lutego, niedziela o godz. 18.00
Gdzie? – Kino Elektronik


koncert-planeta-B-obrazek

koncert-planeta-B-obrazek

wernisaz-marioli-ratynskiej

wernisaz-marioli-ratynskiej

warsztaty-z-perfum

warsztaty-z-perfum

Zatrute-serce-plakat

Zatrute-serce-plakat

watch-docs

watch-docs

pecenie-koszy

pecenie-koszy

pandyminska

pandyminska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 27 km/h