Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:38

Otwarta pracownia stolarska na Bielanach. Pod okiem fachowców można zbudować swój mebel

Na warszawskich Bielanach działa otwarta pracownia stolarska. To miejsce, w którym prowadzone są warsztaty. Ich uczestnicy mogą przerobić meble lub spełnić swoje stolarskie marzenia pod okiem instruktorów.

Pracownia stolarska na Bielanach to efekt projektu „Mój design” realizowanego przez fundację Cultura Memoriae. Do listopada każdy uczestnik warsztatów będzie mógł bezpłatnie skorzystać z porad doświadczonego stolarza i dostępnych na miejscu narzędzi. To sposób na to, by odnowić stół, taboret czy po prostu swój ukochany mebel albo zbudować go od podstaw.

Przeczytaj również: „Dama z wiertarką” zaprasza na warsztaty stolarskie. To jeden z projektów, na który można zagłosować w ramach budżetu obywatelskiego

Poruszane tematy wzornictwa i wystroju wnętrz

W otwartej pracowni odbywają się specjalne warsztaty, w czasie których można zrealizować swój własnych projekt stolarski. Mebel lub przedmiot, nad którym trwają prace można zostawić w pracowni i dokończyć jego renowację lub budowę na kolejnych zajęciach. Jak informuje fundacja, większość uczestników odnawiało krzesła i niewielkie meble, ale są również osoby, które chcą przyciąć blat kuchenny albo zrobić samodzielnie tapicerowane zagłówki łóżka.

„Uczestnicy projektu mogą zwiększyć umiejętności praktyczne z zakresu przerabiania lub tworzenia mebli poprzez udostępnianie im przestrzeni do działania. Rodzinne spotkania z kulturą są spotkaniami poruszającymi tematy związane ze wzornictwem, wystrojem wnętrz i polskim designem. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w czerwcu i od września do końca listopada - łącznie 14 spotkań. Spotkania polegają na połączeniu teorii z kreatywnym działaniem, po prezentacji dzieł sztuki bądź zagadnienia odbywała się część twórcza – wspólne tworzenie przez dzieci wraz z rodzicami – prace plastyczne” – wyjaśniają pomysłodawcy projektu.

Przeczytaj również: Miejsce, które powstało z miłości do drewna i wody

Na warsztaty chętnych nie brakuje

Same warsztaty z renowacji mebli i pomysł stworzenia otwartej pracowni to odpowiedź na rosnący trend nadawania drewnianym przedmiotom drugiego życia, szczególnie tym z okresu PRL-u.

Odbiorcami projektu są osoby, które nie zajmują się profesjonalnie i zawodowo stolarstwem. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i cieszą się dużą popularnością. Zapisy na sierpniowe warsztaty zamknięto w kilka godzin. Jedną z przyczyn jest również ograniczona ze względów pandemicznych liczba uczestników warsztatów. Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w warsztatach muszą wyczekiwać zapisów na kolejny miesiąc.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Pracownia stolarska PsycheArt znajduje się na ulicy Wólczyńskiej 133 budynek 6 lok. 26. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany.

Przeczytaj również: Drużyna z Bielan z brązowym medalem na Mistrzostwach Polski w koszykówce 3×3


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 15 km/h