Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 14:38

Wspieramy Kino Wisła. Bez pomocy, kino może nie przetrwać !

Kino Wisła jest jedną z wizytówek Żoliborza. Kultowe miejsce na stołecznej mapie zmaga się z trudnościami związanym z obostrzeniami, i bez pomocy możne zniknąć z mapy Żoliborza, dlatego ruszyła akcja #wspieramykinapolskie, do której dołącza również redakcja Gazety Żoliborza. Jak można wspomóc kino „Wisła”?

Zamów prenumeratę i wesprzyj Kino Wisła klikając w link poniżej: gazetazoliborza.pl/prenumerata/

Miłośnicy i miłośniczki kina bardzo krótko mogli cieszyć się powrotem filmowych produkcji na kinowe ekrany. W czasie trwania pandemii, kina były częściej zamknięte niż otwarte. Przez to wszyscy z utęsknieniem czekali na możliwość obejrzenia filmu na kinowym ekranie, o czym świadczy spora frekwencja w lutym, kiedy to umożliwiono otwarcie kin w reżimie sanitarnym. - W lutym, kiedy wznowiliśmy pracę, frekwencja w naszym kinie przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Odwiedziło nas w tym czasie bardzo dużo widzów, często na seanse brakowało wolnych miejsc. Również pokazy przedpremierowe, jak np. film Thomasa Vinterberga ‘’Na rauszu’’ z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie bilety zostały wyprzedane na długo przed pokazem – informuje Iwona Ciesielska z Nove Kino Wisła.

Metro Plac Wilsona. Pierwszy pociąg odjechał stąd 16 lat temu.

Radość z ponownego otwarcia kin nie trwała długo. To oznacza ogromne straty dla naszych ulubionych kin w tym studyjnego Nove Kino Wisła. – Jeśli kochacie kino i nie chcecie, żeby Nove Kino Wisła zniknęło z mapy Żoliborza, to jest na to sposób. Bilet na dowolny seans do bezterminowej realizacji może je uratować – podpowiada za pośrednictwem facebooka stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Żoliborskie kino bierze udział w akcji, które ma wspomagać kina w czasie pandemii. Akcja #wspieramykinapolskie polega na zakupieniu bezterminowego biletu, który będzie można wykorzystać w dowolnym czasie, gdy tylko sytuacja związana z pandemią na to pozwoli. - Akcja #wspieramykinapolskie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Tylko w dniach od 29 marca do 4 kwietnia poprzez stronę www.wspieramy-kina.pl zakupiono 1342 e-kody do kina Wisła, za co bardzo dziękujemy – dodaje Iwona Ciesielska.

[Wideo]Prezydent Warszawy będzie wyjaśniał sprawę Centrum Lokalnego na Żoliborzu

Dwa sposoby na to by wesprzeć żoliborskie kino

Akcja prowadzona jest w sieci za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. - Najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji byłoby wznowienie pracy kina. Niestety, musimy przetrwać ten trudny czas. Dlatego poprzez social media zwracamy się do naszych widzów o wsparcie. Każdy może pomóc, wystarczyć wejść na stronę www.wspieramy-kina.pl, wybrać kino Wisła i zakupić bezterminowy bilet w cenie 16zł do wykorzystania na dowolny seans po powrocie kina do pracy – tłumaczy Iwona Ciesielska.

Do akcji dołącza również Gazeta Żoliborza. Od dziś, wykupując prenumeratę miesięczną, możesz wesprzeć Nove Kino Wisła. Opłata za pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej Gazety Żoliborza, zostanie przeznaczona na bezterminowe wejściówki do kultowego kina Wisła, które rozdamy naszym czytelnikom. Akcja będzie trwała do końca kwietnia. Jak to zrobić?

Kliknij w link poniżej. Następnie wybierz pakiet o nazwie „Prenumerata Kino Wisła” uzupełnij swoje dane lub zarejestruj się za pomocą konta na Facebooku, Google lub Twiteerze, wpisz dane karty i kliknij zamów i zapłać.

Zamów prenumeratę i wesprzyj Nove Kino Wisła klikając w link poniżej: gazetazoliborza.pl/prenumerata/

Kino Wisła wpisane w tożsamość Żoliborza

Nove Kino Wisła jest nieodłącznym elementem placu Wilsona. Otwarto je w 1961 roku i zostało zaprojektowane przez Cezarię Iljin-Szymańską i Wiktorię Iljin. Żoliborskie kino, to miejsce z duszą. W przeszłości dla wielu żoliborzan to miejsce było oknem na świat za sprawą festiwalu „Konfrontacje”, który był w czasach komunizmu jedyną okazją do obejrzenia światowego kina. W kolejkach do kasy sięgały wówczas dwieście metrów długości.

Teraz z powodu pandemii przyszłość kultowego kina jest zagrożona. - Przed nami bardzo niepewne czasy, dużo zależy od filmów, które trafią na ekrany kin, czy dystrybutorzy będą udostępniać premiery na  platformach VOD, jak również od frekwencji w kinie. Mimo wszystko jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu naszych widzów przetrwamy sytuację, z którą przyszło nam wszystkim się zmierzyć – odpowiada Iwona Ciesielska zapytana o przyszłość kina Wisła.

Zamów prenumeratę i wesprzyj Nove Kino Wisła klikając w link poniżej: gazetazoliborza.pl/prenumerata/

Działobitnia w osi alei Wojska Polskiego. Dzielnica uratowała zabytek przed dalszą degradacją


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 26 km/h