Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:40

Sylwester w Warszawie. Nowa atrakcja dla mieszkańców

Pokaz będzie można oglądać w internecie oraz z okien i balkonów.

Tegoroczny Sylwester ze względu na panującą epidemię będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczas. Co roku również Warszawa organizowała miejskiego Sylwestra. Na placu Bankowym o tej porze już trwały prace związane z rozstawianiem sceny, na której występowali znani artyści. W samą noc sylwestrową występom towarzyszyły fajerwerki, które z biegiem czasy zastąpiły lasery.

W tym roku noworoczna zabawa przeniesie się do domów. Zabraknie ulicznych zabaw, estrady z koncertami i fajerwerków.

Decyzja o odwołaniu klasycznej miejskiej imprezy zapadła jeszcze we wrześniu. Ze względu na epidemię w tym roku miasto przygotowało świetlne fajerwerki. Pokaz będzie on widoczny na fasadzie Pałacu Kultury. „Chcemy jednak, aby warszawiacy mogli poczuć, choć odrobinę Sylwestrowej atmosfery. Dlatego tuż przed północą na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki, a także na warszawskim niebie, rozbłyśnie spektakularny pokaz świateł” – zakomunikował stołeczny ratusz.

Według zapowiedzi, pokaz został tak zaprojektowany by można było go oglądać z niemal każdego balkonu i okna w stolicy. Koncert świateł będzie można oglądać w internecie na facebookowym profilu Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, Miasta Stołecznego Warszawy i Stołecznej Estrady. Jak zapowiada stołeczny ratusz, przewidziane są również konkursy z nagrodami.

Stołeczne władze przypominają, że zgodnie z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami obowiązuje bezwzględny zakaz zgromadzeń. „Przypominamy również, że zgodnie z decyzją prezydenta Rafała Trzaskowskiego od 2018 roku podczas Sylwestra nie używamy wyrobów pirotechnicznych. W imieniu warszawskich zwierząt o to samo apelujemy do wszystkich mieszkańców” – informuje ratusz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 15 km/h