Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:29

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Giełda winyli, koncert legendy polskiej piosenki i spacer po Starych Bielanach

Przed nami pierwszy weekend w nowym roku. Dla niektórych jest on dłuższy niż zwykle, co oznacza więcej możliwości na spędzenie wolnego czasu. Oto kilka naszych propozycji na aktywny weekend.

Sława Przybylska – Noworocznie

Tym razem w kultowym Kalinowy Sercu wystąpi legenda polskiej piosenki Sława Przybylska. W trakcie występu artystka zaśpiewa m.in. swoje największe przeboje. „W roku 2007 Sława Przybylska obchodziła 50-lecie twórczości, w związku z tym wznowiła działalność. Mieszka w Otwocku wraz z mężem Janem Krzyżanowskim, literatem i publicystą. Wspólnie organizują literackie spotkania dla miłośników poezji. Została odznaczona przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Koncert odbędzie się w piątek 7 stycznia o godzinie 19:30. Bilet kosztuje 90 złotych. Można je kupić po kliknięciu tutaj.

Giełda winylowa

Pozostając w temacie muzycznym, w sobotę w Galerii Młociny odbędzie giełda, na której będzie można kupić winyle, kompakty i kasety. To okazja dla kolekcjonerów muzyki na tego typu nośnikach do znalezienia perełek, których od dawna szukają.

Giełda odbędzie się w sobotę, 8 stycznia na placu eventowym w Galerii Młociny w godzinach od 10:00 do 21:00.

Titane - pokaz przedpremierowy w Kinie Elektronik

Ten film przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych. Został nagrodzony Złotą Palmą na 74. festiwalu w Cannes. Film Julii Ducournau zaczyna się od emocjonalnej eksplozji, po której napięcie nieustanie rośnie – aż do ostatniej sekundy tej zdumiewającej, atakującej wszystkie zmysły historii.

„»Titane« rozsadza ekran: demolując granice gatunków, włamując się do męskich filmowych fantazji, przebijając – ostrym szpikulcem, który wsuwa później we włosy – balony naszych oczekiwań. Alexia (Agathe Rousselle), posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać” – czytamy w opisie filmu.

Seans przedpremierowy odbędzie się w sobotę, 8 stycznia o godzinie 20:45. Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety można kupić w kasie kina lub online za pośrednictwem strony dostępnej po kliknięciu tutaj.

"Gdzie hulały lotne piaski". Stare Bielany. Spacer z przewodnikiem.

Tym razem spacer na spacer z przewodnikiem miejskim można wybrać się na Stare Bielany. Wybierając się na to wydarzenie warto założyć wygodne buty, bo według zapowiedzi część trasy będzie przebiegać przez las.

„Stare Bielany to atmosfera niewielkiego miasteczka w sercu metropolii! To urok miasta- ogrodu, romantyzm wąskich uliczek, zakamarków i leśnych ścieżek. To tradycja zabaw, pikników zielonoświątkowych i tańców w Lesie Bielańskim korzeniem sięgająca XVII wieku! To też arena eksperymentów mieszkaniowych i społecznych z lat 20 i 30, również z powojnia” – zdradza w zapowiedzi organizator wydarzenia.

Spacer odbędzie się w czwartek, 6 stycznia o godzinie 12:00. Zbiórka przy stacji metra Stare Bielany. Wydarzenie jest bezpłatne, ale jak podkreśla organizator mile widziane są również napiwki.

Parkrun na Kępie Potockiej

Parkrun to cotygodniowe spotkania biegaczy. Choć wydarzenie zorganizowane jest bardzo profesjonalnie, z elektronicznym pomiarem czasu i tabelą wyników z podziałem na kategorie, to przeznaczone jest przede wszystkim dla amatorów. Aby wziąć udział w Parkrunie należy się zarejestrować na stronie. Całe wydarzenie jest bezpłatne. Trasa biegu ma 5 kilometrów. Nie obowiązuje żaden limit czasu. Co więcej, żaden biegacz w Parkrunie nie będzie ostatni: „Na końcu stawki mamy zawsze wolontariusza, który przekracza linię mety jako ostatni uczestnik. Wszyscy uczestniczymy w parkrun dla przyjemności a każdy uczestnik niezależnie od formy, umięjętności czy też rezultatów jest tak samo mile widziany w ramach parkrun” – wyjaśniają organizatorzy.

Parkrun odbędzie się w sobotę, 8 stycznia, o godz. 9:00. Start i meta znajdują się w okolicy toalety miejskiej w żoliborskiej części parku.


slawa-przybylska

slawa-przybylska

gielda-winyli

gielda-winyli

spacer-stare-bielany

spacer-stare-bielany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 13 km/h