Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:34
Reklama

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Spektakl dla dzieci, plenerowa wystawa filmowych plakatów i komediowy klub

Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Oto kilka propozycji na aktywny wypoczynek na Żoliborzu i Bielanach.

Cmok. Smok – familijny spektakl

W Parku Żeromskiego trwa cykl plenerowych spektaklów familijnych. W najbliższą sobotę 14 sierpnia o godzinie 17:00 w Parku Żeromskiego najmłodsi wraz z opiekunami będą mogli obejrzeć spektakl pt. „Cmok.Smok”.

„To autorska wersja popularnej bajki o wawelskim smoku, przystosowana do percepcji najmłodszego widza. Jest tu Król i Królewna i dzielny Szewczyk i kolorowy, radosny świat. Świeci słońce, ptaki ćwierkają, kumkają żaby i pasą się owce, kozy i krowy. Jest pięknie! Pojawia się jednak smok i niesie ze sobą smutek, brzydotę i złe emocje. Trzeba więc walczyć o piękny kolorowy świat, o proste, oczywiste wartości, bo lepiej jest, gdy świeci słońce i mamy powody do radości!” – czytamy w oficjalnym opisie spektaklu.

Jak informuje urząd dzielnicy, który jest organizatorem ze względu na sytuację epidemiologiczną - liczba miejsc jest ograniczona, dlatego niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja drogą mailową na adres [email protected] z dopiskiem ŻOLIBORZ, podając datę spektaklu i ilość osób (dorośli i dzieci).

Na wydarzenie warto wziąć ze sobą coś do siedzenia. Może być koc lub poduszka. „W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych - spektakl nie odbędzie się” – czytamy w opisie wydarzenia.

Przeczytaj również: Ile dzieci nie chodzi na religię? Nowa Lewica postanowiła zrobić własne badania

FILM POLSKI W PLAKACIE NRD - wystawa plenerowa

Nadchodzący weekend to okazja do tego by odwiedzić Kino Tęcza, a konkretnie jego dziedziniec. Od dziś, czyli 10 sierpnia do 30 września można obejrzeć plakaty filmowe w ramach wystawy zorganizowanej przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Pokazuje ona dorobek polskich filmowców z zupełnie nowej perspektywy. Autorem pomysłu wystawy jest Kornel Miglus z Polskiego Instytutu w Berlinie, szef berlińskiego festiwalu „Film Polska”, a także inicjator nowego festiwalu filmowego „610 Berlin-Warszawa” oraz szefowa Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w Warszawie, dyrektorka Joanna Rożen-Wojciechowska.

„Wystawa „Film polski w plakacie NRD” to porównanie wyboru niemieckich plakatów do polskich filmów, które zagościły na ekranach kin w NRD z archiwum DEFA Stiftung, z polskimi odpowiednikami z zbiorów FINA w Warszawie. Plakaty polskie, prezentowane na wystawie to m.in. słynny plakat Wojciecha Fangora do „Popiołu i diamentu” Andrzeja Wajdy, czy plakaty Waldemara Świeżego do „Ziemi obiecanej” czy „Wesela”, plakaty Andrzeja Pągowskiego do filmów Krzysztofa Kieślowskiego, czy też plakaty Marka Freundenreicha do filmów Krzysztofa Zanussiego. Plakaty znane, wielokrotnie pojawiające się w obiegu kulturowym, przywołujące wspomnienie seansów tych filmów. Ale oglądane z ich niemieckim odpowiednikiem, zachęcają do dłużej analizy” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Warsaw Jungle Massive na plaży / on the beach edition #6

W sobotę 14 sierpnia po raz ostatni w sezonie letni obędzie się Jungle Massive na plaży Żoliborz. Jak zapowiadają organizatorzy, tego wieczoru zabawa będzie odbywać się w rytm szeroko rozumianej elektronicznej muzyki basowej z jamajskim pazurem. Usłyszymy takie gatunki jak: ragga, bass, jungle i dnb. Swoje dj’skie sety zagrają: DJ Krzaku (Selecta Arrbusto), Simon Sayz i FreedomSound oraz ich goście.

Przeczytaj również: Drużyna z Bielan z brązowym medalem na Mistrzostwach Polski w koszykówce 3×3

Muzyczne wakacje: Artem Furman

W sobotę o godzinie 19 w parku Chomicza wystąpi zwycięzca popularnego talentshow Artem Furman. - W młodości uczył się gry na skrzypcach oraz gry na pianinie. Dzięki portalowi Youtube nauczył się również gry na gitarze. Następnie zgromadził coverowy repertuar, z którym zaczął występować – informują organizatorzy i dodają: - W programie "X-Factor" wielokrotnie wzruszał widzów i jurorów, ostatecznie wygrywając czwartą edycję programu.

Klub Komediowy

- To kolejne spotkanie z Klubem Komediowym w otoczeniu bielańskiej przyrody. Będzie śmiesznie, a czasami wzruszająco – zapowiadają organizatorzy. Klub Komediowy to, jak sami się przedstawiają: - piwniczny plac zabaw dla dorosłych, gdzie amerykańska komedia flirtuje z polską kulturą. To tutaj Bill Murray spotyka się z Jeremim Przyborą, a każdy, komu nie brakuje tupetu i języka w gębie, może dołączyć do ich rozmowy. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 14 sierpnia o godzinie 17:00 w Parku Chomicza.

Przeczytaj również: Kępa Potocka. Zakątek Żoliborza i Bielan do odpoczynku i rekreacji


muzyczne-wakacje-artem-furman-1024x536-1

muzyczne-wakacje-artem-furman-1024x536-1

230074403_4340071782721867_4962054093575397833_n

230074403_4340071782721867_4962054093575397833_n

wystawa-plenerowa-w-kinie-tecza

wystawa-plenerowa-w-kinie-tecza

plenerowe-spektakle-w-parku-zeromskiego

plenerowe-spektakle-w-parku-zeromskiego

UD-weekend-na-bieolanach-plakat-13-15-sierpnia-819x1024-1

UD-weekend-na-bieolanach-plakat-13-15-sierpnia-819x1024-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h