Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 12:47

Dzielnica zapowiada przebudowę jednej z ulic na Żoliborzu Południowym

Jeśli środki zostaną przyznane na przebudowę ulicy Przasnyskiej, będzie to kolejna inwestycja drogowa na Żoliborzu Południowym w tej kadencji.

Jakiś czas temu na stowarzyszenie Nowy Żoliborz poinformowało za pośrednictwem swojej facebookowej strony, że przebudowa ulicy Przasnyskiej staje się coraz bardziej realna. „Rozmawialiśmy o tym z Zarządem Dzielnicy regularnie od wielu miesięcy. Teraz otrzymaliśmy deklarację, że inwestycja staje się jednym z priorytetów w tej kadencji.” – czytamy w opublikowanej przez stowarzyszenie informacji. - Tak, przymierzamy się do inwestycji związanej z przebudową ul. Przasnyskiej - potwierdza Donata Wancel, rzeczniczka prasowa żoliborskiego urzędu i dodaje: - Rozpoczęliśmy prace przygotowawcze, w ramach których niezbędne jest zaktualizowanie starego projektu zgodnie z nowymi przepisami. W tym celu prowadzone są już uzgodnienia z miejskim Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Biurem Zarządzania Ruchem Drogowym.

Zobacz też: Kasztanowce na Żoliborzu Południowym są zagrożone? Mieszkańcy organizują zrzutkę na pomoc drzewom

Bezpieczniej na skrzyżowaniu z Rydygiera

To kolejna inwestycja drogowa na Żoliborzu Południowym w tej kadencji. W tym roku zakończyła się przebudowa ulicy Rydygiera, która przecina ulicę Przasnyską. Skrzyżowanie tych ulic, dziś jest jednym z bardziej niebezpiecznych w okolicy. Kierowcy jadący ulicą Rydygiera często nie zwracają uwagi na znak „ustąp pierwszeństwa”. Dźwięk klaksonów stał się w tym miejscu nieodłącznym elementem dnia zwłaszcza, gdy oddano do użytku przedłużenie ulicy Rydygiera do ulicy Powązkowskiej (przyp. red. za budowę tego fragmentu odpowiadał deweloper) a następnie odcinek, którego przebudowę realizowano na zlecenie dzielnicy.

Konieczność wybudowania ronda w tym miejscu władze dzielnicy dostrzegły już wcześniej. Z racji spadku dochodów miasta w 2020 roku środki na budowę ronda wstrzymano. Teraz jego budowa jest również uwzględniana. - Planowana jest budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Przasnyskiej i Rydygiera oraz przebudowa ulicy od strony wspomnianego ronda do ul. Duchnickiej – zaznacza rzeczniczka żoliborskiego urzędu.

Na jakim odcinku przebudowa ulicy Przasnyskiej?

Zapowiadane prace na ulicy Przasnyskiej mają być prowadzone również na odcinku od ulicy Rydygiera do Krasińskiego, gdzie obecnie wiele do życzenia pozostawia jedynie nawierzchnia jezdni i rozwiązanie kwestii parkowania. - Ten odcinek także jest uwzględniany w planach modernizacyjnych – doprecyzowuje Wancel.

Zobacz też: Rondo zamiast skrzyżowania u zbiegu ulic Krasińskiego z Przasnyską

Przypomnijmy że prace na ulicy Przasnyskiej na tym odcinku trwały przez ostatnie lata w ramach realizowanego projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego. To projekt wybrany do realizacji w 2017 roku, który przewidywał rewitalizację ulicy Przasnyskiej poprzez wyznaczenie i przygotowanie nowych miejsc parkingowych, remont chodników, zabezpieczenia zieleni i nowe nasadzenia, montaż latarni oraz wyznaczenie ścieżki rowerowej.

Projekt z budżetu obywatelskiego wreszcie doczeka się kontynuacji

Do tej pory wykonano nowy chodnik i ścieżkę rowerową po zachodniej stronie jezdni, ustawiono ławki, kosze na śmieci i płotki ZOM. Wcześniej wykonano również projekt planowanych prac.

Jak zapowiada rzeczniczka żoliborskiego urzędu, planowana inwestycja ma być jednym z zadań priorytetowych dzielnicy. - Zapadła decyzja o ubieganiu się o środki na prowadzenie prac przygotowawczych inwestycji w 2021 i 2022 roku oraz realizację inwestycji w latach 2022 i 2023. Przebudowa ul. Przasnyskiej będzie jednym z priorytetowych zadań zarządu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy planowanych na lata 2022/2023 - zapowiada rzeczniczka prasowa dzielnicy.

Jaki będzie kosz planowanej przebudowy? - Koszt inwestycji będzie możliwy do oszacowania po dokonaniu aktualizacji projektu, zwierającego szczegółową koncepcję zmian i zakres prac – informuje Donata Wancel.

Zobacz też: Handlowe zagłębie Żoliborza. Jak się zmieniała Hala Marymoncka?


IMG_1618
IMG_1618

IMG_1619
IMG_1619

IMG_1613
IMG_1613

IMG_1615
IMG_1615

IMG_1616
IMG_1616


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 17 km/h