Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 12:31

Czy ruchy miejskie idą po zwycięstwo? Zadaliśmy 3 pytania kandydatom do Rady Dzielnicy

21 października odbędą się wybory samorządowe. Na Żoliborzu udział w nich zgłosiło 7 komitetów. Jednym z nich jest koalicja ruchów miejskich, skupionych wokół naszej dzielnicy, której przewodzi Miasto Jest Nasze. Przez wielu komitet ten jest typowany na zwycięzcę lub co najmniej jednego z koalicjantów przyszłej władzy Żoliborza. Postanowiłem zatem porozmawiać z osobami, które we wszystkich czterech okręgach będą startowały z pierwszych miejsc listy Miasto Jest Nasze – Koalicja Dla Żoliborza i każdemu z kandydatów zadałem trzy takie same pytania: 1. Kim jesteś i czym się zajmujesz prywatnie? 2. Dlaczego kandydujesz do rady dzielnicy? 3. Jak mieszkańcy mogą się z tobą skontaktować? Poniżej odpowiedzi kandydatów. Konrad Smoczny

Konrad Smoczny

Pytanie nr 1: Radny poprzedniej kadencji, żoliborski fanatyk i człowiek łagodnego serca, choć o mocnych zasadach i jasno nakreślonym celu – żeby na Żoliborzu ludziom żyło się najlepiej. Poza tym przedsiębiorca, mąż Heleny oraz opiekun Bajki i Szuszu (żoliborskich kundelków). Pytanie nr 2: Moją wewnętrzną energię chcę skierować tam, gdzie mogę zrobić najwięcej dla moich żoliborskich Sąsiadów. Pytanie nr 3: Proszę nie wahać się do mnie dzwonić – 509903165, lub pisać na Facebooku (Żoliborz Moje Miasto). Zawsze odpowiem!  
okręg 1: Żoliborz Dziennikarski, Marymont-Potok
Donata Rapacka

Donata Rapacka

Pytanie nr 1: Jestem mieszkanką starego WSM-u, działam w Stowarzyszeniu Żoliborzan i klubie Sady oraz jako radna z ramienia klubu Żoliborz Demokratyczny. Kieruję komisją Ładu Przestrzennego. Pytanie nr 2: Sprawy dla mnie ważne to ochrona zabytków i zieleni, przyjazna przestrzeń, dobra infrastruktura, kultura, edukacja - wszystko, czym żyje Żoliborz.Jako radna mogę być skuteczniejsza. Nie planuję kariery politycznej: działam na rzecz żoliborskiej społeczności i chcę to robić nadal. Pytanie nr 3: Zapraszam na profil FB „Plac Wilsona”.
okręg 2: Sady, Serek Żoliborski, WSM Centralny

Izabela RychterIzabela Rychter

Pytanie nr 1: Jestem Radną, współzałożycielką Stowarzyszenia Nowy Żoliborz i Stowarzyszenia Żoliborz Demokratyczny, Członkiem Zarządu wspólnoty mieszkaniowej, mamą i miłośniczką Żoliborza. Pytanie nr 2: Moje działania przyczyniły się do przyjęcia planu (MPZP) dla Żoliborza Południowego, pozyskania środków na szkołę i przedszkole przy ul. Anny German. Konsekwentnie, we współpracy z mieszkańcami, zajmuję się również tworzeniem przyjaznych rozwiązań infrastrukturalnych, komunikacją i zielenią. Kandyduję, bo nadal jest sporo do zrobienia w tych tematach. Pytanie nr 3: Zapraszam na stronę na Facebooku, Izabela Rychter, Żoliborz.
okręg 3: Żoliborz Południowy, Artystyczny, Zatrasie

Marta SzczepańskaMarta Szczepańska

Pytanie nr 1: Jestem mieszkanką Żoliborza Urzędniczego, członkinią stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, Warszawianką silnie rodzinnie związaną z tym miastem. Na co dzień współprowadzę pracownię projektową MAP. Projektuję, dbam o estetykę, budżet, komfort klientów. Pytanie nr 2: Jestem przedsiębiorcą, dla mnie “nie da się” nie istnieje. Trudno mi zaakceptować taką odpowiedź ze strony urzędów. Czuję głęboką potrzebę zadbania o żoliborską infrastrukturę, zieleń i oświatę. Pytanie nr 3: Jesteśmy w stałym kontakcie z mieszkańcami na facebooku - @MJN.Zoliborz i mailowo: [email protected]
okręg 4: Żoliborz Urzędniczy, Oficerski, WSM Żoliborz II
 

Konrad Smoczny
Konrad Smoczny

Donata Rapacka
Donata Rapacka

Izabela Rychter
Izabela Rychter

Marta Szczepańska
Marta Szczepańska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 7 km/h