Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 20:28

Boisko przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego czeka remont

Obiekt miał być wyremontowany w ramach wybranego w budżecie obywatelskim projektu. Ostatecznie tak się nie stało, bo zabrakło pieniędzy na kompleksową modernizację boiska. Teraz jest szansa, że boisko przy podstawówce im. Juliusza Słowackiego zostanie wyremontowane.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

  • dlaczego boisko przy SP 267 wymaga remontu?
  • ile pieniędzy zostanie przeznaczone na remont boiska?

Podczas czwartkowej sesji rady miasta stołeczni radni będą głosować nad projektem budżetu miasta na przyszły rok. W październiku informowaliśmy, że Żoliborz otrzyma na inwestycje ponad 15 mln złotych. Część tej kwoty ma zostać przeznaczona na takie inwestycje jak remont ulicy Śmiałej, budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Rydygiera z Przasnyską czy prace projektowe na nowy Dom Środowiskowy Samopomocy.

Przeczytaj również: Ten remont od lat był wyczekiwany. Szkoła na Żoliborzu wreszcie będzie mogła udostępnić uczniom boiska

Wśród nowych inwestycji ma pojawić się również propozycja modernizacji nawierzchni boiska przy Szkole Podstawowej nr 267 im. Juliusza Słowackiego. Inwestycji próżno dziś szukać w dzielnicowym załączniku, ponieważ zostanie ona zaproponowana podczas jutrzejszej sesji rady miasta. Poprawkę do budżetu mają poprzeć radni Koalicji Obywatelskiej.

Sprawą stanu boiska zajmuje się Dorota Łoboda, stołeczna radna. O modernizację boiska apelowała do prezydenta Warszawy w 2019 roku składając pierwszą z trzech w tej sprawie interpelacji. Wówczas padła deklaracja, że boisko zyska nową nawierzchnię w 2020 roku. Tak się jednak nie stało. W ten sposób projekt wybrany do realizacji w 2018 roku z budżetu obywatelskiego został wykonany jedynie częściowo. Na boisku pojawiło się urządzenie wielofunkcyjne do ćwiczeń, piłkarzyki i stół do ping-ponga. – Osoba, która zgłosiła pomysł była rozczarowana tym, że przez wiele lat projekt ten nie został ukończony. Moje interpelacje też nie przyniosły skutku, ale mam nadzieję, że teraz kwestia modernizacji boiska dojdzie do skutku i w przyszłym roku zostanie ona zrealizowana – mówi Dorota Łoboda.

Jak zauważa warszawska radna, wymiany wymaga sama nawierzchnia boiska, które jest ogólnodostępne oraz pordzewiałe bramki i kosze do koszykówki. Obecnie jest tam tylko jedna obręcz. – Wiele lat zabiegałam o ten remont, tym bardziej że w tej podstawówce są oddziały sportowe – przypomina radna i zwraca uwagę, że w przyszłości remontu wymaga jeszcze boisko przy „Witkacym”.

Jak zapowiada Dorota Łoboda kolejnym ważnym krokiem w zapewnieniu kompletnej infrastruktury przy żoliborskich szkołach będzie stawianie hal pneumatycznych.

Przeczytaj również: Budżet Warszawy na 2022 rok. Żoliborz na inwestycje otrzyma 15 mln zł


boisk-267-1

boisk-267-1

boisko-3

boisko-3

boisko-267

boisko-267


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ