Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:27
Reklama

Weekend na Żoliborzu: Koncerty i zwiedzanie muzeów

Zbliża się półmetek ferii zimowych. Co będzie się działo w najbliższy weekend na Żoliborzu? Oto kilka naszych propozycji na spędzenie wolnego czasu.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

- jakie miejsca w dzielnicy będzie można odwiedzić razem z przewodnikiem miejskim?
- jakie koncerty w nadchodzący weekend odbędą się na Żoliborzu?
- jakie muzea na Żoliborzu warto w ten weekend odwiedzić?

Wystawa "Maskotki Olimpijskie"

W znajdującym się na Żoliborzu Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie z okazji zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Pekinie otwarto wystawę „Maskotki Olimpijskie”.

„Wśród prezentowanych eksponatów znajdziecie pierwszą oficjalną maskotkę, która pojawiła się na igrzyskach olimpijskich, był to piesek - jamnik o imieniu "Waldi". Stało się to dopiero w 1972 roku w Monachium, reprezentował on najbardziej popularną rasę psów w Bawarii. Wybór jamnika tłumaczono tym, że jest to rasa psów, która ma cechy potrzebne sportowcom – są one odporne, uparte i zwinne. W swoich barwach maskotka nawiązywała do regionu bawarskiego, dlatego też ubarwieniem Waldiego były pionowe pasy w trzech kolorach: niebieskim, zielonym i żółtym, symbolizujące odpowiednio: błękit nieba, zieleń łąk i żółtą barwę pól Bawarii” – czytamy w opisie wystawy, która dostępna jest dla zwiedzających od 29 stycznia do 31 marca.

Przeczytaj również: Muzeum Katyńskie – wyjątkowe miejsce pamięci na Żoliborzu. Felieton Podróżującej rodziny

Rzymska piosenka (i nie tylko) na Żoliborzu

Trattoria Flaminia słynie przede wszystkim z serwowania tradycyjnych włoskich dań. Właściciele przyzwyczaili stałych bywalców włoskiej restauracji do piątkowych koncertów.

Już w najbliższy piątek, 4 lutego, o godz. 18.00 we Flaminii wystąpi Roberto Ruggeri. Pochodzący z Rzymu artysta wykona swoje interpretacje rzymskich piosenek. Roberto z muzyką związany jest od 20 lat.

„Zapraszamy do przyjemnego spędzenia wieczoru – zapewniamy wyśmienitą atmosferę przy akompaniamencie przepięknych włoskich melodii” – zachęcają właściciele Tarttori Flamini.

Floratorium

Florabo startuje w ten weekend z niecodzienną inicjatywą! Swoje podwoje otwiera Floratorium Florabo. Jak informują właściciele to miejsce, w którym będzie można posiedzieć wśród roślin i naświetlić się energetyzującym światłem lamp działających antydepresyjnie.

We Floratorium naświetlanie odbywa się na leżaku przy akompaniamencie przyjemnej muzyki. „Już 15 minut dziennie przynosi poprawę” – zapewniają twórcy tego miejsca. Floratorium Florabo w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w ramach Showroomu Florabo na Rydygiera 8, będzie działać do końca zimy.

Rejestracja na wydarzenie:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeloI80xnjkZ1OZgZXBBYBgxBCJYIsc0SYN4yG8mjSaV3-gqQ/viewform?fbclid=IwAR2GiTsKgnKTsyqg1WnIy-oUtqxX4HCvtnFFf94c99Q23F1XeVPZ-JmGKJQ

"WJO La Boheme": Joanna Mioduchowska i Krzysztof Tkaczyk - "Żyj każdą chwilą"

W sobotę, 5 lutego, godz. 19.00 w La Boheme odbędzie się koncert premierowy z okazji wydania współautorskiej płyty „Żyj każdą chwilą”. 

„Joannie i Krzysztofowi będą towarzyszyli Kamil Roloff- odpowiedzialny za realizację płyty zagra na gitarze solowej oraz Arek Osenkowski na saksofonie i flecie poprzecznym. Posłuchamy piosenek z nowej płyty oraz tych znanych już przyjaciołom La Boheme” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Przeczytaj również: Wakacje na Żoliborzu – spacer po Żoliborzu Oficerskim

„La Boheme to kameralne, przyjazne sztuce, miejsce. Na wydarzenia nie sprzedaje biletów, jest za to możliwość wsparcia artystów datkiem "do kapelusza" (sugerowane min 40 pln). Zatem warto mieć ze sobą gotówkę. W La Boheme za napoje również zapłacisz tylko gotówką” – uprzedzają właściciele lokalu.

Spacer po Żoliborzu Oficerskim i Muzeum Katyńskim

W sobotę, 5 lutego, o godz. 13.00 rusza spacer po Żoliborzu Oficerskim. Według zapowiedzi ma rozpocząć się od zwiedzania rzeźby Aliny a skończyć na zwiedzaniu Muzeum Katyńskiego. Jak zapowiadają twórcy wydarzenia na spacerze uczestnicy poznają historię Żoliborza, Cytadeli i zbrodni katyńskiej. „Wstęp do Muzeum Katyńskiego jest darmowy. Bardzo zachęcam do przyjścia!” – czytamy w utworzonym wydarzeniu.

DRIVE MY CAR - pokaz przedpremierowy

W niedzielę, 6 lutego, o godz. 20.30 w Kinie Elektronik będzie można obejrzeć przedpremierowo film w reżyserii Ryūsuke Hamaguchiego „Drive My Car”. To dzieło, które od kilku miesięcy zdobywa wyróżnienia i nagrody w filmowych konkursach. Stowarzyszenie National Society of Film Critics uznało „Drive My Car" za Najlepszy Film roku, Hamaguchi otrzymał również statuetkę za Najlepszą Reżyserię i Scenariusz, a Hidetoshi Nishijima został uznany za Najlepszego Aktora.

„Drive My Car” jest adaptacją prozy Harukiego Murakamiego. Film oparto na opowiadaniu ze zbioru „Mężczyźni bez kobiet”. Jest to intymna opowieść o złożonej relacji miłosnej wybitnego aktora i reżysera z kobieta, która skrywa przed nim wiele tajemnic.

Mistrzowska adaptacja prozy Murakamiego w reżyserii Ryûsuke Hamaguchiego, który z impetem wkroczył do grona najważniejszych twórców światowego kina. "Drive My Car", oparte na opowiadaniu ze zbioru "Mężczyźni bez kobiet", to intymna opowieść o złożonej relacji miłosnej wybitnego aktora i reżysera z kobietą, która skrywa przed nim wiele tajemnic. Hamaguchi opiera swój film na precyzyjnych dialogach i świetnie narysowanych postaciach. To historia o bezwarunkowej akceptacji bliskiej osoby oraz siebie samego i swoich niedoskonałości, jednocześnie piękna i wzruszająca oda do życia. "Drive My Car" jest wyrafinowanym, rivette’owskim z ducha kinem drogi, w którym życie odbija się w sztuce – teatrze i literaturze.

Corral Flamenco

W niedzielę, 6 lutego, o godz. 18.30 w PraCoVni Art-Club odbędzie się koncert Corral Flamenco. To wydarzenie nawiązujące do tradycyjnych hiszpańskich koncertów flamenco tzw. tablaos. W niedzielę na żoliborskiej scenie wystąpi pięcioosobowy skład:

Marta Mieszczanek (taniec)

Paula Jagustyn (taniec)

Marysia Światłoń (śpiew)

Jakub Wagner (gitara)

Michał Kacprzak (gitara).

Wstęp na wydarzenie kosztuje 40 złotych. Jak informuje organizator płatność na miejscu wyłącznie gotówką. Rezerwację biletów można dokonywać za pośrednictwem adresu e-mail: [email protected].

Przeczytaj również: Historia Placu Słonecznego, centralnego punktu Żoliborza Oficerskiego


maskotki-olimpijskie

maskotki-olimpijskie

la-boheme

la-boheme

flamenco

flamenco


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h