Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 19:58

Ścieżki rowerowe na Bielanach i Żoliborzu. Jakie inwestycje w 2021 roku?

Sieć ścieżek rowerowych zagęści się na Bielanach, a na Żoliborzu cykliści pojadą po asfalcie.

W sumie Zarząd Dróg Miejskich ma na swojej liście 22 inwestycje związane z infrastrukturą rowerową w Warszawie. Informacje o przyszłorocznych planach podał portal tvnwarszawa.pl, któremu Jakub Dybalski, rzecznik prasowy ZDM, przekazał, że większość inwestycji to realizacje projektów z budżetu obywatelskiego.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu do treści.

Miejscem, gdzie najgęściej skumulowane będą tegoroczne inwestycje związane ze ścieżkami rowerowymi w Warszawie jest Śródmieście. Łącznie w Śródmieściu zrealizowanych ma być w tym roku aż 5 inwestycji rowerowych. W ostatnich dniach drogowcy w ramach przetargu otworzyli oferty na realizację ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Marszałkowskiej od Świętokrzyskiej do ronda Dmowskiego. Chętnych na realizację prac jest trzech. To wstęp do wypełnienia luk w szlaku rowerowym przebiegającym m.in. przez Żoliborz. „Inwestycja jest częścią programu Nowe Centrum Warszawy. Składa się on z kilku zadań, których celem jest przekształcenie ścisłego śródmieścia Warszawy w wygodną, dostępną i zieloną przestrzeń publiczną” – informuje ZDM.

https://gazetazoliborza.pl/2020/12/ulica-popieluszki-sciezka-rowerowa-albo-mniej-miejsc-parkingowych/

W przypadku Żoliborza, w tym roku nie należy spodziewać się spektakularnych inwestycji rowerowych. Choć zapotrzebowanie na nowe ciągi jest, choćby na ulicy Mickiewicza w okolicy placu Inwalidów. ZDM obecnie pracuje nad wytyczeniem w tym miejscu trasy rowerowej.

Jeśli chodzi o prace realizowane w tym roku to cykliści mogą spodziewać się wymiany nawierzchni ścieżki rowerowej wytyczonej wzdłuż ulicy Broniewskiego na odcinku od ulicy Elbląskiej do Krasińskiego. Nawierzchnię z kostki zastąpi asfalt. Jest to projekt z Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego nową nawierzchnie zyskają ścieżki również w innych dzielnicach. Prace obejmą ulice: Grójecką, Racławicką, Wybrzeże Szczecińskie i Solidarności. Projekt zakłada także remont chodnika.

https://gazetazoliborza.pl/2020/12/najdluzszy-szlak-rowerowy-w-warszawie-przebiegnie-przez-zoliborz/

Nowe ścieżki na Bielanach

Zdecydowanie więcej ma dziać się na Bielanach. Drogowcy zapowiadają łącznie 4 inwestycje. Tu również będą realizowane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jeden z nich polega na uzupełnieniu dróg rowerowych na Chomiczówce, a konkretnie na ulicy Conrada. Ciąg dla rowerów znajdzie się również na ulicy Kasprowicza na odcinku od ulicy Nocznickiego do Przy Agorze. To jeden z elementów realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego z 2017 roku.  

Nowa ścieżka powstanie również przy ulicy Marymonckiej. Tu cykliści zyskają drogę na odcinku od ulicy Smoleńskiego do Podleśnej. Prace w tym roku ruszą również na ulicy Wólczyńskiej, gdzie rowerzyści zyskają ścieżkę na odcinku od ulicy Andersena i Reymonta.

https://gazetazoliborza.pl/2021/01/rowery-miejskie-w-warszawie-wracaja/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ