Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 04:11

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Spacer dźwiękowy, wernisaż i koncert w Prochowni

Przed nami ostatni weekend wakacji. Co ciekawego będzie się działo na Żoliborzu i Bielanach?

JEZIORSKA X UTRACKI.OBWN wernisaż i koncert

W piątek Prochownia Żoliborz organizuje letni wernisaż fotograficzny połączony z koncertem. Podczas nadchodzącego wydarzenia prezentowane będą zdjęcia autorstwa Dominiki Jeziorskiej, która jest modową oraz portretową fotografką z Warszawy. Jak czytamy w zapowiedzi wydarzenia, Dominika Jeziorska uwielbia uwieczniać przede wszystkim piękno i emocje fotografowanych osób. Zaciera również granice pomiędzy fotografią artystyczną i komercyjną.

Wystawę plenerową uzupełni obraz Marty Żaby, która bierze gościnny udział w wystawie.

W czasie piątkowego wydarzenia o godzinie 20 zagra duet Utracki.Obwn. Brzmienie muzycznego duetu można określić jako muzykę elektroniczną z elementami synth popu. Duet tworzy wokalista, producent, uczestnik ostatniej edycji Voice of Poland Bartosz Utracki oraz producent i kompozytor Kuba Wojciechowski.

Badmintomania! Piknik w Letnisku Żoliborz

Swoje 10 urodziny w Letnisku Żoliborz w najbliższą sobotę będzie świętować „Badmintomania”. To okazja by poznać świat dyscypliny, z którą każdy z nas miał do czynienia. Uczestnicy zbliżającego się pikniku będą mogli spróbować swoich sił w konkursach i zabawach badmintonowych dla dzieci i dorosłych. Jak przystało na prawdziwe urodziny nie zabraknie również tortu, a także muzyki i tańców. Rozpoczęcie pikniku zapowiedziano na godzinę 16.

„Badmintomania” to akademia badmintona prowadząca zajęcia zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.

Jah Love Soundsystem in open air session ft. K-JAH (live dub mix) // Havana Club

Żoliborska Plaża całe wakacje tętni życiem. Nie inaczej jest w ostatni wakacyjny weekend. W Boogaloo Beach Bar odbędzie się ostatni w tym roku „Jah Lobe Soundsystem”, który jest nieodłącznym elementem wakacyjnych wieczorów!

„Czas więc spotkać się po raz ostatni w tym roku - żoliborska plaża ponownie zapłonie od karaibskich brzmień! Tego wieczoru swój live dub mix zaprezentuje jeden z najbardziej doświadczonych producentów reggae w kraju - K-JAH! Jesteście gotowe? Jesteście gotowi? Na miejscu klasycznie czekać będą na Was tropikalne koktajle i pyszne kraftowe piwa, czyli to, z czego słynie BOOGALOO BEACH BAR! Dodatkowo na pyszne wegańskie jedzenie zaprasza siostrzana miejscówka LETNISKO ŻOLIBORZ! Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą przyjaciół, znajomych oraz rodzinę. Tego nie można przegapić!” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia, które rozpocznie się w sobotę o godzinie 21:00.

Koncert finałowy cyklu „Muzyczne wakacje”, Odet

Odet to artystka z nadzwyczajnie profesjonalnym warsztatem, jest pedagogiem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, specjalizuje się w muzyce operowej. Równolegle prowadzi działalność jako piosenkarka muzyki rozrywkowej, w której, jak sama twierdzi, czuje się zdecydowanie lepiej: – Przed każdym koncertem klasycznym mówiłam sobie: po co ci to było. O wiele lepiej czuję się wykonując muzykę rozrywkową. Skala pozytywnego podniecenia jest nieporównywalna – mówiła w wywiadzie Programem Czwartym Polskiego Radia Aleksandra „Odet” Dąbrowska. W niedzielę artystka wystąpi na Bielanach. Scena będzie dość specyficzna – w tej roli wystąpi dach bielańskiego ratusza.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia o godzinie 19:00 przy Urzędzie Dzielnicy Bielany.

Sound Stąd. Spacer dźwiękowy- słuchanie eksperymentalne

Po Wólce Węglowej i Kampinoskim Parku Narodowym oprowadzi spacerowiczów Krzysztof Marciniak – warszawski muzykolog i ekolog. – Celem spacerów jest wprowadzenie w zagadnienia związane z uważnym słuchaniem środowiska i architektury oraz z podstawowymi informacjami z zakresu ekologii dźwięku. Spacery będą poświęcone eksperymentalnym sposobom słuchania i będą stanowiły szczególny rodzaj wprowadzenia w praktykę uważnego słuchania – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia, które odbędzie się w sobotę 28 sierpnia o godzinie 9:00. Zbiórka przy ul. Estrady 112 w filii Bielańskiego Ośrodka Kultury

Na wydarzenie obowiązują zapisy, wejściówki są bezpłatne, można je pobrać po kliknięciu w ten link.


wernisaz-fotograficzny-prochownia
wernisaz-fotograficzny-prochownia

233781121_3930095510446934_3824909970910333001_n
233781121_3930095510446934_3824909970910333001_n

sound-stad-zrodlo-facebook-1024x576-1
sound-stad-zrodlo-facebook-1024x576-1

badmintomania
badmintomania


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 17 km/h