Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 19 czerwca 2024 12:09

[Debata wideo] Burmistrz Żoliborza potwierdza, rusza remont ul. Śmiałej

Fatalnie zaniedbana nawierzchnia ul. Śmiałej zostanie odnowiona. Mieszkańcy Żoliborza Oficerskiego domagają się również remontu ul. Mierosławskiego. Więcej na ten temat znajduje się w nagraniu z debaty samorządowej na końcu artykułu.

Od lat mieszkańcy zabiegają o remont ulicy Śmiałej. Dziś jezdnia niemal na całej długości straszy dziurami i parkingowym bałaganem. Kilka lat wcześniej Śmiała została wyremontowana, ale jedynie na odcinku od placu Słonecznego do ulicy Hauke Bosaka.

W tej części Żoliborza w ramach rewitalizacji odnowiono m.in. ulicę Czarnieckiego czy Kaniowską. Nietknięta od dekad pozostaje ulica Śmiała właściwie na odcinku od ulicy gen. Zajączka. Gospodarze Żoliborza do remontu szykowali się od 2017 roku, kiedy to odbyły się spotkania z mieszkańcami, a także badano ich potrzeby nieoficjalnymi konsultacjami społecznymi. W efekcie powstał projekt, który miał zostać zrealizowany w 2018 roku. Dlaczego do tej pory ulica Śmiała jest w opłakanym stanie? Więcej na ten temat w debacie samorządowej z udziałem Stanisława Trzcińskiego, lokalnego społecznika, mieszkańca Żoliborza, a także Wiktora Jasionowskiego, radnego Żoliborza z ramienia Platformy Obywatelskiej.

https://gazetazoliborza.pl/2021/02/wideo-18-seksualne-tajemnice-zoliborza/

Mobilizacja mieszkańców w sprawie remontu

Ponad rok temu mieszkańcy ulicy Śmiałej utworzyli internetową petycję skierowaną do burmistrza Żoliborza Pawła Michalca. „„Nadal musimy jeździć dziurawą drogą, nie tylko niewygodną i wystawiającą na próbę zawieszenia naszych samochodów, ale też koszmarnie wyglądającą. Przecież Śmiała to brama wjazdowa na Żoliborz Oficerski i powinna być jego wizytówką. Śmiała zasługuje na remont! Mieszkańcy zasługują na bezpieczeństwo i wygodę” – czytamy w apelu o remont Śmiałej na odcinku od ulicy gen. Zajączka do alei Wojska Polskiego.

Efektem petycji było spotkanie mieszkańców z radnymi i zarządem dzielnicy podczas połączonej dzielnicowej Komisji Skarg i Wniosków z Komisją Infrastruktury i Bezpieczeństwa, która miała miejsce w marcu ubiegłego roku, tuż przed wprowadzeniem w Polsce obostrzeń związanych z epidemią. Jak podkreśla w debacie samorządowej Stanisław Trzciński, wówczas na remont ulicy Śmiałej nie było środków. O tym co jeszcze obiecano mieszkańcom podczas owej komisji dowiecie się oglądając nagranie z debaty samorządowej.

https://gazetazoliborza.pl/2020/07/ulica-smiala-dziurawa-i-niebezpieczna-50-lat-bezskutecznej-walki-o-remont/

Przede wszystkim bezpieczeństwo

W odpowiedzi na interpelację Wiktora Jasionowskiego w sprawie remontu ulicy Śmiałej, burmistrz Żoliborza poinformował, że zarząd dzielnicy podjął uchwałę o przeznaczeniu 400 tys. zł w tym roku na aktualizację projektu budowlanego odcinka ulicy Śmiałej od ul. gen. Zajączka do alei Wojska Polskiego oraz opracowanie kompletnego projektu dla pozostałej części. Kiedy można spodziewać się tych prac i czy rzeczywiście remont Śmiałej można uznać za pewnik? Więcej na ten temat mówi Wiktor Jasionowski w debacie samorządowej, którą znajdziecie na końcu tekstu.

O remont ulicy Śmiałej zabiegała również radna dzielnicy Jolanta Zjawińska. Otrzymując mandat radnej swoją pierwszą interpelację złożyła właśnie w sprawie remontu ulicy Śmiałej. Dlaczego remont ulicy Śmiałej jest tak istotny dla mieszkańców? - Obecnie ulicą Śmiałą bardzo źle się jeździ samochodem i porusza pieszo. W całej sprawie chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, bo w tym miejscu nietrudno o stłuczkę. Ponadto służby ratunkowe nie raz nie mogły przejechać przez Śmiałą, przez źle zaparkowane samochody, a przy tym sama jezdnia jest wąska – zwraca uwagę żoliborska radna i dodaje, że ulica Śmiała jest ważna ze względu na znajdującą się w okolicy szkołę podstawową, przedszkole, bibliotekę czytelnie czy wreszcie planowaną placówkę kultury.  

Nie tylko Śmiała wymaga remontu

Informacja o planowanej inwestycji na Żoliborzu Oficerskim powinna cieszyć wszystkich mieszkańców, jednak według Stanisława Trzcińskiego do zrobienia jest dużo więcej i wskazał również na ulicę Mierosławskiego, która przecina ulicę Śmiałą. Dlaczego w całej dyskusji nad ulicą Śmiałą równie ważna jest ulica Mierosławskiego i czy jej remont jest celem dzielnicowych radnych? Posłuchajcie debaty samorządowej.

https://gazetazoliborza.pl/2021/02/seria-wypadkow-na-sokratesa/

smiała mierosławskiego

smiała mierosławskiego

smiała

smiała

interpelacja-smiala

interpelacja-smiala


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 29°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 17 km/h