Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:19

Przedpremierowe pokazy, filmy dokumentalne i komedie. Kina na Żoliborzu od dziś otwarte

Od piątku, po długiej przerwie filmy będą wyświetlać dwa żoliborskie kina - kino Wisła i Elektronik.

Od piątku 12 lutego kina wznowiły warunkowo działalność na dwa tygodnie. Obowiązuje jednak limit publiczności. Zgodnie z rządowymi wytycznymi do dyspozycji będzie połowa miejsc. Dodatkowo nadal widzowie muszą pamiętać o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji rąk, dystansie społecznym i zakazie konsumpcji. Mimo „odmrożenia” kin na otwarcie nie zdecydowały się multipleksy.

"Jest to otwarcie warunkowe, z zaznaczeniem, że po 2 tygodniach decyzja ta może być cofnięta. Po rozmowach z dystrybutorami podjęliśmy decyzję, że nasze kina nie wznowią działalności od najbliższego piątku" - czytamy w oświadczeniu sieci Multikino.

W podobnym tonie wypowiedziały się sieci kin Helios i Cinema City. „Naszym priorytetem niezmiennie jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim widzom i pracownikom a także dostarczenie rozrywki na możliwie najwyższym poziomie. Kino to najlepsze filmy na wielkim ekranie, ulubione przekąski i jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna atmosfera. Dlatego robimy co w naszej mocy, aby wraz z otwarciem kin móc Wam to wszystko zapewnić” – poinformowała sieć Cinema City, która ma swoje kino m.in. w Westfield Arkadia.

Kina studyjne otwierają swe podwoje – na Żoliborzu filmy można obejrzeć w kinie Wisła i Elektronik

„Od chwili ogłoszenia możliwości otwarcia, kina odbierają setki telefonów i mail z pytaniami dotyczącymi repertuaru. Zwłaszcza, że otwarcie zbiega się z jednym z najbardziej atrakcyjnych dni w roku – Walentynkami” – zwraca uwagę Stowarzyszenie Kin Studyjnych. To właśnie kina studyjne zapraszają na seanse filmowe od dzisiaj, 12 lutego.

Kochani, my tu się dwoimy i troimy, żeby przygotować na Wasze przyjęcie w piątek! Pucujemy, montujemy, zeby bylo ... Opublikowany przez Środa, 10 lutego 2021

Do grona otwartych kin należą dwa żoliborskie, czyli ino Wisła i kino Elektronik.

„Zdecydowaliśmy o otwarciu wszystkich kin należących do Instytucji Filmowej MAX-FILM. Od 12 lutego br. na fanów dużego ekranu będą czekać nasze obiekty w Warszawie, Białej Podlaskiej, Puławach, Płocku i Siedlcach, które już pracują nad walentynkowym repertuarem. Przez okres lockdownu obserwowaliśmy, że tęsknota za kinem jest duża. Widać to było chociażby po akcjach wspierających ulubione obiekty w tym trudnym okresie. W końcu wyjście do kina to nie tylko samo obejrzenie filmu – to cała otoczka, atmosfera temu towarzysząca. Klimat nie do podrobienia przed telewizorem. Uznaliśmy, że po takiej przerwie i przy takim oczekiwaniu ze strony widzów nie możemy zostawić miłośników kina z niczym. Otwieramy więc nasze obiekty, zapewniając najlepszą możliwą w tej chwili ofertę. Wierzymy, że widzowie licznie z niej skorzystają” – zakomunikowała w przesłanym oświadczeniu Instytucja Filmowa Max-Film, do której należy znajdujące się na placu Wilsona Kino Wisła.

Co obejrzymy w kinie Wisła i Elektronik?

W najbliższy weekend zarówno w kinie Wisła jak i Elektronik, nie zabraknie szerokiego repertuaru i pokazów przedpremierowych.

Najgorętszym filmem wyświetlanym przedpremierowo jest komedia „Palm Springs”, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. O ciepłym przyjęciu debiutanckiego dzieła amerykańskiego reżysera Maxa Barbakowa ma świadczyć wysoka ocena na Rotten Tomatoes. Film otrzymał ocenę bliską 100 proc. W rolach głównych Andy Samberg, gwiazda „Brooklyn 99" i „Saturday Night Live", oraz Cristin Milioti, znana z serialu „Fargo" czy „Jak poznałem waszą matkę".

Kolejną produkcją wyświetlaną przedpremierowo w obu żoliborskich kinach jest „Sound of Metal” przedstawiający losy pary – on perkusista, ona wokalistka. Para rusza w trasę koncertową i kiedy wydaje się, że ich marzenia są bliskie spełnieniu nagle następuje dramatyczny zwrot akcji. Jedno z nich zaczyna tracić słuch. Krytycy ocenili ten film jako ważny i poruszający. O jakości tego filmu świadczy choćby gra aktorska. Riz Ahmed za swoją kreację został nominowany do Złotych Globów.

W ten weekend przedpremierowo będzie można również zobaczyć jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów – duńskiego kandydata do Oscara „Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem, który ostatnio zdobył 4 najważniejsze wyróżnienia podczas Europejskich Nagród Filmowych. To słodko-gorzka opowieść o grupie przyjaciół, którzy postanawiają sprawdzić, jak w praktyce sprawdza się  zasłyszana teoria, że podtrzymywana w organizmie skromna dawka alkoholu otwiera umysł na otaczający świat.

To tylko część repertuaru żoliborskich kin. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej kina Elektronik i kina Wisła.


w-co-graja-ludzie

w-co-graja-ludzie

ewenement-molesty

ewenement-molesty

sklodowska

sklodowska

jeszcze-jest-czas

jeszcze-jest-czas


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h