Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 21:43
Reklama

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Polskie klasyki w wykonaniu Kuby Jurzyka, Flow Balet w Prochowni i wędrówka po Kampinosie

Przed nami kolejny wakacyjny weekend, który jest okazją do aktywnego wypoczynku. Prezentujemy wydarzenia, które odbędą się w weekend na Żoliborzu i Bielanach.

Sobota na plaży

Zgodnie z wakacyjną tradycją, co sobotę, na najmłodszych mieszkańców Warszawy czekają atrakcje dostępne na plaży Żoliborz. W sobotę warszawski plażowy zaprasza na animacje dla najmłodszych. „W kolorowym świecie baniek, wianków, zamków z piasku i kolorów każdy maluch znajdzie swoje miejsce. Bawimy się i uczymy!” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Ponadto organizowane zabawy mają też wymiar edukacyjnych, ponieważ są wypełniane treściami o tematyce ekologii. Co tydzień na chętnych do zabawy czeka inny zestaw przygód. Zajęcia poprowadzą ciocie ze Stowarzyszenie Serduszko Dla Dzieci. Start w sobotę o godzinie 12:00.

Parkrun na Kępie Potockiej

W każdą sobotę o 9 rano na Kępie Potockiej organizowany jest parkrun. To okazja, aby sprawdzić się na dystansie 5 km. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Wówczas można uzyskać kod pozwalający na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej.

Przeczytaj również: Przewieziesz nim zakupy czy dziecko. Towarowiec do zadań specjalnych dostępny na Żoliborzu

„Lokalizacja trasy to Ul. Gwiaździsta, Warszawa. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to asfaltowe i betonowe alejki w parku. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.” – informują organizatorzy.

Więcej szczegółów na: https://www.parkrun.pl/warszawazoliborz/

Flow Balet x Prochownia Żoliborz

Niedzielny poranek to okazja by w parku Żeromskiego nieco wzmocnić, wydłużyć w wysmuklić swoje ciało, a wszystko to jak zapowiadają organizatorzy z gracją baletnicy.

„Zajęcia składają się z serii ćwiczeń na macie oraz na stojąco. Nie zabraknie kombinacji ruchowych w rytm muzyki. Trening ma na celu poprawienie sylwetki, wydłużenie i rozciągnięcie ciała, a ponad to poprawę koncentracji i koordynacji. Flow Balet jest dedykowany wszystkim grupom wiekowym. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Ciebie!”- czytamy w opisie wydarzenia organizowanego przez Prochownię Żoliborz.

Według zapowiedzi, zajęcia będą prowadzone na trawie w każdą niedzielę do końca sierpnia o godzinie 9 rano. Zajęcia poprowadzi Maria Szymańska znana na Instagramie jako Mama Baletbica. Jest certyfikowanym nauczycielem, choreografem, twórcą i tancerką. „Pamiętajcie o zabraniu własnych mat!” – przypominają organizatorzy.

Przeczytaj również: Dzieci z przedszkola na Żoliborzu zakażone salmonellą

Muzyczne wakacje – koncert Kuby Jurzyka

- W kolejnym koncercie z cyklu "Muzyczne wakacje" na plenerowej scenie w Parku Olszyna usłyszymy Kubę Jurzyka. Wystąpi dla nas z rockowym repertuarem, znanymi polskimi klasykami i z autorskimi utworami – zapowiadają organizatorzy. Kuba Jerzyk to finalista czwartej edycji programu X-Factor i współtwórca Studia Accantus. Współpracował m.in. z Filharmonią Narodową, Śródmiejskim Teatrem Muzycznym oraz projektem „Proscenium”. Koncert odbędzie się w Parku Olszyna w sobotę 17 lipca o godzinie 19:00.

Kampinoska wędrówka z przewodnikiem - nietoperze i motyle

Organizatorzy zapraszają na trzynastokilometrowy spacer po Kampinoskim Parku Narodowym. Podczas wyprawy przewodnik opowie o tym, jak latem radzą sobie zwierzęta i rośliny w Kampinosie, gdzie zimują puszczańskie nietoperze, co kryje się pod nazwą Góra Ojca i jakie tajemnice kryje w sobie dawna Atomowa Kwatera Dowodzenia.

Trasa spaceru: parking Cmentarz Północny-Brama Zachodnia - Łużowa Góra: Atomowa Kwatera Dowodzenia - siedlisko dla nietoperzy - Góra Ojca - Ścieżka dydaktyczna "Wokół Opalenia" - Motylowe Łąki - Cmentarz Północny-Brama Zachodnia. Wycieczkę zaplanowano na niedzielę, 18 lipca na godzinę 9.45. Zbiórka przy Cmentarzu Północnym przy Zachodniej Bramie. 

Obowiązują zapisy, których dokonywać można wysyłając wiadomość prywatną do strony https://www.facebook.com/Mat-Travel-Wyjazdy-Weekendowe-102976128276652

Przeczytaj również: Żoliborz oficjalnie z nową szkołą i przedszkolem


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 26 km/h