Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 grudnia 2023 11:02

Alarm bombowy w przedszkolu na Żoliborzu

Dziś rano w przedszkolu przy ulicy Rydygiera policja prowadziła czynności w sprawie alarmu bombowego.

Ostrzeżenie o bombie otrzymało przedszkole przy ulicy Rydygiera. O godzinie 9 policjanci prowadzili jeszcze czynności. Jak informuje Elwira Kozłowska, oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji na Żoliborzu nikogo nie ewakuowano, ponieważ pani dyrektor zawiadomiła służby zanim w placówce pojawiły się dzieci. Z kolei te, które zdążyły przyjść musiały poczekać na dworze.

Ostrzeżenie o bombie w przedszkolu zostało nadesłane mailowo.

To drugi dzień kiedy przedszkola ponownie zostały otwarte dla wszystkich dzieci po trzytygodniowej przerwie spowodowanej wprowadzeniem przez rząd ogólnokrajowego lockdownu. Przez ten czas mogły w nich przebywać tylko dzieci pracowników służb medycznych i porządkowych, jak wojsko czy policja. W stołecznych placówkach było niemal pusto.

Zobacz też: Ten remont od lat był wyczekiwany. Szkoła na Żoliborzu wreszcie będzie mogła udostępnić uczniom boiska

Fałszywe alarmy plagą w Warszawie

Informacje o bombach w Warszawskich przedszkolach rozsyłane są od kilku tygodni. Jak informował portal haloursynów.pl w ursynowskich przedszkolach informacja o bombie pojawiła się trzykrotnie. Na początku marca dzieci były ewakuowane z placówek na Pradze i w Wilanowe. W żadnej z placówek bomby nie znaleziono.

Maile ostrzegawcze są dość często powtarzającym się incydentem w ostatnim czasie. Autorzy  piszą o bombie w plecaku jednego z dziecka, o bombie na boisku, czy ładunku umieszczonym na dziecku.

Alarmy bombowe pojawiały się również przy okazji matur. Jeśli chodzi o fałszywe ostrzeżenia, Komenda Stołeczna nie prowadzi tego typu statystyk.

Warszawa nie jest odosobnionym przypadkiem. Informacje o rzekomych ładunkach wybuchowych otrzymywały równie placówki w Lublinie, Wrocławiu czy Szczecinie.

Zobacz też: Coraz więcej różowych skrzyneczek w Warszawie. Jedna pojawiła się nawet na Żoliborzu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ