Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 03:35

Nowa szkoła na Żoliborzu gotowa do przyjęcia uczniów

Część uczniów z Żoliborza nowy semestr rozpocznie w nowej szkole przy Anny German.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

  • kiedy zabrzmi pierwszy dzwonek w nowej placówce?
  • ilu rodziców zadeklarowało chęć by ich dzieci od lutego rozpoczęły lekcje w nowej szkole?
  • jak wygląda obecnie kwestia zatrudnienia nauczycieli do nowej szkoły?

Szkoła Podstawowa nr 396 i Przedszkole nr 446 to największa inwestycja na Żoliborzu od lat. O jej rozmiarze może świadczyć fakt, że jest owocem pracy zarządów z dwóch kadencji.

Dziś przechodząc obok budynku nowego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Anny German widać, że kurz po pracach już całkowicie opadł. Na terenie szkolnym na uczniów czeka bieżnia, kompleks boisk, siłownia plenerowa, a na przedszkolaków place zabaw. Szkoła wyposażona jest już w ławki, krzesełka, tablice multimedialne, a także sprzęt sportowy dostępny na sali gimnastycznej i w siłowni.

Przeczytaj również: Rejonizacja szkoły przy ulicy Anny German i zmiany w rejonizacji szkół podstawowych nr 92 i 68 z Żoliborza

Działa również strona internetowa SP nr 396, na której wita nas komunikat pełniącej obowiązki dyrektorki Mai Dymińskiej-Czyż: „Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, z wielką przyjemnością pragnę ogłosić, że zakończyliśmy prace nad organizacją zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasi Uczniowie poczuli się u nas dobrze, komfortowo i bezpiecznie. Serdecznie zapraszam moich przyszłych Uczniów w mury naszej pięknej, nowoczesnej Szkoły.”

Uczniowie będą mieli do dyspozycji dwie sale gimnastyczne, siłownię, halę sportową, jasne i duże klasy, sale świetlicowe oraz dwupiętrową bibliotekę. W budynku znalazł się nawet gabinet stomatologiczny. O wyjątkowym charakterze tej placówki mogą stanowić znajdujące się w niej dwie pracownie - meteorologiczna i astronomiczna.

Strona internetowa nowej szkoły: https://sp396.edu.pl/informacje-o-szkole,27,pl

125 uczniów zadeklarowało naukę w nowej szkole po feriach

Pierwszy dzwonek w nowej szkole uczniowie usłyszą w lutym tego roku, czyli po feriach zimowych. Obecnie rodzice uczniów klas I-III otrzymali propozycję zapisania swoich dzieci do nowej szkoły. Jak udało nam się dowiedzieć, według stanu na 19 stycznia zmianę szkoły deklarowali rodzice 125 uczniów, choć jak dodaje Donata Wancel, rzeczniczka żoliborskiego Urzędu, zapytania w tej kwestii nadal spływają, stąd ostateczna liczba dzieci rozpoczynających naukę w nowej podstawówce po feriach może jeszcze ulec zmianie.

Docelowo szkołę zaprojektowano na przyjęcie 800 uczniów klas I-VIII. „Zakładamy, że naukę w szkole kontynuować będą dzieci, które rozpoczną ją w II semestrze bieżącego roku szkolnego. Od nowego roku szkolnego (2022/2023) realizowany będzie nabór do klas zgodnie z harmonogram postępowania rekrutacyjnego publicznych szkół podstawowych w Warszawie. Planujemy utworzyć pięć klas I oraz jeden oddział przedszkolny. Ostateczna liczba uczniów w szkole uzależniona będzie od deklaracji złożonych przez rodziców” – informuje rzeczniczka prasowa. Udział w rekrutacji do nowej szkoły mogą brać również kandydaci, dla których wybrana placówka nie jest szkołą obwodową. Otwarcie w pełni nowej szkoły ma odciążyć przede wszystkim przepełnioną SP nr 92 i SP nr 68.

Przeczytaj również: Zmiany w obwodach szkół na Żoliborzu. Część mieszkańców czuje się zawiedziona

Kto będzie uczył w nowej szkole?

Warszawskie szkoły zmagają się z deficytem nauczycieli. Ponadto jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez stołeczny ratusz i Uniwersytet Warszawski, aż 49 proc. nauczycieli w Warszawie chce zrezygnować z nauczania. W kontekście otwarcia nowej placówki pozyskanie kadry nauczycielskiej staje się wyzwaniem o czym wspominał w debacie samorządowej Piotr Wertenstein-Żuławski, przewodniczący Rady Dzielnicy. – W funkcjonujących od dawna szkołach na Żoliborzu też są już problemy kadrowe – mówił radny.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Urząd Dzielnicy do 19 stycznia zawarto umowy z 8 nauczycielami, którzy mieliby uczyć w nowej szkole. Po dostarczeniu niezbędnych dokumentów 1 lutego planowane jest podpisanie umowy z 3 kolejnymi. Dodatkowo od 1 września 2022 roku chęć pracy zadeklarowało 6 nauczycieli, w tym 3 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, 2 – wychowawców świetlicy i logopeda. „W związku z dynamiczną sytuacją na rynku pracy przedstawione dane mogą ulec zmianie” – zastrzega Donata Wancel.

Przeczytaj również: Żoliborz oficjalnie z nową szkołą i przedszkolem


szkola-przy-anny-german-2
szkola-przy-anny-german-2

szkola-przy-anny-german-3
szkola-przy-anny-german-3

szkola-przy-anny-german-4
szkola-przy-anny-german-4

szkola-przy-anny-german-1
szkola-przy-anny-german-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 17 km/h