Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 01:15

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Kino plenerowe, koncert operetkowo-musicalowy dla dzieci i wycieczka pełna intrygujących opowieści

Przed nami kolejny ciepły lipcowy weekend. Jakie wydarzenia czekają na Żoliborzu i Bielanach? Oto kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu.

Kino Plenerowe na Placu Grunwaldzkim

Przed nami kolejny a seans z cyklu Kina Plenerowego na Placu Grunwaldzkim. Tym razem na wielkim ekranie będzie można obejrzeć film „John Wick 3”. To kolejna odsłona serii pełnej czarnego humoru i akci. W głównej roli ponownie zobaczymy Keanu Reevesa. Nie zabraknie także dwóch laureatek Oscara - Halle Berry i Anjeliki Huston.

„Niedościgniony zabójca i miłośnik psów John Wick wpada w śmiertelnie poważne kłopoty. Likwidując jednego z członków wszechpotężnej Gildii Zabójców, Wick staje się celem najlepszych i najbardziej bezlitosnych fachowców w branży. Za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda, której nikt nie jest w stanie się oprzeć. Nie ma takiego miejsca na Ziemi, gdzie mógłby się skryć. Nie ma takiego twardziela, który stanąłby po jego stronie. Jego tropem rusza tajemnicza piękność (Halle Berry), której boją się nawet umarli. Czyżby era Johna Wicka dobiegła końca?” – czytamy w opisie filmu, który będzie można obejrzeć 24 lipca o godzinie 21.

Przeczytaj również: Wakacje na Żoliborzu – spacer po Żoliborzu Oficerskim

Artystyczne Popołudnia w Parku Sady Żoliborskie

To już ostatnie z cyklu wydarzenie na Sadach Żoliborskich. W lipcowe weekendy w parku odbywały się różnego rodzaju wydarzenia artystyczne dla dzieci. W piątek 23 lipca o godzinie 17 w Parku Sady Żoliborskie będzie można usłyszeć przeboje muzyki operetkowo-musicalowej.

Dla uczestników wydarzenia zaśpiewa je niezwykle utalentowana i ze sporym dorobkiem operowym sopranistka Aleksandra Borkiewicz wraz z innymi wokalistami oraz muzykami, którzy zagrają na wiolonczeli i instrumencie klawiszowym.

Chodnikov w PraCoVni

Już w najbliższą sobotę, 24 lipca o godzinie 20 w PraCoVni na Żoliborzu odbędzie się koncert wyjątkowego składu. Chodnikov, jak określają się sami artyści, to ciało producencko-wokalne wyhodowane na krakowskich Dębnikach. „Muzyczny megazord o czterech głowach. Hip-hopowy gawędziarz, funkowy wodzirej i rockandrollowa hulanka w jednym. Pod koniec 2020 roku wydali swój debiutancki album pt. Płyta Chodnikova” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Przeczytaj również: Na Żoliborzu zieleń zdominowała budżet obywatelski. Znamy wyniki głosowania

Spacer historyczny „Pollywood na Bielanach?”

Przewodniczka Agnieszka Trepkowska zabierze uczestników na wciągający spacer o Parku Kellera. - Malownicze stawy, bujna zieleń krzewów i starych drzew przyciągają spragnionych odpoczynku mieszkańców Marymontu. Historia terenu sięga czasów Marii Sobieskiej i jej nieopodal położonego pałacyku – informują organizatorzy i zachęcają: - XIX i XX wiek przyniósł jeszcze ciekawsze wydarzenia, początkowo związane z postacią generała Rautenstraucha, a następnie z gospodarczymi inwestycjami Emila Kellera, od którego park przyjął swą nazwę. Największą jednak sensacją mogłoby być studio filmowe, gdyby... nie wojna – zachęcają organizatorzy. Spacer odbędzie się w sobotę 24 lipca o godzinie 11. Zbiórka: park Stawy Kellera, skrzyżowanie al. Słowiańskiej i ul. Kolektorskiej.

Muzyka na wodzie: „Sharena”

Kolejnym gościem, który w ramach cyklu „Muzyka na wodzie” wystąpi na Bielanach jest zespół Sharena. - Sharena to macedońskie słowa, które oznaczają różnorodność i wielobarwność – taki właśnie jest ten zespół. Artyści zaśpiewają i zagrają m.in. na flecie, gitarze, skrzypcach, gajdzie, darbuce, akordeonie, kontrabasie i perkusji – zapowiadają organizatorzy.

Sharena zaprezentuje tradycyjne utwory pochodzące z Serbii, Macedonii, Bułgarii, Bośni i Albanii. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można pobrać po kliknięciu w ten link.

Koncert odbędzie się w piątek 23 lipca o godzinie 18 na Wawrzyszewie przy Stawach Brustmana.

Przeczytaj również: [Wideo] Rozmowa z Ewą Turek, radną Bielan, o kulturze w dzielnicy i osiedlu Ruda


211395102_614674806589363_6784299714155780141_n

211395102_614674806589363_6784299714155780141_n


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h