Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 grudnia 2023 11:34

Lodowisko na Żoliborzu wreszcie otwarte

Do 11 dzielnic, w których od grudnia działają miejskie lodowiska od dziś dołącza Żoliborz.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

- od kiedy czynne jest lodowisko na Żoliborzu?
- jakie obowiązują ceny?
- w jakich godzinach będzie można skorzystać z lodowiska przy Potockiej?

Pierwsze lodowiska w Warszawie działają do grudnia. Już na początku zimowego sezonu miasto zapowiedziało otwarcie 15 miejskich lodowisk w 12 dzielnicach. Wówczas otwarto lodowiska m.in. w Wawrze na Targówku i Mokotowie. Na łyżwy można się wybrać również na lodowisko na Rynku Starego Miasta, które zyskało całkowicie nową konstrukcję. Teraz zastosowano nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, dzięki którym zużycie prądu i wody ma być znacznie niższe. W Mikołajki z kolei uruchomiono lodowisko pod Pałacem Kultury i Nauki.

Przeczytaj również: Dramat Czechowa w Teatrze Narodowym

Koniec remontu dachu więc czas na łyżwy

Na Żoliborzu lodowisko otwarte jest od poniedziałku, 24 stycznia. Powodem otwarcia dzielnicowego lodowiska dopiero w styczniu był remont dachu. „Tegoroczni łyżwiarze, a od wiosny także użytkownicy skateparku będą mogli bezpiecznie bawić się pod nowym poszyciem dachowym. Dzięki otrzymanym od Samorządu Województwa Mazowieckiego środkom finansowym, pod koniec 2021 roku przeprowadzona została kompleksowa modernizacja zadaszenia” – informuje w oficjalnym komunikacie Urząd Dzielnicy Żoliborz. Prace kosztował prawie 380 tys. zł z czego 150 tys. zł pochodziło z otrzymanej dotacji.

Przeczytaj również: SPPN na Żoliborzu. Trzeba spełnić nowy warunek by kupić abonament mieszkańca

W ramach prowadzonych prac zdemontowano stare poszycie dachu i instalację elektryczną. Dodatkowo zabezpieczono przed korozją elementy stalowe. Na całej powierzchni liczącej 1303 m kw. zamontowano pokrycie dachu z blachy trapezowej i pojawiło się również nowe oświetlenie.

fot. UD Żoliborz

Ile kosztuje wstęp na lodowisko?

Lodowisko przy Potockiej jest otwarte codziennie w godzinach od godziny 9 do 22. Na miejscu będzie można wypożyczyć również łyżwy, a także tzw. pingwinki do nauki jazdy oraz kaski.

Od poniedziałku, 24 stycznia rusza lodowisko w Ośrodku Sportu i Rekreacji na Żoliborzu. Spragnieni zimowego szaleństwa na lodzie będą mogli z niego korzystać codziennie w godzinach od 9:00 do 22:00. Do dyspozycji łyżwiarzy oddana zostanie również wypożyczalnia sprzętu: łyżew, pingwinków do nauki jazdy oraz kasków.

W grudniu stołeczny ratusz informował o bezpłatnym wejściu jednak bilet normalny oferowany jest w cenie 12 zł, a ulgowy – 7 zł. Przerwa techniczna i czasowe wyłączenie lodowiska dla użytkowników odbywać się będzie w godzinach 15:00-16:00.


Lodowisko_OSiR_Zoliborz-12
Lodowisko_OSiR_Zoliborz-12

cennik-osir
cennik-osir


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ