Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 05:36

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Koncert, warsztaty z pływania na SUP-ie i zwiedzanie dzielnicy z przewodnikiem

Nadchodzi weekend a wraz z nim okazje do aktywnego spędzenia czasu. Oto kilka propozycji na wypoczynek.

Żoliborz. Ten Oficerski. Spacer z przewodnikiem

Niedzielny spacer będzie przebiegał przez zielone uliczki pamiętające międzywojnie. Wzdłuż nich stoją miejskie wille inspirowane szlacheckimi dworkami, śmiałe koncepcje urbanistyki lat 20 tych, nowatorskie rozwiązania przestrzenne. Niecodzienne są również założenia urbanistyczne jakie zastosowano w tej części Żoliborza. „To »Kolonia Oficerska« przeznaczona dla generalicji i wysoko postawionych wojskowych, przyjemne i dobrze pomyślane miejsce do życia. A co przedtem? Co zanim wprowadzą się zasłużeni żołnierze z rodzinami? I co obecnie?” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Start: 3 października (niedziela) o godz. 12:00. Zbiórka na Placu Inwalidów (pod Pomnikiem 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka- ten z husarskimi skrzydłami).

Przeczytaj również: Październikowa uczta kulturalna w Bielańskim Ośrodku Kultury – Materiał partnera

Chodnikov w PraCoVni

Już w najbliższą sobotę, 2 października o godzinie 20 w PraCoVni na Żoliborzu odbędzie się koncert wyjątkowego składu. Chodnikov, jak określają się sami artyści, to ciało producencko-wokalne wyhodowane na krakowskich Dębnikach. „Muzyczny megazord o czterech głowach. Hip-hopowy gawędziarz, funkowy wodzirej i rockandrollowa hulanka w jednym. Pod koniec 2020 roku wydali swój debiutancki album pt. Płyta Chodnikova” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

SUPer Żoliborz

SUP staje się w Polsce coraz powszechniejszą dyscypliną. Na Żoliborzu jest idealne miejsce do stawiania pierwszych kroków w tejże dyscyplinie. Kanałek na Kępie Potockiej w weekend opanują amatorzy SUP-a.

W czasie trwającego przez cały weekend wydarzenia odbędą się m.in. warsztaty wiosłowania na deskach SUP, zajęcia SUP jogi i wyścigi w czterech kategoriach wiekowych. Na wydarzenie obowiązują zapisy. W tym celu należy napisać wiadomość na adres: [email protected] wpisując w tytule wiadomości SUPer Żoliborz.

Szczegóły na temat wydarzenia znajdują się w linku ukrytym tutaj.

Przeczytaj również: Ruszają konsultacje społeczne w sprawie Parku Żeromskiego. W sobotę spacer z ekspertami

Stalowe Zawody by Hutnik – Żoliborz

Kępa Potocka w sobotę będzie opływać w wydarzenia sportowe. Tym razem w sobotę na Kępie Potockiej w godzinach od 11:00 do 14:00 odbędą się zawody z Crossfit. Jak podkreśla organizator zawody mają stanowić doskonałą formą przygotowań także do innych sportów jak biegi przeszkodowe, kulturystyka, itp. „Crossfit buduje i rozwija wydolność, wytrzymałość, siłę, moc, szybkość i koordynację. Łączy w sobie kwintesencję sportów siłowych (podnoszenie ciężarów), gimnastyki (podciągnięcia i wsparcia siłowe na drążkach) i sportów wytrzymałościowych” – wyjaśniają organizatorzy.

„Zawodnicy będą startować co kilka minut. O kolejności startu decyduje kolejność zgłoszeń O zadaniach do wykonania zawodnicy dowiedzą się od organizatorów przed startem. Zadania będą konstruowane z klasycznych zestawów wchodzących w skład treningu crossfit” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Udział w zawodach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy za pośrednictwem strony dostępnej tutaj.

Carribean vibe, warsztaty taneczne

W niedzielę 3 października o godzinie 13:30 w Akademii Wychowania Fizycznego odbędą się warsztaty tańca egzotycznego. W świat tańców rodem z karaibskich wysp wprowadzi Martica Zalvidar. „Salsa, reggaeton, bachata, a może merengue? Przyjdź i daj się zaskoczyć fuzji słonecznych rytmów i pozytywnej energii. Tańce karaibskie to energetyczne ruchy ciała, zmysłowa praca bioder i dużo uśmiechu” – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Warsztaty są przeznaczone dla osób powyżej 16. roku życia. Obowiązują bezpłatne zapisy, których można dokonywać po kliknięciu w ten link.

Przeczytaj również: Olga Łasak: „To nie jest tak, że my kogoś wyśmiewamy, tylko pokazujemy rzeczywistość”


234823304_965095094041870_246816288780508045_n
234823304_965095094041870_246816288780508045_n

sup
sup


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady śniegu

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h