Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 03:55
Reklama

Weekend na Żoliborzu: Przedpremiera przeboju festiwalu filmowego w Gdyni, koncerty i spotkanie miłośników roślin

Przed nami kolejny weekend. Niektórym upłynie pod znakiem nadchodzących walentynek, a dla innych oznacza koniec ferri zimowych. Oto kilka naszych propozycji na spędzenie weekendu.

Domowa dżungla - spotkania miłośników roślin doniczkowych

Wymiana doświadczeniami z innymi ludźmi w uprawie roślin to rzecz bezcenna. Dzięki temu można dowiedzieć się m.in. czym jest niedośpian i jak pielęgnować sukulenty, a także uzyskać poradę od innych w czasie nadchodzącego spotkania skupiającego miłośników uprawy roślin.

Zapisy online, mailowo bądź telefonicznie (572726768).

Kiedy? – 11 lutego, o godz. 16.00
Gdzie? – MAL przy ul. Marii Kazimiery

"Dawki fantomowe": Wojciech Chamier-Gliszczyński w Najlepszej

Tym razem spotkanie autorskie dotyczy jednej z premier z początku roku. To "Dawki fantomowe" Wojciecha Chamiera-Gliszczyńskiego, które ukazały się zaledwie pod koniec stycznia. „O pierwszej, debiutanckiej powieści autora pt.: »Portrecista psów« (2020) Michał Nogaś pisał jako o jednym z trzech najciekawszych debiutów roku. I to właśnie Michał Nogaś, jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy literackich, poprowadzi to spotkanie” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia, które będzie transmitowane również na facebooku „Najlepszej Księgarni”.

Nowa powieść Wojciecha Chamiera-Gliszczyńskiego to, jak pisze wydawca: "utrzymana w tonie wysublimowanej groteski ze świata Rolanda Topora opowieść o zatracie tożsamości, a zarazem o wyzwoleniu spod dominacji drugiej osoby, o odkrywaniu własnego, indywidualnego ja".

Opowiada historię stażystki w perelowskim Sanatorium dla Dzieci ze Schorzeniami Nerwicowymi, Wadami Wymowy oraz Charakteru i jej relacji z jego dyrektorem, słynnym psychiatrą. Pod wpływem choroby Alzheimera mężczyzny ich związek przechodzi daleko idące przekształcenia. Podobnie dzieje się ze statusem naukowym obojga małżonków. Autor w fascynujący sposób ukazuje zmianę dynamiki tej relacji, posługuje się niesamowitymi obrazami i postaciami snując ich historię.

Kiedy? – 11 lutego, godz. 19.00
Gdzie? – Najlepsza Księgarnia

SLOWDUB by U-ROYEK vol.8

To okazja by pobujać się w rytm muzyki jamajskiej muzyki reggae i DUB. To kolejna już odsłona tego wydarzenia. Wstęp wolny.

Kiedy? – 11 lutego, godz. 20.00
Gdzie? -  PraCoVnia Art-Club

Robimy kartki i ozdoby walentynkowe

„Zapraszamy wszystkie dzieci na wspólne robienie kartek i ozdób walentynkowych. Będziemy wycinać, przyklejać i tworzyć, żeby móc obdarować potem stworzonymi rzeczami osoby, które kochamy i lubimy. Wstęp wolny, ale pamiętajcie o naszych COVIDowych ograniczeniach i nie przychodźcie, jeśli czujecie się źle lub znajdujecie na kwarantannie” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Kiedy? – 12 lutego, godz. 12.00
Gdzie? – Centrum Lokalne Żoliborz

"WJO La Boheme": DORIS RETRO BAND

DORIS RETRO BAND to formacja muzyczna stworzona przez muzyków jazzowych. Artyści czerpią garściami nie tylko z jazzu, ale też bluesa i swinga.

Podczas występów zespół wykonuje największe przeboje w stylu i klimacie RETRO & GLAMOUR oraz standardy jazzowe zarówno instrumentalnie jak i wokalno-instrumentalnie m.in: Hit the Road Jack, Fever, Fly me to the moon, Blue moon, Dream a little dream, Cheek to cheek. Georgia on my mind, Odrobinę szczęścia w miłości czy Sex appeal oraz współczesne utwory w autorskich aranżacjach.

Na wydarzenia nie sprzedaje biletów, jest za to możliwość wsparcia artystów datkiem "do kapelusza" (sugerowane min 30 złotych). Zatem warto mieć ze sobą gotówkę.

Kiedy? – 12 lutego, godz. 19.30
Gdzie? – La Boheme

PIOSENKI O MIŁOŚCI | WALENTYNKOWE POKAZY PRZEDPREMIEROWE

To jeden z najciekawszych polskich filmów, który pojawi się w kinach w tym roku. „Piosenki o miłości” okazały się też największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. W roli głównej zobaczymy debiutującą na wielkim ekranie Justynę Święs znaną z zespołu The Dumplings. W filmie towarzyszy jej Tomasz Włosok („Boże Ciało”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”). Aktorski duet tworzy elektryzującą parę, między którą emocje przeskakują jak iskry.

Muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.

Kiedy? – 13 lutego, godz. 18.20
Gdzie? – Kino Wisła

fot. Kadr z filmu "Piosenki o miłości". Materiały Prasowe.


dzunkgla

dzunkgla

spotkanie-autorskie-w-najlepszej

spotkanie-autorskie-w-najlepszej

centrum-loklne-zoliborz

centrum-loklne-zoliborz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ