Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 02:09

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Targowisko sztuki, koncerty i akcja sadzenia krokusów

Nadchodzący weekend to okazja by upiększyć miejską zieleń w czynie społecznym czy też do udziału w targowisku sztuki, gdzie po okazyjnych cenach będzie można kupić plakaty, obrazy fotografie i inne dzieła. Co jeszcze się wydarzy przeczytasz w przygotowanym zestawieniu imprez zapowiadanych na weekend.

Targowisko sztuki

Weekendowe wydarzenie organizowane jest przez studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Targowisko sztuki odbywa się cyklicznie od ponad dziesięciu lat i jest okazją do tego by poznać twórczość młodych artystów, a także kupna dzieła, które może się spodobać.

Podczas wydarzenia będzie można kupić bezpośrednio od artystów plakaty, obrazy, fotografie czy inne dzieła wykonane różnymi technikami. W związku z tym, że sprzedaż odbywa się bez pośredników, dzieła można kupić w okazyjnej cenie.

Targowisko sztuki odbędzie się w sobotę i niedzielę, czyli 6 i 7 listopada w Defabryce przy ulicy Duchnickiej 3.

Akcja KROKUS! Sadzimy cebulki

Podobnie jak w ubiegłą niedzielę, tak i w najbliższą 7 listopada w Sadach Żoliborskich odbędzie się akcja sadzenia cebulek krokusa. Do akcji może przyłączyć się każdy. W trakcie poprzedniego spotkania w Sadach wsadzono tysiąc cebul krokusów i zbudowano kolejny domek dla jeży.

Dzięki obecności specjalisty od ogrodnictwa miejskiego będzie można zasięgnąć fachowej opinii na temat miejskiej zieleni. „Wszystko możliwe dzięki małej dotacji na działania edukacyjno-wychowawcze na rzecz mieszkańców Warszawy w 2021 r. z Biura Edukacji Miasto Stołeczne Warszawa. Grant na warsztaty edukacyjne na Sadach wygrał dla nas w konkursie Żoliborz Przyszłości” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia, które odbędzie się 7 listopada, w niedzielę w Sadach Żoliborskich.

Polish Cafe. Uczymy się polskiego poprzez wspólne rozmowy!

To cykliczne zajęcia odbywające się co niedzielę w godzinach od 16 do 17 w Centrum Lokalnym Żoliborz przy ulicy Rydygiera skierowane do obcokrajowców, którzy chcieliby podszlifować język polski. „To miejsce, w którym spotkasz Polaków gotowych rozmawiać z Tobą tylko po polsku. Poznasz też innych obcokrajowców, z którymi podzielisz się doświadczeniem nauki polskiego i życia w Warszawie. Polish Cafe to otwarte miejsce spotkań dla tych, którzy uczą się (wszystkie poziomy), chcieliby się zacząć uczyć lub wrócić do uczenia się języka polskiego. To też miejsce, w którym poznasz Polaków i polską kulturę. Spotykamy się, by rozmawiać ze sobą po polsku, poszerzać horyzonty i miło spędzić czas” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Muzyczne Podróże: Koncert Doroty Lanton pt.: „Miłość w Paryżu”

Aktorka i piosenkarka (znana m. in. z roli zwariowanej Julii w serialu Klan). Dorota Lanton wykonuje w oryginale największe przeboje Edith Piaf, Jacquesa Brela, Juliette Greco, Charlesa Aznavoura, Josephine Baker oraz Carli Bruni. Podczas koncertu artystki usłyszymy również jej własne piosenki, nawiązujące do klimatu paryskich kabaretów lat 30-tych i 50-tych.

Koncert można określić jako brawurowe cabaret/varietes. Efekt wizualny całego wydarzenia uzupełnią specjalne, wysmakowane stroje PRADY i Evy Minge. Zapowiadany repertuar grany był na wielu dużych scenach muzycznych, teatralnych oraz w klubach w kraju i za granicą. Artystce na scenie towarzyszą Marek Stefankiewicz oraz Bogusław Nowicki.

Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilet kosztuje 20 zł, a przedsprzedaż rusza 26 października i można je kupić w kasie BOK i na eventim.pl.

Koncert odbędzie się 6 listopada w sobotę o godz. 18:00.

Koncert Marka Majewskiego

Tym razem w ramach cyklu koncertów odbywających się w Podziemiach Kamedulskich wystąpi Marek Majewski. To kompozytor, piosenkarz, a także satyryk i felietonista. „Recital zawiera piosenki nowsze, z płyty aktualnie nagrywanej oraz starsze z poprzednich płyt. W programie dużo humoru i ciepłej refleksji na temat naszej rzeczywistości oraz dużo wspólnego śpiewania z publicznością” – onformują organizatorzy. Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia. Koncert odbędzie się w niedzielę,


polisgh-cafe

polisgh-cafe


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ