Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 02:00

Ogromne ilości mefedronu i gotówki u zatrzymanego na Potockiej

Funkcjonariusze w samochodzie mężczyzny oraz w jego mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli prawie 180 gramów mefedronu.

Kilkanaście torebek z narkotykami i 40 tys. zł w gotówce znaleźli żoliborscy mundurowi przy mężczyźnie, wobec którego podjęto interwencję.

Uwagę policjantów w pierwszej kolejności zainteresowało nerwowe zachowanie kierowcy BMW. Na widok radiowozu próbował schować pod siedzenie kilkanaście torebek z narkotykiem. Mundurowi postanowili więc zatrzymać mężczyznę. Do kontroli doszło około 2 w nocy na ulicy Potockiej.

„Funkcjonariusze ujawnili pod siedzeniem 17 torebek, a przy mężczyźnie, w pasku, kolejnych 14 torebek z nieznaną substancją. Ponadto policjanci zabezpieczyli jeszcze 4 karty płatnicze wystawione na różne osoby oraz prawie 40 000 złotych. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone” – informuje żoliborska policja.

W związku z podejrzeniem, że zatrzymany może przechowywać narkotyki w domu, kolejnego dnia policjanci z Żoliborza udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego 44-latka. Podczas przeszukania mieszkania kryminalni z Żoliborza znaleźli kolejne ilości narkotyków. By upewnić się, że ujawnione substancje są nielegalne przebadano je w laboratorium. Okazało się, że jest to mefedron o łącznej wadze 180 gramów.

„Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawił 44-latkowi zarzut posiadania znacznych ilości substancji odurzających i udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności” – wyjaśniają mundurowi.

Zdjęcie tytułowej: Komenda Rejonowa Policji dla Bielan i Żoliborza


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ