Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 01:57
Reklama

Ferie w Warszawie. Trwają zapisy na „Zimę w Mieście”

Dzięki miejskiej akcji uczniowie warszawskich szkół w czasie ferii zimowych będą mieli zapewnioną opiekę. Zgodnie z zapowiedziami miasta udział dziecka w akcji będzie znacznie droższy niż w latach poprzednich. 

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

  • kiedy przyjmowane są zapisy?
  • ile będzie kosztować udział dziecka w akcji „Zima w Mieście”?
  • jakie placówki oświatowe na Żoliborzu będą brały udział w miejskiej akcji?

W województwie mazowieckim ferie zimowe rozpoczynają się 31 stycznia i trwają do 13 lutego 2022 roku. To czas, w którym uczniowie stołecznych szkół mają wolne. Nie wszyscy jednak wyjadą w tym czasie choćby na narty w góry.

Dlatego co roku miasto organizuje akcje „Zima w Mieście”, dzięki której dzieci nie muszą spędzać zimy w domu. Dodatkowo w tym czasie rodzice, zapewniając w ten sposób opiekę swoim dzieciom mogą bez stresu i obaw pójść do pracy.

Zapisy na tegoroczną odsłonę akcji trwają do 11 stycznia. Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane za dwa tygodnie.

Przeczytaj również: Oświata w Warszawie z deficytem. Rodzice dostaną po kieszeni

Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej preferowanych). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

Następnie konieczne jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Między 13 a 19 stycznia trzeba złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do akcji podejmuje organizator wypoczynku.

„Zima w Mieście” w trzech żoliborskich szkołach

W tym roku „Zima w Mieście” będzie się odbywać w 82 szkołach ogólnodostępnych oraz w 8 szkołach specjalnych, które będą pełnić rolę Feryjnych Placówek Edukacyjnych. Podobnie jak w minionych latach będą one otwarte w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w stolicy.

Przeczytaj również: Lodowiska już otwarte. Gdzie w Warszawie na łyżwy?

W tym roku akcja „Zima w Mieście” odbędzie się w trzech żoliborskich placówkach oświatowych:
- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 im. Artura Oppmana,
- Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego,
- Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana.

W Feryjnych Placówkach Edukacyjnych, w miarę możliwości, zostaną zorganizowane zajęcia sportowe, rekreacyjne, edukacyjne, artystyczne, jednakże z uwagi na sytuację pandemiczną, będą one animowane przez wychowawców zatrudnionych w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych.

Wśród współorganizatorów tegorocznej akcji znaleźli się m.in.: Centrum Nauki Kopernik, Miejski Ogród Zoologiczny, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy Muzeum Fryderyka Chopina. W tych instytucjach dzieci bezpłatnie skorzystają z oferowanych tam atrakcji.

Wzrosły opłaty za uczestnictwo w akcji

„Pierwsze skutki »Polskiego Ładu« spowodują, że w 2022 roku wzrosną opłaty dla uczestników miejskiej akcji »Zima w Mieście«. W przyszłym roku rodzice warszawskich uczniów zapłacą 50 zł dziennie za opiekę i wyżywienie” – informował na początku grudnia dział prasowy stołecznego ratusza. Dla porównania rodzice za uczestnictwo swoich dzieci w poprzednich odsłonach akcji „Zima w Mieście” płacili 20 złotych. Na tę kwotę składało się wyżywienie dziecka w postaci trzech posiłków oraz koszt opieki nad uczniem.

Teraz za opiekę w Feryjnych Punktach edukacyjnych rodzice zapłacą w sumie 50 złotych dziennie. Pieniądze mają pokryć koszt wyżywienia dziecka. Na pełną kwotę składa się koszt dwóch posiłków w cenie 15 złotych oraz koszt opieki wynoszący 35 złotych.

Przeczytaj również: Co robić w Sylwestra i Nowy Rok na Żoliborzu?


Zima-w-miescie-2022-wprow

Zima-w-miescie-2022-wprow


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h